serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
2010
1 godz.
8,0 77 713
ocen
8,0 10 1 77713
5,6 5
ocen krytyków
Skazany na niewolę Spartakus jednoczy wokół siebie armię niewolników i podejmuje walkę z wojskami Republiki. więcej mniej
Spartakus: Krew i piach zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Serial zdobył nagrodę Saturn oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Spartakus (Andy Whitfield) jest trackim wojownikiem. Jego wioska sprzymierza się z Rzymem w celu wybicia wspólnych wrogów. Dowodzący wojskami legat, Claudius Glaber (Craig Parker), to nieuznający sprzeciwu despota. Pewnego dnia, Spartakus odmawia dalszego marszu i upokarza legata. Po powrocie do domu, zabiera swoją ukochaną żonę SuręSpartakus (Andy Whitfield) jest trackim wojownikiem. Jego wioska sprzymierza się z Rzymem w celu wybicia wspólnych wrogów. Dowodzący wojskami legat, Claudius Glaber (Craig Parker), to nieuznający sprzeciwu despota. Pewnego dnia, Spartakus odmawia dalszego marszu i upokarza legata. Po powrocie do domu, zabiera swoją ukochaną żonę Surę (Erin Cummings) i ucieka na południe. Zostają jednak złapani, skazani na niewolę i rozdzieleni. Legat zabiera Spartakusa do rodzinnej Kapui i rozkazuje gladiatorom zabić go na miejskiej arenie. Trak pokonuje przeciwników i zyskuje sobie uwielbienie tłumu, który żąda dla niego łaski. Zostaje kupiony przez Batiatusa (John Hannah), właściciela szkoły gladiatorów, który dostrzega w nim talent, indywidualizm i buntownicze usposobienie. Spartakus nie wie jeszcze, że dzięki tym cechom przeciwstawi się niesprawiedliwości i zjednoczy wokół siebie armię niewolników, która przez dwa lata będzie walczyć z wojskami Republiki.

na podstawie
Dan Filie (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Starz Media / Starz Productions
tytuł oryg.
Spartacus: Blood and Sand
inne tytuły
Spartacus Miedzynarodowe
Spartacus (tytuł roboczy) USA
więcej
Stephen AmellSam WitwerWentworth MillerDominic Purcell byli brani pod uwagę do zastąpienia Andy'ego Whitfielda w roli Spartakusa.
Gladiator Barca został ukazany w filmie jako ostatni z żyjących jeńców Kartaginy. Pewne nieścisłości wskazują na to, że Barca ma około 100 lat. Mianowicie Kartagina została zniszczona przez Rzymian w 146 roku p. n .e., natomiast fabuła pierwszego sezonu  usytuowana jest w 70 roku p. n. e.
Rzymscy legioniści w serialu noszą na sobie zbroje segmentowe. Prawda jest taka, że było to niemożliwe, bo ich pierwsze użycie datowane jest na 9 rok p. n. e., a akcja serialu dzieje się w roku 70 p. n. e.
Na początek garść faktów historycznych (i tym samym możliwych spojlerów, ale chyba na historii w podstawówce każdy choć troszkę uważał): Spartakus, prawdopodobnie pochodzący z plemienia Traków, był niewolnikiem i gladiatorem rzymskim. Do "zawodu" przyuczał się w szkole gladiatorów w Kapui. Zapoczątkował największe powstanie niewolników w... więcej
"Spartakus: Krew i piach" to serial inny niż wszystkie. Śmiem twierdzić, że to jeden z najlepszych seriali, jakie wyprodukowała telewizja. Wielu będzie się pewno nie zgadzać z moją opinią, dlatego postaram się go obiektywnie ocenić. Nie chcę porównywać tego obrazu do kinowego "Spartakusa" z Kirkiem Douglasem. Bliżej mu do komiksowego "300" i... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych