PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809994}
8,1 7 407
ocen
8,1 10 1 7407
Stulecie Winnych
powrót do forum serialu Stulecie Winnych

Kamerdyner - film

ocenił(a) serial na 8

czy serial w swojej formie jest podobny ?? Czyli mamy po prostu rodzinę, ród i jak się ich losy loczyły na przestrzeni 20 wieku. Aż w końcu dochodznimy do momenu gdzie Ci co byli młodzi sa dziadkami i umierają. Czy z czyms takim mamy u do czynienia ? :)

mordarg

Tak. Serial przedstawia losy rodziny na tle wydarzeń historycznych. Wiadomo, bohaterowie się starzeją. Na razie wyszły 2 sezony, ale zapewne śmierć jest nieunikniona. Poza tym nie wszyscy doczekali sędziwego wieku.

ocenił(a) serial na 8
Karo_oraK

A seria kończy się na tych 2 sezonach ?? W sensie była zaplanowaną opowieścią na 2 sezony czy zostało to skasowane ?? Czy opcja trzecia = bedzie trzeci sezon ?? :)

ocenił(a) serial na 8
mordarg

w sensie wiadomo czy końcy się na 3 sezonach czy tez bedzie 4ty Dopisuję bo edytować się nie da

mordarg

Nie wiem, na razie ma być premiera trzeciego, to o czwartym raczej nikt nie myśli. Pewnie to zależy od oglądalności. Z tego co wiem, w książce akcja kończy się po 2000 roku, a 3 sezon obejmuje lata 1956-1976.

ocenił(a) serial na 8
Karo_oraK

A Kiedy się wszystko zaczyna? w sensie w jakich latach ma miejsce pierwsza część powieści/ serialu?

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Pytam bo mam oglądać The Crown ale skoro mamy własny serial przedstawiający ramy historyczne to wolał bym obejrzeć te Polskie u zwykłych ludzi/wieśniaków a nie u Piesków Salonowych w U.K ; )

ocenił(a) serial na 8
mordarg

ramy historyczne XX wieku ofc

mordarg

The Crown też miałam kiedyś oglądać, ale jakoś nie chce mi się za to zabierać. Stulecie Winnych to dobry serial, 2 sezon raczej lepszy. Akcja nie wlecze się, szybko się go ogląda.

mordarg

Akcja się zaczyna w 1914 roku, kiedy rodzą się 2 główne bohaterki, niedługo później wybucha I wojna światowa. Pierwszy sezon to lata 1914-1939. Drugi 1939-1952. Książki nie czytałam.

ocenił(a) serial na 8
Karo_oraK

Super, Zachęcające. Naprawdę ten serial jest taki dobry i wręcz polecił bys go komuś kto lubi seriale czy trzeba być ewidentnie fanem gatuku żeby to się podobało ??

mordarg

Jeśli lubisz oglądać seriale, to ten jest wart obejrzenia. Każdy ma inny gust. Nie jest to typowy serial wojenny jak np. Czas Honoru. Wydarzenia historyczne- I wojna, dwudsiestolecie międzywojenne, II wojna światowa, PRL mają duży wpływ na losy postaci, ale są raczej tłem. W serialu pojawiają się też autentyczne osoby, jak Iwaszkiewicz, Lilpop, Korczak, Wasilewska itd. Ogólnie serial cieszy się dużą oglądalnością, większości się podoba. Osobiście polecam, akcja idzie szybko do przodu, przedstawione są losy jednej rodziny, nikt nie jest czarno-biały, każdy z nich ma coś na sumieniu, w końcu oni wszyscy są Winni. ;) Poza tym nie brakuje mocnych, poruszających scen, ale to bardziej w 2 sezonie i w ostatnim odcinku 1 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Karo_oraK

Nie no wiadomo że w takim serialu gdzie zmiana realiów jest czymś naturalnym musza być silne i dobre postaci bo inaczej to by się posypało w sekundę. A są jakieś akcje typu że ktoś był spoko ale jak niemcy wjechali w 39 to się szmatą okazał i zaczął sypać swoich ?? ( w końcu wymusiły to na nim po częsci okolicznosci dziejowe ) czy twórcy unikają tego typu kontrowersyjnych scen ?? To mi się wlasnie podobało w Kamerdynerze jak nauczyciel Muzyki który był chu*em i alkusem przez co wyleciał z roboty w latach 20stych później wrócił do tej rodziny jako nazista i zaczął ich nękać. Tego typu akcje mnie szczególnie kręcą jak ludzie którzy są nikim bądź po prostu definicją przeciętności korzystają z czasów w jakich żyją i stają się kimś. Oczywiscie za czasów Komuny to już ewoluowało w niewyobrażalną formę bo wyboru takiego musiał dokonać każdy jeden Polak.

mordarg

Mówiąc Winni chodziło o to, że nikt z nich nie jest święty. Wiadomo, że są dobre postaci, ale one też skrywają swoje tajemnice i coś tam za uszami mają. Tak, jest taki wątek. Co prawda, przed wojną ta osoba nie była kreowana na jakąś pozytywną, ale podczas II wojny to najbardziej znienawidzona postać. Szczerze, czekałam na jej śmierć. Twórcy nie unikają kontrowersyjnych scen. Powiem więcej, ta osoba przyczyni się do najmocniejszej, wgniatającej w fotel sceny w całym serialu. Poza tym nie ma tutaj poprawności ani laurki. Jest np. postać bogatej Żydówki, która przed wojną patrzyła na innych z wyższością, a na wojnie dopiero spokorniała, albo jest scena, w której pali się getto, a za murem polskie dzieci bawią się na karuzeli. Serio, nie masz na co czekać, obejrzyj.

ocenił(a) serial na 8
Karo_oraK

Spoko - kończę Chyłkę i wciągam to - przekonałes mnie ;)

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Na pewno będzie więcej sezonów. 3. tomy książek trwają 100 lat od 1914 roku, stąd nazwa "Stulecie Winnych". Winni to nazwisko rodziny większości głównych bohaterów. 3. sezon serial ma skończyć się w 1976 roku, więc na pewno będzie 4, a może i nawet 5. Ale pewnie czasy współczesne będą raczej czymś w rodzaju epilogu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones