PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 353
oceny
8,0 10 1 24353
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

Juz oficjalnie - The Expanse idzie w rece Jeffa Bezosa, czyli bedzie na Amazon Prime, ergo nie trzeba bedzie czekac wielu miesiecy, zeby obejrzec legalnie!!! :-) https://deadline.com/2018/05/the-expanse-amazon-picks-up-space-drama-series-seas on-4-syfy-cancellation-1202398511/

ocenił(a) serial na 9
sylwiuszp

Świetna wiadomość!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Znawca18l

To, że nazwiesz się bohaterem nie oznacza jeszcze, że nim jesteś.

ocenił(a) serial na 10
Znawca18l

dlaczego wchodzisz na stronę tego gówna?? po co ten komentarz jak cię sf nie interesuje? pochlapać językiem byle co

ocenił(a) serial na 10
Znawca18l

Dziecko oglądające Avengers i Transformersy się wypowiedziało hahah

użytkownik usunięty
Znawca18l

Za ten obraźliwy wpis zostałeś już skrycie zainfekowany protomolekułą. Żegnaj... ;-)

sylwiuszp

To ja nie wiem kim trzeba być aby specjalnie czekać kilka miesięcy bo "legalnie"...

ocenił(a) serial na 10
sylwiuszp

Bardzo dobrze, póki co połowa sezonu 3 za nami a od 3 czy 4 odcinków jest to The Expanse najwyższych lotów niczym w 1 sezonie. Oby tak dalej i oby seria miała się dobrze.

ocenił(a) serial na 10
Juventus0

Dokładnie :) Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo poziom ani troche nie spada. Od pierwszego sezonu równo trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami akcji. Świetnie, że Amazon zdecydował się kontynuować, oby nie wpłynęło to na kształt produkcji, mam nadzieję, że utrzymają ten poziom, póki co rewelacja.

ocenił(a) serial na 8
atlide

Drugi sezon był znacznie słabszy od pierwszego, ale trzeci sezon, o dziwo, przywraca równowagę. Odcinek 7 jakby kończy sezon, albo tom. Akcja ósmego odcinka to już kilka miesięcy później. Nowe wątki, postacie, nowe okoliczności.

ocenił(a) serial na 9
per333

Pierwsza połowa 2 sezonu była bardzo dobra. Ponoć to była końcówka 1 tomu. 2 połowa była gorsza, a akcja zwolniła bo był to początek 2 tomu. Teraz początek 3 sezonu to końcówka 2 tomu więc znowu była sama akcja. A od 7 odcinka jest to już tom 3 więc prawdopodobnie sezon skończy się znowu w jakimś dziwnym momencie w połowie tomu. No chyba że jakoś cały tom zmieszczą w połowie sezonu. Prawdziwa tomcepcja.

ocenił(a) serial na 10
Felo74

Mi osobiście bardzo to się podoba, że akcja nie jest równa, a mniej więcej w połowie każdego sezonu następuje eskalacja i sytuacja zmienia się lawinowo.
Nawet w tych bardziej statecznych momentach serial jest interesujący i powoli buduje napięcie, a gdy w połowie sezonu fabuła zaczyna się szybko rozkręcać sięga ono zenitu, raptem dzieje się tyle zaskakujących rzeczy.Niektóre posunięcia scenarzystów nawet ciekawsze niż w książce, choć generalnie dość wiernie trzyma się pierwowzoru.

atlide

Czy jakiś inny wydawca niż Fabryka Słów to wydał? Albo chociaż czy wydano poprawioną wersję?

ocenił(a) serial na 10
chryssalid

Jest teraz nowe wydanie wydawnictwa MAG, na razie pierwszy tom, do końca roku mają wyjść jeszcze dwa, kolejny w pierwszym kwartale 2019. Kupiłam sobie, książka jest porządnie wydana, z twardą oprawą i ładną grafiką na okładce, a cena (nawet bez żadnych promocji) jest przystępna. Oczywiście mam zamiar uzbierać całość.

Vespera

A jak przekład?

ocenił(a) serial na 10
chryssalid

Tłumacz jest inny, ale jeszcze nie czytałam, więc nie mam porównania. Nie sądzę, że mogłoby być gorzej niż w wydaniu z Fabryki Słów ;)

ocenił(a) serial na 9
chryssalid

Moim zdaniem przekład jest poprawny. Widać, że tłumacz czuje dialekt Pasiarzy. Mnie się dobrze czytało :)

SupaMario

To już zbieram kasę na obydwie części. Ponoć kolejne też będą wydane.

A serial jest świetny. Jestem w szoku, że SyFy go nie przedłużyło - albo są takimi dupami, że nie potrafią na tym zarobić (ale co się dziwić, skoro ciągle chyba nie da się go legalnie obejrzeć w Polsce?), albo coś tam zarobili i nie chcą wtopić w kontynuacji.

Kojarzycie casus Space: Above and Behond, która po anulowaniu pierwszego sezonu stała się pozycją kultową?

ocenił(a) serial na 9
per333

Sezon trzeci kończy się na tym samym etapie co tom 3 ksiązki czyli "Wrota Abaddona".
Czekam na kontynuację , "Gorączka Ciboli"-hmm będzie cudnie.

sylwiuszp

Na Netflixie są dwa sezony.

forek23

Zresztą trudno, żeby było inaczej skoro jest to serial zamówiony przez tę platformę.

ocenił(a) serial na 9
forek23

Zamowiony? Chyba kupiony? Zamawiac to zamawialo amerykanskie SyFy. Netflix kupil tylko prawa do dystrybucji poza USA sezonow 1-3. Teraz sezon 4 zamowil Amazon i nie wiadomo czy ten bedzie tez dostepny na Netflixie, czy tez wszystkie "przejda" do Amazon Prime Video, ktore ma miec swoje "prawdziwe" wejscie w PL w tym roku.

sylwiuszp

Jak się serial zaczyna to pisze na początku "netflix original", nie wiem ale wygląda to tak jakby była to royginalna produkcja netflixa.

ocenił(a) serial na 9
forek23

Tylko wyglada :-) Właścicielem praw jest Alcon, produkcja zajmowało się SyFy, ale ze względu na beznadziejny model dystrybucji skasowali, prawa do produkcji sezonu 4 kupił Amazon (pewnie przyczynił się tez do tego najbogatszy człowiek świata, właściciel Amazona, Jeff Bezos - swoją droga fan The Expanse). Netflix wkleił sobie ten „original” bo ma wyłączność na wyświetlanie serialu poza USA. W polskojezycznym „SyFy” czyli kanale „Sci-Fi” nie uslwiadczysz „The Expanse”.

ocenił(a) serial na 8
forek23

Liczy się tylko to jaka stacja produkowała serial. Za "The Expanse" odpowiada stacja SYFY,
a nie żaden Netflix.

sylwiuszp

minie trochę czasu w takim razie i dostanie to Netflix bo taniej. Tak nawiasem to po co wykupować tylko 4 sezon? Chyba że to jakaś zmowa kasowa żeby każdy zarabiał, ale nie wiem czy Netflix sobie by na coś takiego pozwolił. Jak widzowie zobaczą że Netflix ich olewa i nie kończy tego co zaczął to pójdą gdzieś indziej

ocenił(a) serial na 8
sylwiuszp

Sezon 3 zakończył się i teraz do pracy przystępuje Amazon. Oby nic się nie zmieniło w temacie produkcji i scenariusza, tzn. aby ta sama ekipa pracowała nad sezonem 4. Amazon wyłoży tylko kasę i nie powinien w nic innego ingerować.

ocenił(a) serial na 9
per333

Z tego co widzialem na grupie poswieconej The Expanse na FB to raczej zaloga powinna zostac ta sama. Ale Jeff Bezos jest wielkim fanem ksiazek (i serialu), wiec moze miec swoj osobisty wklad ;-)

sylwiuszp

The Expanse na Netlixie tylko do końca września - Tytuł został oznaczony do usunięcia z oferty Netflix Polska z dniem 2018-09-30. Czyli pewnie po tym czasie udostępnią 3 sezony na Amazonie Prime Video.

ocenił(a) serial na 8
joker_mroczny_rycerz

I to jest zarazem dobra i zła wiadomość...
Dobra, bo zmobilizowała mnie do dokończenia 2sezonu.
A zła, bo jak się wkręciłem w serial to ten wypada z oferty netflixa :((
A to, że oglądałem z lektorem tylko ten fakt jeszcze pogarsza ;)
Szkoda, że nie zdążyli opublikować 3sezonu z lektorem

ocenił(a) serial na 8
sylwiuszp

Trzeba przyznać, że Netflix strzelił sobie w stopę przepuszczając możliwość wykupienia praw do tego serialu od Sy-Fy, mając wcześniej wyłączność na jego wyświetlanie w streamie.

ocenił(a) serial na 8
Lanied

Netflix jest pazerny, jak każda korporacja medialna, a tutaj w grę wchodziły ogromne koszta produkcji. Uznali więc, że skupią się na tych kilku swoich flagowych tytułach, by nie nadwyrężać budżetu. Dodatkowo kolejne tomy cyklu są coraz słabsze, oglądalność może spadać, chyba, że scenarzyści poprowadzą fabułę inaczej niż w książkach, nadając jej więcej sensu. Ale o dobrych scenarzystów serialowych teraz trudno.

ocenił(a) serial na 8
sylwiuszp

Sezon 4 ! tak jest , po wielu latach nastąpił cud:)
Wszystkie moje ulubione seriale zawsze zostawały kasowane i trafiały do kosza, a tu taka niespodzianka...
Już się nie mogę doczekać, ciekawe czy można będzie liczyć na poprawę efektów CGI skoro w 4 sezonie mają mieć dużo większy budżet :)

Sense8 - anulowany
Wybrana (believe) - anulowany
Revolution - anulowany
Extant - anulowany
Firefly- anulowany
4400- anulowany
V ( goście ) również anulowany
the gifted - skasowany
Albo mam kiepskigust, albo wyjątkowego pecha.

ocenił(a) serial na 8
electrix18

Kiedy ten czwarty sezon?

ocenił(a) serial na 10
electrix18

Żadnego z tych seriali nie oglądałem. Coś w tym jest. Z reszta to chyba pół życia siedzenia przed teleeizorem zeby miec taką długą liste samych ulubionych seriali :)

sylwiuszp

Zwiastun czwartego sezonu!
https://www.youtube.com/watch?v=kNIim3xqsEU
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Falkor1

I jeszcze jedno promo...
https://www.youtube.com/watch?v=uEENk6_XFoA

ocenił(a) serial na 10
sylwiuszp

Potwierdzono sezon 5. Jeszcze trochę i zekranizują całą serie

ocenił(a) serial na 10
keirapl

https://twitter.com/SAghdashloo/status/1155168707422904320?s=19

keirapl

Kolejne promo...
https://www.youtube.com/watch?v=R0UzvObOhFM

ocenił(a) serial na 10
Falkor1

Aż mi ciary przeszły jak zobaczyłam tych spadających w próżnię.

ocenił(a) serial na 9
keirapl

To już być może przedsmak wydarzeń z kolejnej książki - Nemesis Games.

ocenił(a) serial na 10
sylwiuszp

Najwidoczniej. Może połączą GORĄCZKĘ CIBOLI I GRY NEMESIS tak jak w przypadku WOJNY KALIBANA i WRÓT ABADONA. Aczkolwiek uważam że GN lepiej łączą się z BABYLON ASHES.

ocenił(a) serial na 10
keirapl

Czytam właśnie Prochy Babilonu i tu naprawdę będą musieli sporo zmienić bo to chyba na razie najgorsza książka z cyklu the expanse . i autorzy się droczą z czytelnikiem jak Martin . Chciało by się dowiedzieć co tam sie dzieje na tych koloniach jak te światy wyglądają a oni podsyłają tam drobne szczegóły , że coś tam obudzili itd ...

ocenił(a) serial na 10
michalkuc1993

Ja właśnie skończyłam "Prochy Babilonu" i zabieram się za "Persepolis Rising ". Faktycznie, Prochy Babilonu są najsłabszą jak do tej pory częścią spośród całej doskonałej sagi więc i tak ją chłonęłam jak gąbka. Jeżeli chodzi o kolonie to z opisu autora wynika, że w PR przeniesiemy się w kierunku koloni, a w szególności jednej - Lakonii. Martwi mnie tylko przeskok czasowy, który tam jest. Oby nie wpłynęło to negatywnie na odbiór. Niedługo się przekonam :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones