PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666442}

The Bridge: Na granicy

The Bridge
6,9 3 092
oceny
6,9 10 1 3092
The Bridge: Na granicy
powrót do forum serialu The Bridge: Na granicy

Skąd tyle odcinków?

użytkownik usunięty

Skandynawski oryginał miał tylko 10 odcinków, a tu widzę dwa 13-odcinkowe sezony. Czy zatem fabuła jest "rozmemłana" ;-) na tyle odcinków, czy fabuła po pierwszym sezonie przekracza zakończenie skandynawskiego oryginału?

Nie, nie rozciągnęli fabuły na dwa sezony. Drugi sezon amerykańskiej wersji to inne wątki.

użytkownik usunięty
Aigoo

Hm no ciekawe, warto Aigoo? (Btw to chyba znaczy coś w stylu "ojej" w Azji? :P)

Czy warto oglądać? Szczerze to trudno mi powiedzieć- zależy jakie seriale lubisz. Ja traktuję to bardziej jako letnią zapchaj dziurę, a z tego co czytam ludzie wolą wersję oryginalną.
Pierwszy sezon mnie zainteresował ze względu na główną bohaterkę, natomiast drugi (tak jak już gdzieś tutaj pisałam) z jednej strony wydaje się ciekawszy (pierwszy był dość przewidywalny) z drugiej- naćkane jest kilka wątków, które (nie wszystkie) gdzieś tam łączą się w całość ale przez to trudno mi się wciągnąć. Do tego producenci poszli na łatwiznę, chyba przestraszyli się krytyki postaci Sonyi i w drugim sezonie mamy wręcz cudowne ozdrowienie i spłycenie objawów Zespołu Aspergera. Postać na tym traci i nawet dla mnie robi się wkurzająca- plus jak oficjalnie mówiło się A to trzeba powiedzieć i B.

(A i owszem- po koreańsku.:P)

użytkownik usunięty
Aigoo

Teksty tej policjantki w pierwowzorze były kozackie. ;-) Może się skuszę, ale z tego co czytam, to główny wątek jest po prostu skopiowany. :-(

A koreańskie seriale historyczne są świetne! :-)

Jeśli oglądałeś oryginał to nie wiem czy warto bo właśnie pierwsza seria to ksero, ja niestety przez to nie dotrwałam do końca skandynawskiej wersji.

( Nie tylko seriale:P Filmy też całkiem przyzwoite robią)

użytkownik usunięty
Aigoo

Seriali znam całkiem sporo, a jakieś tytuły filmów polecisz? Widziałem Oldboya oraz coś o weteranie służb, który ratował jakąś dziewczynkę (tytułu nie pamiętam).

The Man from Nowhere pewnie?
Co do polecenia to sporo tego jest w zależności od gatunku (jeśli zajrzysz na moje oceny to z koreańskich polecam od 7 w górę)
Z takich co teraz pamiętam to: kostiumowy/historyczny - Masquerade, sensacje/gangsterskie: Rough Cut, Słodko gorzkie życie, kryminały/thrillery: Zagadka zbrodni, Ujrzałem diabła, Pani Zemsta, Terror Live, dramaty: Bez tchu, Marathon, Namyeong-dong 1985, Pusty dom,Oasis wojenne: Braterstwo broni komedie: Castaway on the moon, Welcome to Dongmakgol, Speedy Scandal, My P.S Partner
A i ogólnie wszystkie filmy Song Kang-ho.

użytkownik usunięty
Aigoo

Dobra jesteś! To dokładnie to, a ta scena walki z tym Wietnamcem pod koniec, po prostu wymiata!

Wiele z tych tytułów nie znam, a co polecasz z koreańskich seriali historycznych?

U mnie z historycznymi kiepsko ale dobre opinie (nie wiem na ile obiektywne) słyszałam o Chuno, Queen Seon Deok, The Kingdom of The Winds, Jumong i Moon That Embraces the Sun. Z nie historycznych polecam Bad Guy ( Nappeun Namja ).

użytkownik usunięty
Aigoo

Widziałem wszystko poza ostatnim. :-P Chuno jest dostępne nawet z polskim lektorem. :) Piękne seriale, pomimo bycia gruboskórnym chłopem ;-) łezki kręciły mi się w oczach, no naprawdę świetne kino!

Chyba muszę się wkręcić w historyczne, ciągnie mnie do nich co jakiś czas ale zawsze odstraszała mnie ilość odcinków (zazwyczaj większość "zwykłych" 16 odcinkowych pod koniec zaczyna się dłużyć)

użytkownik usunięty
Aigoo

Polecam historyczne, robi niezmiernie duże wrażenie, jaką oni mieli rozwiniętą kulturę, gdy my jeszcze skakaliśmy po drzewach i nie mieliśmy pisma. ;-) I przy okazji zgadza się w nich większość faktów (a trochę wzorowane jest na legendach)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones