PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809994}
8,1 7 408
ocen
8,1 10 1 7408
Stulecie Winnych
powrót do forum serialu Stulecie Winnych

Watek homo

ocenił(a) serial na 6

Czy w książce też jest wątek homo czy serial go dołożył?

anngaj

Chodzi Ci o Damiana? Tak w książce był również ten wątek. Ale koniec końców związał się on z kobietą i miał dwóch synów.

ocenił(a) serial na 4
anngaj

Jeśli chodzi o Karola Szymanowskiego to nie czytałam książki ale wiem od znajomych że tego o Szymanowskim nie ma w książce, to sposób scenarzystów na lepszą oglądalność skórczysyny zero przyzwoitości, Karol Szymanowski był kulturalnym, eleganckim mężczyzną, światowym, obytym a tu ci pokazują lalusia i taniego pederastę. Owszem wiadomo o jego orientacji ale to nie wyglądało tak jak na filmie. Większość widzów nie załapała o co chodzi bo nie wiedzą kto to Szymanowski. Ja osobiście czuję się obrażona. Scenarzyści to banda półmózgów i dlatego drugiego sezonu nie mam zamiaru oglądać bo szkoda oczu.

felicytas

Gdzie tam jest Szymanowski? Jedną z głównych postaci jest Iwaszkiewicz, biseksualista, o czym w serialu jest trochę.

anngaj

Po macoszemu i płytko to zrobili. Może bali się Kurskiego? XD W każdym razie, jak zwykle polscy twórcy nie potrafią solidnie podjąć tematu bohaterów nieheteronormatywnych. Wychodzi to zawsze mniej lub bardziej homofobicznie.

chrisxoo

Tak, tak, zrobili normalnie, masz obsesje pt. Kurski. Chyba nie trudno było się domyślić o co chodzi. To nie serial netflixa i nie te czasy. A ogólnie to przecież Kurski powinien ten wątek skasować co nie? XD w końcu cenzura

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones