Squid Game
powrót do forum 1 sezonu

Mnie rozczarował

ocenił(a) serial na 5

Szkoda, że tak przewidywalny.
1. Cała fabuła została ułożona tak, aby lubić głównego bohatera i cieszyć się że przeżył, wszak jako jedyny zachował rozum i godność człowieka przechodząc przez te wszystkie okropieństwa.
2. To że numer 1 jest kimś wysoko postawionym też można było zgadnąć, właśnie dlatego że główny bohater tak koło niego skakał i jako jedyny dobry ze wszystkich złych uczestników mu pomagał, nawet wbrew kumplom z grupy.
3. Do tego tak infantylna postać imigranta, naiwnego i poddańczego do tego stopnia że ciężko się ogląda sceny z nim, bo są do bólu nienaturalne. Sama postać oczywiście wprowadzona tylko po to, żeby kumpel głównego bohatera mógł ją zabić i pokazać jaką jest łajzą (żeby go nie było szkoda przy ostatniej rozgrywce). Ze złodziejką z resztą podobnie.
4. To, że gra w kalmara będzie ostatnią już sugerowała scena otwierająca, co też odarło z resztek emocji ostatnie odcinki.
5. Samobójstwo kolegi w ostatniej rozgrywce bezsensowne i zupełnie nie wynikające z charakteru postaci, akurat on był bardzo zdeterminowany żeby wygrać i już myślałam że resztkami sił spróbuje pokonać głównego bohatera ale nie, on też musiał się podłożyć pod fabułę.
6. Idiotycznie płytkie postaci VIPów to pominę, tak samo jak wątek policji która dostaje mocny materiał dowodowy o setkach morderstw od swojego pracownika i gówno z tym robi.
7. No nie wiem, w tym serialu nie było miejsca na swoje rozkminy, bo wszystko wytłumaczyli do bólu, żeby cienia wątpliwości nie było.

Bardzo ładnie za to zrobiony, no i wciągający.

ocenił(a) serial na 5
ShellyJohnson

Nic szczególnego,jak widzę żołnierzy biegających w czerwonych uniformach po terenie,wyspie to już mnie śmieszy.Taka rzeźnia,a jednak wygrany otrzymuje nagrodę,nikogo nie obchodzi co zrobi ze swoją wiedzą.Na wielu widok gotówki robi wrażenie, ale żeby w większości odezwały się dzikie instynkty?W założeniu każdy dłużnik tak ma??

ShellyJohnson

Kumpel głównego bohatera nawet nie był zdeterminowany aby wygrać i przeżyć tylko żeby nie zostawić matki z długami. Próbował popełnić samobójstwo wcześniej. Przy życiu trzymała go myśl że zadłużył pracujący całe życie staruszkę która byla taka dumna z niego. Na koniec jak usłyszałem że ten jego kolega ido** po tym wszystkim chce przerwac grę i odejść beż pieniędzy uznał że chociaż ustawi matke. Niż maja wyjąć obaj z trauma i być w punkcie wyjścia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones