Tancerze (2009-2010) serial TV

plakat - Tancerze (2009)

opisy serialu

(4)
  • Akcja serialu rozgrywa się w szkole sztuk scenicznych Heleny Nałęcz-Gonzales (Małgorzata Niemirska), która po latach spędzonych w podobnej akademii w Madrycie założyła we Wrocławiu własną szkołę. Uczą w niej: Alicja (Magdalena Walach), dawna uczennica Heleny, której życie zmienił wypadek na scenie, Klaudia (Katarzyna Cichopek) - samotna nauczycielka śpiewu, Roma (Katarzyna Glinka) - niespełniona artystka, Krzysztof (Marcin Dorociński) - nieprzewidywalny aktor i uwodziciel, i kilka innych ekscentrycznych postaci. Łączy ich jedno – artystyczna kariera w różny sposób skomplikowała ich losy.

    Studentów, wśród których jest pełna energii Inga (Natalia Lesz), wyniosła Sylwia (Dorota Czaja), nieśmiała Dorota (Karolina Szymańska), arogancki Robert (Kamil Czarnecki), ekstrawagancki Kuba (Leszek Stanek) łączy entuzjazm do pracy i determinacja w dążeniu do sukcesu. Odkrywają jednak, jak wiele wyrzeczeń wymaga realizacja marzeń. Pogodzić ambicję i karierę z prywatnym życiem jest bardzo trudno. - Ile jeszcze jestem w stanie poświęcić dla kariery? – to pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każdy z nich…

  • Bohaterowie to uczniowie pierwszego roku, młodzież w wieku 18-22 lata, ambitni, utalentowani młodzi ludzie, pragnący odmienić swój los, urzeczywistnić marzenia i zdobyć sławę. Na drugim planie są nauczyciele akademii, 30-latkowie, ale też osoby starsze, np. kierownictwo szkoły. Wszyscy zmagają się z przeciwnościami losu. Każdy z nich musi sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: ile jeszcze jest w stanie poświecić się dla kariery?

  • Sezon 1:
    Tancerze - to widowiskowa i pełna emocji opowieść o studentach prestiżowej Szkoły Sztuk Scenicznych, których łączy jedno: pasja do tańca, śpiewu i muzyki. Bohaterami są ambitni, utalentowani młodzi ludzie, którzy pragną zdobyć to co nieśmiertelne - sławę. Zarówno oni, jak i profesorowie szkoły chcą spełniać swoje marzenia wbrew przeciwnościom losu. Ich życie jest pełne napięcia pomiędzy miłością a wyrzeczeniem, ambicją a porażką. Na każdym etapie życia stawiają sobie pytanie - ile jestem w stanie poświęcić dla kariery?

  • Sezon 2:
    Dalsze perypetie nauczycieli i uczniów prestiżowej Szkoły Sztuk Scenicznych Heleny Nałęcz-Gonzales, których zmagania w osiągnięciu sukcesu na estradzie oraz marzenia o karierze tanecznej przeplatają się z przeciwnościami losu. Miłość, intryga i ciągła walka ze swoimi słabościami towarzyszy młodym tancerzom w dążeniu do upragnionej sławy. Drugi semestr to także trudne egzaminy, z którymi poradzą sobie tylko najlepsi. Czy wszystkim się to uda?

opinie i nagrody
multimedia