Kyle Andreas Schmid

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":729,"rate":6.700960219478738,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":28,"rate":6.678571428571429,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
729 ocen gry aktorskiej
Kyle Schmid
Kanadyjski aktor Kyle Schmid, urodzony 3 sierpnia 1984 w Mississauga, jest znany głównie z roli w serialu "Więzy krwi", gdzie zagrał młodego wampira-detektywa, Henry'ego Fitzroy'a. Zanim jednak otrzymał tę rolę i zyskał rzeszę fanek, grywał w reklamach, a w 1996 po raz pierwszy pojawił się w pierwszym pełnometrażowym filmie - "Zarażony". Jako 16-latek wystąpił w kolejnych filmach, "Alley Cats Strike" i "The Sandy Bottom Orchestra" co w 2001 zaowocowało nominacją do nagrody dla młodych aktorów. Kolejne filmy to m.in. "Pacyfikator", gdzie zagrał u boku Vina Diesela, "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów", adaptacja znanej powieści dla nastolatek, oraz "Historia przemocy" Davida Cronenberga, a w każdym roku nadal sukcesywnie przybywa pozycji z udziałem młodego Kanadyjczyka. Schmid często pojawia się gościnnie w znanych serialach, takich jak "Tajemnice Smallville", "CSI: Kryminalne zagadki Miami" oraz "Poszukiwani"; zagrał także rolę Evana Frasera w serialu "Piękni".
Wraz z przyjaciółmi założył fundację Love Cures Cancer, która działa w środowisku artystycznym Hollywood, zbierając fundusze na leczenie dzieci chorych na raka.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 sierpnia 1984

miejsce urodzenia: Mississauga, Kanada

wzrost: 178 cm

Gra w drużynie piłkarskiej Erin Mills.
Pokonał ponad 400 chętnych do roli Scott'a w filmie "The Sandy Bottom Orchestra".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych