PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809994}
8,1 7 408
ocen
8,1 10 1 7408
Stulecie Winnych
powrót do forum serialu Stulecie Winnych

Nie rozumiem dlaczego pominięto Tadzika i Wacka, synów Stanisława? Według mnie to ważne postacie dla tej historii. Przecież ich wątek jest ważny i interesujący, ciekawe jak poradzą sobie z wątkiem córki Tadzika, która wraca do Polski itd. Pewnie pominą jak wiele innych rzeczy.... i po co tak? nie można jak należy? No ale jak scenariusz napisała pani od płytkich tasiemców, zapchajczas, nic nie wnoszących seriali, to czego się spodziewać?

ocenił(a) serial na 6
saike

Też mnie to rozczarowało, ale myslę sobie ze serial obejmie tylko pokolenie Ani i Mani, jak dziewczynki dorastają,chyba że będzie seria II.

saike

Nie mogli objąć wszystkiego w serialu, bo miałby kilka sezonów (a nie wiadomo czy będzie opłacalny). Uważam, że powinni zobrazować najciekawsze wątki, zobaczymy...

ocenił(a) serial na 9
Ayu_3

I to jest moim zdaniem największa bolączka dzisiejszych seriali... Zamiast zrobić serial od A do Z to tworzy się sezony - nie wiadomo, czy jest sens w ogóle zaczynać oglądać, bo po jednym sezonie może okazać się, że nie będzie zakończenia i widz zostaje z otwartymi wątkami. Jestem teraz w trakcie czytania trzeciego tomu i historia córki Tadzika obejmuje sporą część książki, więc trudno sobie wyobrazić, że ta postać będzie pominięta i tak się zastanawiam, czy twórcy scenariusza w ogóle pomyśleli, co będzie jeśli jednak serial się przyjmie i będzie trzeba nakręcić także drugi i trzeci sezon, bo synowie Staśka to niejedyne pominięte postacie, ale o ile uśmiercenie Kajtka w pierwszym sezonie i pominięcie piątego brata można wybaczyć to jednak Tadzika może zabraknąć.

ocenił(a) serial na 8
saike

Pewnych rzeczy nie da się dosłownie przenieść na ekran, wyszło by za dużo wątków, niepotrzebnych scen itp. Jeszcze nie powstała książka w 100% zgodna z filmem/serialem. Nawet słynna ZIemia Obiecana uważana za lepszą od książki ma mnóstwo zmian.
Podejrzewam, że część wydarzeń z historii synów przejmą różne postacie.

ocenił(a) serial na 9
saike

I jak to wygląda? Wątki tych synów są wplecione w inne postacie czy pominięte? Nie czytałem książki, a jestem ciekaw różnic :)

ocenił(a) serial na 7
taekwondo1994

#spoiler

Tadzik w książce ma dwie córki Michelle i Adele. Michelle przyjeżdża do Polski studiować. Uczy córek Mani francuskiego i opiekuje się chorym Ignacym po tym jak zachorował na Alzheimera. Natomiast do Adel przyjeżdża na wakacje po porzuceniu męża przed ołtarzem Julia (wnuczka Mari) gdzie potem przenosi się na stałe

Madziara135

stanisław miał dzieci poza blizniaczkami?

ocenił(a) serial na 7
BloodyMaja

W książce tak. Jestem ciekawa jak pociągną wątek Ignacego i Juli bo są powiązani z córkami synów Stanisława a tu ich pominięto

ocenił(a) serial na 8
saike

Też mnie to dziwi, tym bardziej, że postacie Damiana i Janka, Ignacego i Florka są. A oni byli chyba jednak mniej ważni, niż Tadeusz. Szczególnie Damian, a jednak w serialu się pojawił. Szkoda, nie podoba mi się to pominięcie braci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones