Sposób na morderstwo
powrót do forum 6 sezonu

Szkoda, że tak to się wszystko skończyło, ale końcówka była ogromnie mocna... Płacze za każdym razem jak wracam do tego.
Tak bardzo mi jest żal Franka i Bonnie(szczególnie jej).

Wyszło na to, że Annalise była z Tegan.
W momencie jak EVE mówi "Kochałam ją mimo, że mnie nie wybrała" - cyk i przejście na Tegan z Annalise jak tańcza, czyli wybrała Price.

Na końcu trzyma kilka osób za ręce i wydaje mi się, że pierwsza to reka:
1. Tegan
2. Sama
3. Bonnie
4. Franka
5. Eve/jej mama

W ogóle zauważyliście, że na pogrzebie nie było Annalise Keating, a Annalise Harkness( jakoś tak).
Zastanawiam się dlaczego tak.

Jakieś Wasze opinie?

Alexx007

No i jeszcze jedna dłoń Nate.

Alexx007

Annalise związała się z Tegan, ale nie spędziła z nią całego życia.
w finale pokazują fragmenty takie jak śmierć matki Annalise (rewelacyjna postać i równie rewelacyjna aktorka, tak btw), jej ponowne spotkanie z Tegan oraz nawrót alkoholowy Annalise - te wszystkie trzy flash-forward'y mocno sugerują że Tegan zmarła pierwsza, co ponownie wywołało u Annalise alkoholizm.

a moment w którym widzimy Annalise trzymającą za rękę kilka różnych osób za ręce, wielu interpretuje w inny sposób mianowicie, że Annalise za rękę trzyma swoich życiowych partnerów/życiowe partnerki jakie miała po Tegan. ja osobiście bardziej się skłaniam ku interpretacji, że to były dłonie wszystkich ważnych w jej życiu ludzi których ostatecznie straciła.

co do żegnania na pogrzebie Annalise Harkness zamiast Annalise Keating: czytałam wywiad gdzie twórcy serialu potwierdzili, że powróciła do swojego panieńskiego nazwiska (w końcu jej prawdziwe imię to Anna Mae Harkness), żeby całkiem odciąć się od swojej przeszłości i być w 100% sobą. w końcu potem widzimy jak później nosi swoje naturalne włosy i nie ukrywa się ze swoją biseksualnością.

ocenił(a) serial na 9
isobel

a skąd postać Wesa w ostatnim odcinku? i dlaczego tylko Connor poszedł siedzieć ?Przecież nikomu nie udowodniono morderstwa

serbinek26

przecież w finale dowiadujemy się że to nie był Wes tylko Christopher - syn Wesa i Laurel. ostatnie minuty finałowego odcinka zdradzają, że wykłada to samo co jego mentorka Annalise, na tym samym uniwersytecie gdzie studiował jego ojciec.

a Connor poszedł do więzienia, bo takie były warunki umowy jaką podpisał. mógł tak jak Michaela wyprzeć się wszystkich przestępstw które popełnił i/lub z którymi był powiązany i zeznawać przeciwko Annalise, ale tego nie zrobił. ostatecznie poszedł do więzienia odpokutować za wszystko to, co zrobił - od samego początku ze wszystkich to jemu najbardziej ciążyło na sumieniu. 

ocenił(a) serial na 9
isobel

sorki ze tak sie dopytuje ale 5 sezonów oglądałem na Netflixie a szósty na jakiejs dziwnej stronce z napisami które nie nadążały za dzwiękiem ! Rozumiem że Analise zmarła po kilkunastu latach od wygrania sprawy więc dlaczego Lauren wyglądała na 40-latke za to Oliver i Connor nic się nie zmienili? A co do Connora to wiem że anulował ugodę ale skoro uniewinniono Annalise to dlaczego bez żadnego procesu cała wina spadła na niego? Jeśli dobrze pamiętam to on akurat jako jedyny bezpośrednio nikogo nie zabił

serbinek26

Oliver i Connor byli pomarszczeni i siwi tak jak reszta Keating 5.

cała wina nie spadła tylko na Connora. po prostu podpisał umowę z FBI zgodnie z którą miał zeznawać przeciwko Annalise. Michaela tak zrobiła, on nie.

Michaelii i Connorowi postawiono zarzuty o zamordowanie Ashera - odciski palców Connora znaleziono na narzędziu zbrodni. w zasadzie oskarżyli go o ww plus jeszcze o inne rzeczy - mieli w czym wybierać.

a do wiezienia nie idą wyłącznie ci którzy bezpośrednio zabili. Connor był współwinny wielu zbrodni i przestępstw które zostały popełnione w ciągu tych 6 sezonów przez sam fakt że o nich wiedział i pomagał je tuszować.

tak tylko przypomnę: już w 1 sezonie to właśnie on był tym który rozczłonkował zwłoki Sama Keatinga i z Keating 5 porozrzucał.

ocenił(a) serial na 9
isobel

No tak ale po wygranej Annalise mogła go z więzienia wyciągnąć - nie takich wyciągała z kłopotów tym bardziej że wielkich dowodów na Connora nie było- a ten moment że na pogrzebie byli postarzeni przeoczyłem-dzięki

serbinek26

no niekoniecznie. Connor w końcu sam chciał odpokutować za to co zrobił. nie zeznawał przeciwko Annalise wiedząc doskonale, że trafi do więzienia. i teoretycznie mogłaby go wyciągnąć z wiezienia, ale dlaczego? cały czas ratowała im skórę a oni i tak obwiniali ją o wszystko. ile można?
po wygranym procesie odcięła się od tego wszystkiego i skupiła na sobie.

ocenił(a) serial na 8
isobel

Dokładnie tak,poza tym Connor potrzebował,aby to odpokutować dla siebie samego - dręczyłoby go to całe życie.
Tak naprawdę wszyscy jednak zachowali klasę - Connor,Nate,Laurel a najgorzej zachowała się Michaela.
Oliver jak słusznie Connor zauważył - " popsuł się" przy nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones