Sprawy inspektora Morse'a

1987
Sprawy inspektora Morse'a
7,8 350
ocen
7,8 10 350
309
chce zobaczyć
{"type":"film","id":140864,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Inspector+Morse-1987-140864/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Sprawy inspektora Morse'a
 • Oglądanie tego serialu jest doskonałą okazją do podziwiania architektury Oksfordu oraz słuchania pieczołowicie wybranej muzyki klasycznej. Ale to tylko jeden z plusów tego serialu.

  Bardzo podoba mi się główny bohater - starszy pan, elegancki miłośnik opery, który żywi romantyczne tęsknoty, ale nie ma jakoś szczęścia do kobiet. Zresztą w ogóle jego stosunki z otoczeniem nie należą do łatwych, przez co nie brak mu wrogów wśród wysoko postawionych urzędników. Właśnie z tego powodu (oraz dlatego, że kompletnie brak mu ambicji pięcia się w górę) nigdy nie zrobił kariery. Teraz jego kompetencje znacznie wyrastają ponad stanowisko, które zajmuje. Przenikliwy i błyskotliwy, ale bywa, że się myli - wyciagnie niewłaściwe wnioski albo zaaresztuje nie tę osobę. Śmieje się zresztą z dedukcji w stylu Sherlocka Holmesa, bo jego zdaniem równie ważne jak umiejętność kojarzenia faktów jest zwykłe szczęście albo znalezienie się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

  Morse kompletnie o siebie nie dba. Popija, choć nie powinien, co powoduje, że i w ostatniej powieści z cyklu, i w ostatnim, trzydziestym trzecim odcinku serii, odchodzi na zawsze. Nie znam wielu seriali zakończonych tak dobitnie.
  John Thaw grający Morse'a zmarł w 2002 roku.

  Po prostu świetny serial.

 • mona_4 ocenił(a) ten serial na: 8

  Lady_de_Milen Zgadzam się, że świetny, choć dzisiaj widziałam dopiero jeden odcinek. Morse wyjątkowo uroczy, ciepły i sympatyczny, angielskie urocze małe miasteczka i stara angielska architektura, zawikłane sprawy. Polecam.

 • mona_4 A gdzie go mozna zobaczyć? Bo książki bardzo lubię, więc film też chętnie obejrzę.

 • KaciorAlku ocenił(a) ten serial na: 10

  Lady_de_Milen Placem serial o młodym Morsie Endeavour

 • Lady_de_Milen Czy Morse w każdym odcinku znajduje sobie jakąś sympatię? Obejrzałam do tej pory 3 filmy i w trzecim te jego - moim zdaniem trochę od czapy - wzdychania zaczęły mnie irytować

 • alja9 ocenił(a) ten serial na: 8

  Lady_de_Milen Piękna jest również sama melodia przewodnia z serialu. Co i rusz do niej wracam :)

 • AjremFenisum ocenił(a) ten serial na: 10

  Lady_de_Milen Zgadzam się, super serial ;)