PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 486
ocen
8,0 10 1 24486
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

S02E04: Godspeed

ocenił(a) serial na 9

Jak Wam się podobał 4-ty odcinek 2 sezonu?
Wg mnie świetny. Podobało mi się dodanie dodatkowego wątku Marasmusa (tego nie było w książce, nie?) - trochę mi to przypomina wątek Olympic Carrier z BSG. Tylko tutaj mamy kolejny raz pokazaną bucerę Holdena, który zniszczył statek, nie dbając o to, że narazi życie Pasiarzy, zasypując ich gruzem z eksplozji.
W ostatnim ujęciu Nauvoo trochę za wolno się poruszał, moim zdaniem. Wyobrażałem sobie, że będzie się zbliżał z ogromną prędkością, a w ostatniej chwili Eros ucieknie.

Ajcek

Odcinek zajebiście opisują słowa Amosa na samiuśkim końcu. Najlepszy odcinek do tej pory tego sezonu wg mnie.
I dobrze sobie wyobrażałeś bo tak się stało. Eros zakrzywił swoją trajektorię przez krzyki umarłych, czy to tam była sprawka protoplasty.

ocenił(a) serial na 9
Cysiek1991

Wiem o co chodziło, bo czytałem książkę. Miałem na myśli to, że moim zdaniem trochę za wolno się poruszał ten statek, jak już był blisko asteroidy.

Ajcek

Tak bylo bo Eros szybko sie od niej oddalił i w efekcie taki efekt

ocenił(a) serial na 9
Cysiek1991

To wytłumaczenie mogłoby ujść od biedy, ale w innej scenie są pokazane na monitorze trasy obydwu obiektów. Widać, że Eros ucieka prostopadle do toru lotu Nauvoo, a nie równolegle, więc to wytłumaczenie odpada - prędkości nie mogły się znieść.

Ajcek

Gdyby pokazano go poruszającego się z właściwą prędkością, Miller zobaczył by tylko smugę znikająca w ułamku sekundy. Na youtube jest wypowiedż twórców na temat tej sceny.

ocenił(a) serial na 9
ryhu13

O, zapodasz linka?

Ajcek

Oto link https://www.youtube.com/watch?v=M7KIFD62duA

ocenił(a) serial na 9
ryhu13

Ok, akceptuję wyjaśnienie. :) Widać był to konieczny środek artystyczny, tak jak dźwięk w kosmosie.
Chociaż mogli jeszcze zrobić bullet time (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bullet-time), ale może to jest już zbyt ograna i tandetna technika.

ocenił(a) serial na 8
Ajcek

Może się mylę, ale zauważyłem taki mikro błąd. Miller wyciągając bomby z wózka się męczył, kiedy bomby nie powinny mieć ciężaru. Bo do czego mają się przyciągać? :D

ocenił(a) serial na 9
Sanrian

Nie mają ciężaru, ale mają masę, a więc mają bezwładność. Ruszenie bomby z miejsca, czyli nadanie jej pędu, wymaga siły. Takiej samej siły wymaga zatrzymanie bomby po dostarczeniu jej na miejsce. Samo przenoszenie bomby natomiast siły nie wymaga, bo leci sama - wystarczy tylko ją trzymać, żeby korygować jej kurs.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones