PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792940}

Snowpiercer

6,7 16 976
ocen
6,7 10 1 16976
Snowpiercer
powrót do forum serialu Snowpiercer

Witam serdecznie,

Czy jest gdzieś wyjaśnione (serial/film/komiks) w jaki sposób przemieszczano się po wagonach Snowpiercera?

Chodzi mi o sytuację gdzie podróż jest od lokomotywy do ostatniego wagonu i z powrotem, w serialu taka podróż nie trwa zbyt długo (przynajmniej tak się wydaje).

Natomiast przy liczbie ~1000 wagonów, gdzie standardowy polski osobowy ma 24,5m, nie trudno obliczyć jaki ma się do pokonania dystans i ile to zajmuje.

W serialu kojarzę, że była opcja poruszania się pod wagonami, oraz że cała długość pociągu to 15km (nie pamiętam w którym momencie był poruszany temat długości pociągu) - co i tak daje spory spacer w obie strony.

Nie szukam logiki w całości, tylko proszę o nakierowanie do źródeł gdzie taki temat jest poruszany żebym mógł się dowiedzieć czegoś więcej - komiksu nie czytałem.

Pozdrawiam

raven2

Pod pociągiem jest mini kolejka, którą można się przemieszczać. Na tym forum chyba była już poruszana kwestia tego, że pociąg wydaje się za niski na takie rozwiązanie, ale nie mnie to oceniać.

dominik3128

Nie wydaje mi się, żeby pociąg był zbyt niski, bo w scenie, w której Melanie znajduje się na zewnątrz pociągu, widać doskonale to, jak wielkie są wagony. Wydaje mi się jednak, że kolejka nie ciągnie się pod wszystkimi wagonami, bo te jednak są różnej wysokości i niektóre faktycznie wydają się zbyt niskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones