Tajemnice Smallville
powrót do forum 4 sezonu

Jak w tytule - chętnie dokonam zakupu Sezonu 4-go "Tajemnic Smallville" na DVD, ALE -> interesuje mnie tylko i wyłącznie wydanie pierwsze, które obecnie jest już prawie niedostępne w sklepach, a charakteryzowało się dużym, tekturowym box'em, w którego wnętrzu mieściło się sześć plastikowych pudełeczek, na każdą z płyt osobno.
Całość (zarówno box jak i płyty) w stanie idealnym, lub egzemplarz zupełnie nowy, zafoliowany, bez widocznych wad i mankamentów box'u.
Jeśli ktoś wie, gdzie jeszcze można to dostać, lub posiada i jest chętny odsprzedać, bardzo proszę odpisujcie tu, lub we wiadomości prywatnej.
Dzięki i pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
R3Mi

Mam to,ale używke. Jak to nie ma? Na allegro i wbempikach są.

batesmotel27

Na Allegro i w Empikach są, ale wydanie nowe - zapakowane w zwykłe plastikowe pudełeczko.
Ja szukam pierwszej edycji w dużych, kartonowych box'ach.

ocenił(a) serial na 10
R3Mi

A warto twoim zdaniem? Jak mnie pamięć nie myli w Polsce są tylko sezony 1,,3,4 wydane.

batesmotel27

Zgadza się, tylko te Sezony wydano. Ze względów kolekcjonerskich warto, bo to jeden z moich ulubionych seriali, natomiast jeśli o samą dostępność w Polsce chodzi - mam niedługo zamiar napisać petycję do polskiego dystrybutora z prośbą o wydanie pozostałych Sezonów.
I zdaję sobie sprawę, że pewnie reakcja większości będzie "i tak nic to nie da", ale z własnego doświadczenia wiem, że czasami przynosi skutek - dwukrotnie udało mi się już w ten sposób doprowadzić do wydania czegoś w Polsce - obydwie pozycje są zresztą chyba do dziś dostępne w sklepach. Może za trzecim razem też się uda. :)

ocenił(a) serial na 10
R3Mi

Pełen szacunek,ale dla nich liczy się zysk. Pamiętam lata temu pełno nas pisało i smallville gwrota i każdej innej nie wiem czy żyjącej strony. Widzisz Polska to drugi świat. Nawet Twin Peaks nie miał premiery Blu ray. LOST chyba tyko 3 sezoniki na niebieskich płytkach. A tam jakość jest niebo lepsza. Posiadam Smallville blu ray sezon 7 ang jest pięknie wykonany a dvd hm juz ciotkę zalatuje DivX. Teraz kupiłem Twin peaks na dvd,ale dlaczego nie dadzą blu ray? Prawa ma cinepix czy jakoś tak,ale ogniu krocza ze mna juz ktoś inny dlatego taki pakiet nie wyjdzie. Wina leży tez po stronie TVN kupili prawa a potem Co? Puszczał co kilka lat o 23 w niedziele chyba nawet po Wojewódzkim. Smallville zawsze noszę w sercu zaraz obok Twin peaks.

batesmotel27

Wiesz co, moim skromnym zdaniem zysk to Oni by akurat ze "Smallville" MIELI, bo nawet jeśli każdy Sezon szedłby po 120 zł (czyli takie ceny, jakie obowiązywały za Sezon serialu kiedyś), to i tak znajdzie się dużo na pewno fanów lub kolekcjonerów, którzy to kupią. Może nie będą kupowali całości od razu, bo to koszta, ale prędzej czy później kupią. Co do sytuacji na polskim rynku BluRay się wypowiadał nie będę, bo dla mnie to kpina - o ile FILMÓW mamy na BD coraz więcej, o tyle z serialami - czyli moim faworytem jako kolekcjonera - jest masakrycznie u nas. Dlatego wolę mieć jednak polskie DVD chociaż - ale polskie - niż zagraniczne BD. Oczywiście w dzisiejszych czasach kupowanie zagranicznych filmów tak na DVD jak i BD to żadna przeszkoda - blokady regionalne sprzętu to żaden problem - ale jednak polskie to polskie. Cieszy fana bardziej hehe. Dlatego będę się starał chociaż o DVD. Tym bardziej, że z tego, co zdążyłem się zorientować, jest kilka warunków wydania serialu na DVD w Polsce i przy Smallville WSZYSTKIE już dawno zostały spełnione. Petycja nie będzie taka jaką dystrybutorzy lubią najbardziej, czyli zbierająca bezpośrednio ZAMÓWIENIA na produkt - gdzie podpis zobowiązuje do kupna - ale będzie po prostu miała na celu pokazanie zainteresowania chęcią ewentualnego zakupu w przyszłości. W przypadku wspomnianych przeze mnie filmów, które się dzięki mnie w Polsce pojawiły -taka petycja pomogła. Nie było konieczne zbieranie zamówień. A sama petycja to starczy imię nazwisko i mail - zero zobowiązań. Na plus działa (chyba) też fakt, że dałem się raczej aktywnie poznać jako fan wśród dystrybutorów, więc tak łatwo zignorować się nie dam. A sama petycja zaszkodzić nie może. Pojawi się zresztą na Filmwebie i będę prosił wszystkich, którzy albo są fanami filmów/seriali, albo śledzą moją aktywność na Filmwebie (najwyższa była za czasów emisji DEXTERA, kiedy regularnie udzielałem się tutaj) o podpis.

R3Mi

Na szczęście z moich faworytów serialowych prawie wszystkie w Polsce już są:
- Dexter
- Californication (brak ostatniego Sezonu póki co, ale to pewnie przejściowe)
- Z Archiwum X
- Sześć Stóp Pod Ziemią
- Rodzina Soprano
- Dr House
- Miasteczko Twin Peaks

Zostało mi jeszcze się starać o wydanie:
- Ray Donovan
- La Femme Nikita (wersja z Petą Wilson)
- Tajemnice Smallville Sezon 2 oraz 5-10

i mój absolutny nr. 1 -> Bez/Skazy (Nip/Tuck), bo wydali tylko 3 pierwsze Sezony.

ocenił(a) serial na 9
R3Mi

Wlasnie mam takie wydanie. Sezony 1,3,4. Swietny serial. Zawsze ciekawilo mnie czemu nie wydali 2 sezonu razem z pozostalymi trzema.

knight25

Nie mam pojęcia, też mnie to zawsze zastanawiało. Stawiam, że albo nie uzyskano licencji na wdanie Sezonu Drugiego, albo zainteresowanie klientów było zbyt niskie. "Tajemnice Smallville" wychodziły u nas na DVD w 2005 roku, a więc w czasach, kiedy za pojedynczy Sezon serialu wołano coś w granicach 120-150 zł., a sam rynek serialowy DVD nie był jeszcze nawet w połowie tak bogaty, jak dzisiaj. Być może wysoka jak na tamte czasy cena spowodowała zbyt niskie zainteresowanie. Inną sprawą może być też to, że serial wtedy nie był zbyt regularnie emitowany, co też musiało wpłynąć na późniejsze wyniki sprzedaży.
Tak czy inaczej "Tajemnice Smallville", podobnie jak inny świetny serial "Nip/Tuck - Bez/Skazy" muszą się prędzej czy później pojawić w Polsce w całości.
A nie jesteś może zainteresowany odsprzedażą tych boxów Smallville, które posiadasz? :) Chodzi mi tylko o Sezon 1 i 4.

ocenił(a) serial na 10
R3Mi

Cześć jak tam z petycja? Masz Jakieś informacje o Tajemnicach Smallville,których nie wydali w naszym Kraju?

batesmotel27

Petycja będzie gotowa w poniedziałek, tylko zastanawiam się, gdzie ją umieścić, w sensie na jakiej stronce.
O powodach niewydawania kolejnych Sezonów uzyskałem jakieś informacje bezpośrednio od dystrybutora i raczej póki co, z tego, co zrozumiałem, nie ma szans na wydanie kolejnych Sezonów. Ale kto wie, być może petycja podziała. Mam nadzieję, że ludzie mimo wszystko wykażą zainteresowanie zwykłym podpisem, niezobowiązującym przecież wcale do zakupu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones