Lucy Lawless 

Lucille Francis Ryan

7,5
5 374 oceny gry aktorskiej
Lucy Lawless
Nigdy przedtem telewizja nie widziała nikogo takiego jak ona - kobiety tak mądrej, silnej, odważnej i pewnej siebie, jak żaden inny męski bohater. Lucy opisuje charakter Xeny jako "a woman with the devil on her shoulder,who is constantly fighting the darker side of her own nature". Diabeł czy może raczej anioł, "Xena" stała się gwiazdą pop kultury, zarówno jako odważna bohaterka starożytnych czasów jak i feministka.

W czasie gdy byla kręcona "Xena: Warrior Princess" , Lawless zadebiutowala na Broadwayu jako Rizzo w przedstawieniu "Grease". Jej dwumiesięczne zaangażowanie w owe przedstawienie (wrzesień /październik 1997) jednak nie przeszkodziło jej w dalszym kręceniu "Xeny". Lucy rownież użyczyła swojego głosu do animowanego "Herkulesa i Xeny : w bitwie o górę Olimp" (The Universal Home Video) oraz w interaktywnym filmie "Herkulesie i Xenie : Wizards of the screen" (The universal studio of Florida) .

Ale zacznijmy od początku... Lucy urodziła się w Mt.Albert,Aukland , Nowa Zelandia. Zanim pierwszy raz pojawiła się jako (Xena) wystąpiła w trzech epizodach (Herkulesa) jako Lyia, narzeczona Doric'a -centaura oraz jako jedna z Amazonek Lysia w dwu i pół godzinnym filmie (Herkules i Amazonki).

Mierząca 176 cm, z czarnymi włosami i niesamowitymi niebieskimi oczami - Lucy jest najstarszą z siedmiorga rodzeństwa. Do 8 roku życia była trzpiotem podążającym śladami swoich starszych braci.Uczyła się w przyklasztornej szkole podstawowej, gdzie zapoczątkowała się jej pasja do aktorstwa.
W wieku 17 lat ukończyla szkołe średnia i została przyjęta w poczet studentów Uniwersytetu w Aukland ale wcześniej podążając śladami przygody wybrała się w podróż po Europie, którą rozpoczęła od Niemiec i Szwajcarii. Kiedy wydała swoje wszystkie pieniądze postanowiła pojechać do Australii, gdzie podpisała umowę o pracę z kopalnią złota w Kalgooriie - małym miasteczku znajdującym się 500 mil od Perth. Tak więc pracowała jako górnik z dala od cywilizacji i była jedną z niewielu kobiet - kopiących i jeżdżących ciężarówkami.

Lucy jednak porzuciła ową pracę i powróciła do Aukland, po tym jak urodziła swoją córeczkę Daisy. Z wielką deteminacją i chęcią zrobienia kariery aktorskiej zaczeła występować w reklamach telewizyjnych, po czym zadebiutowała na ekranie - komedii (Funny Business). Po graniu w różnorodnych filmach jako gość w poszczegolnych epizodach , przeprowadziła sie do Vancouver w Kanadza. Tam zaczęła studia w William Davis Center for Actors Study. Kiedy powróciła do Nowej Zelandii, a było to na początku 1992, przyjęła pracę jako współ-prowądzaca Air New Zealand Holiday , magazynu podróżniczego pokazującego nieznane obszary Nowej Zelandii, a także Azji, co umożliwiło jej podróż dookoła świata.

Lucy nie miała specjalnego przygotowania do roli (Xeny) , jedyne co miała dobrze opanowane to jazda konna. Jednak naturalnie obdarzona silnym charakterem i możnością do znoszenia trudnych sytuacji dostała rolę (Xeny), po czym zaczęła ciężką prace z Douglasem Wongiem (Dragon:The Bruce Lee Story), który nauczył ją podstaw kung-fu i najróżniejszych technik w posługiwaniu się mieczem. Ma równieżz dolności do opanowywania języków, posługuje się angielskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Studiowała przez jakiś czas operę, a jej najwiekszą pasją jest jazz.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 marca 1968

miejsce urodzenia: Auckland, Nowa Zelandia

wzrost: 179 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Garth Lawless (1995 - 1998, rozwód), córka Daisy (ur. 15.07.1988); 2. Robert G. Tappert (od 28.03.1998), 2 synów: Julius Robert Bay (ur. 16.10.1999) i Judah Miro (ur. 07.05.2002)
Ma pięciu braci i jedną siostrę.
Ukończyła Uniwersytet Auckland (Nowa Zelandia).
Odrzuciła rolę Ellen Tigh w serialu "Battlestar Galactica", którą ostatecznie zagrała Kate Vernon.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Byłem w niej zakochany jako dzieciak ;)
... w sumie, to nie przeszło mi ;p

Zawsze będę ją wspominać z sentymentem!

Za młodu nie byłem fanem Xeny i nie podkochiwałem się w niej.

Ale niedawno widziałem Lucy Lawless w serialu "Spartakus" i moim zdaniem on teraz, po
czterdziestce, wygląda znacznie lepiej niż wtedy. Wyjątkowo pociągająca i atrakcyjna dojrzała
kobieta. MILF ;)

Czemu nie uwzględniono jej roli w Battlestar Galactica?

Nie gra tam w 02x01? Wygląda jak ona...