PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809994}
8,1 7 407
ocen
8,1 10 1 7407
Stulecie Winnych
powrót do forum serialu Stulecie Winnych

Lech Wałęsa

ocenił(a) serial na 8

No to nadchodzi ten moment. Jestem mega ciekawy jak podejdą do Wałęsy. Było nie było człowiek legenda. A oni to negują - wensie Pisowscy - stacja jest ich , serial jest ich - Wałęsy nienawidzą ale historii przecież nie zmienią. Owszem Papiery o tym że był Bolkiem wyszło na światło dzienne kiedy wyszły ale wtedy w latach 70tych dla zwykłego obywatela Lechu był Bohaterem (w sensie Włęsa nie Kaczyński którego nie znał nikt ) I niezależnie od teo jak chuiowym prezydentem sie okazał jakie buractwo wykazuje na dziś dzień i jakim BOlkiem by faktycznie nie był . To on stał się symbolem obalenia komuny w Polsce i na całym świecie i mam nadzieję że serial nie będzie tego faktu negował oraz starał sie od niego uciekać tylko po to żeby zaszkodzić Wałęsie; Mowię serial nie jest jakims politycznym serialem . Pokazuje historię z punktu widzenia prostych ludzi a dla prostych ludzi Solidarnośc to była gruba sprawa a Wałęsa był najważniejszym z jej przywódców czy to się komu podoba czy nie.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

W książce Wałęsa był wymieniony tylko kilka razy, z czego raz z nazwiska. O ile dobrze pamiętam. Tak po prawdzie, to serial od mniej więcej zakończenia II wojny bardzo rozmija się z tym co jest w książce (nie będę nikomu spoilerować), zatem nie spodziewam się tego wątku w ogóle.

ocenił(a) serial na 8
Juna_3

Teraz opisali w stoni Gadńskiej jakąs osobe która jest super bo mówi to co myśli i pociąga za sobą tłumy - ale żadne nazwisko nie padło odcinek 35

ocenił(a) serial na 8
mordarg

W stoczni - Sorry ale ta strona nie daje możliwości edycji postów

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Obejrzałem ten odcinek kilka dni temu. Jest mowa kto to, to malarz, brat, blondyny. I wątpię, aby to było nawiązanie do Wałęsy. Mnie ta osoba skojarzyła się bardziej ze Zbigniewem Godlewskim (znanym jako Janek Wiśniewski). Z książki nie kojarzę tej postaci.

ocenił(a) serial na 8
Juna_3

A, i w książce Wałęsa wspomniany był bardzo luźno, na zasadzie, że ktoś jemu w czymś pomagał. Koniec wzmianki.

ocenił(a) serial na 8
Juna_3

No i dobra więcej nie trzeba. Widać że autorka nie lubi Bolka. Ale wychodzi na to że serialu nawet nie padnie jego imię i nazwisko. Jednak długie paluchy pisu sięgnęły i fabuły Stulecia Winnych. Opisują go jak mówiłem ale to się widz musi domyśleć o kogo chodzi a jako że nie ma powiedziane nic o wąsie ( XD ) tak naprawdę możesz se tam dopasować jednego z wielu liderów. Wałęsą był tym najbardziej znanym ale przecież nie jednym.

ocenił(a) serial na 8
Juna_3

Ten co zginął Mówili że to Zbyszek i mi się skojarzyło że wlasnie to jest Zbigniew Godlewski aka Janek Wiśniewski - Moja mam mieszka na ulicy Godlewskiego wiec nie raz temat rozkminiałem.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Pierwsza książka jest z 2014, a to oznacza, że musiała być pisana trochę wcześniej. Co do macek PiS, nie wiem czy tam ktoś dodał swoje 3 grosze czy nie. Serial ogląda mi się bardzo dobrze (choć wcześniejsze sezony lepiej). Podobnie z książką, wcześniejsze okresy były dla mnie bardziej interesujące, sielskie. Ostatnia część trylogii (książka) jest trochę może nie chaotyczna, ale zupełnie innym stylem pisana. No i na koniec, ale nie mniej ważna rzecz - to nie jest książka dokumentalna... Zatem nie musi się ani tam, ani w serialu wszystko znaleźć. W książce było wspomniane jednym zdaniem (mniej niż o Wałęsie) o Popiełuszce. W serialu wątpię, aby się ten temat pojawił.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

PS uważam, że twoja mama mieszka "przy" a nie "na" ulicy. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones