PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 252
oceny
8,4 10 1 30252
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

Kultowy tytuł

ocenił(a) serial na 10

Kilka ładnych lat temu, kiedy jeszcze w ogóle nie miałam pojęcia co to jest "anime", pewnego wieczoru na kanale muzycznym VIVA wpadł mi w oko dziwny animowany serial, z którego mało co rozumiałam ze względu na fakt iż był po niemiecku. Mimo to zainteresowała mnie wizualna strona tego, więc doszukałam się tytułu. A był to oczywiście Hellsing. Jako że nie miałam wówczas internetu, tak długo biadoliłam znajomemu, aż któregoś pięknego razu dostarczył mi kilka płyt. Nie było to kilka tytułów na odczepnego... Dostałam Hellsing, X, oraz oczywiście FMA. Obejrzałam je kolejno i z każdym kolejnym tytułem coraz bardziej się pogrążałam i teraz, po tych wszystkich latach i tytułach, które przewinęły się mi przez ręce... kiedy jestem już absolutną maniaczką anime, choć w moim wieku ludzie pukają się w czoło, kiedy o tym mówię, mogę z całą stanowczością stwierdzić, że Fullmetal Alchemist jest jedną z najbardziej kultowych pozycji wśród anime. Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że powstaje druga odsłona... cieszyłam się jak małe dziecko. Anime nie zawiodło moich oczekiwań. Jest wszystko to, co być powinno:
wciągająca opowieść, akcja i duża dawka humoru. A przy tym cały obraz przepełnia głęboki morał pociągający widza do refleksji. Dramat w doskonały sposób przeplata się tu z humorem bez jakiegoś wymuszenia, czy sztuczności.
Dlatego jeśli chodzi o mnie... to anime zostanie w moim sercu już do końca. Polecam wszystkim gorąco.

użytkownik usunięty
Lilith_Flame

To wszystko prawda. Jeśli jest jakieś anime, o którym się nie zapomina, to z pewnością jest FMA.

PS Jeślo mogę spytać, to ile Masz lat, że Musisz "pukać się w głowę"? Ja aktualnie mam 24, jestem kobietą i niczego się nie wstydzę:)

ocenił(a) serial na 10

Niedługo stuknie mi 29 ^^
Ale ja także nie wstydzę się niczego xD Po prostu w moim środowisku nie znam nikogo, kto interesowałby się anime, dlatego mimo iż większość już raczej przywykła do tego, co lubię, to i tak przeważnie patrzą na mnie tym wzrokiem typu: Puknij się w czoło kobieto i dorośnij wreszcie...
Tak więc porozmawiać o anime mogę jedynie w internecie...

użytkownik usunięty
Lilith_Flame

W Japonii o anime i manga można rozmawiać niemalże wszędzie (ach te różnice kulturowe;)).

ocenił(a) serial na 10
Lilith_Flame

Pozdrawiam gorąco, ja mam 43 lata i też uwielbiam oglądać anime a FMA uważam za najlepszy serial tego gatunku!

ocenił(a) serial na 10
przem2611

Świetnie!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones