PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721026}

The Expanse

8,0 24 486
ocen
8,0 10 1 24486
8,0 4
oceny krytyków
The Expanse
powrót do forum serialu The Expanse

S02E07: The Seventh Man

ocenił(a) serial na 9

Jak Wam się podobał ostatni odcinek?
Wg mnie najsłabszy z dotychczasowych odcinków, chociaż może po prostu mam w połowie sezonu mniejszy entuzjazm. Najbardziej rażą mnie te kwestie:
1. Skąd się nagle wzięła załoga Rocinante na Ganimedesie? W jednej z pierwszych scen rozdają pomoc humanitarną, a w ogóle nie wiadomo jak tam trafili.
2. Spotkanie przywódców OPA w czymś, co wygląda jak schowek na miotły. Czy oni naprawdę nie mają tam jakiejś salki konferencyjnej? W ogóle, to totalnie pogubiłem się, kto chce oddać rakiety, a kto zatrzymać.
3. Czy przełożeni Bobbie nie zastanawiają się dlaczego na kombinezonach marines są głębokie rany cięte zamiast postrzałowych?

I kilka luźnych refleksji:
1. Widziałem w trailerze do 8-go odcinka, że osoba, która pod kopułą na Ganimedesie robiła pajacyki, to Mei, córka Praksidike. Być może twórcy chcą pociągnąć fabułę w ten sposób, że ona będzie jedynym świadkiem incydentu oprócz Bobbie. Być może w przyszłych odcinkach zajścia na Ganimedesie będą pokazywane z różnych punktów widzenia i w ostatnim odcinku zostanie pokazana cała walka, zrekonstruowana na podstawie różnych zeznań.
2. Diogo jest głupi, że pozwolił się zostawić na statku. Skąd on niby wiedział, że Alex będzie strzelał w silniki zamiast po prostu rozwalić statek? Naiwność tej postaci mnie przeraża.
3. Czy w scenie jak Bobbie leży na Ganimediesie umierająca, obok leży burak? Najpierw myślałem, że to jakieś kable, ale to chyba jednak burak z tych upraw pod kopułami.

Ajcek

1a. przecież oni tam nie byli, tylko uchodźcy przylecieli na stację tycho, gdzie była załoga rocinante
2a. xd
3a. może to być również postrzał, ale z innego kąta. niekoniecznie do wszystkiego strzela się prostopadle, tj. 90 stopni.


2b. czemu alex miałby rozwalić statek, gdzie porwali tego naukowca? przecież on nie chcę jego śmierci, a rozwalając statek zabiłby tego naukowca (tzn on myśli, że tam był)
3b. uprawia się tam jedzenie dla pasiarzy

ocenił(a) serial na 9
kchw

1,2) Aaa, to wiele wyjaśnia. Tylko nie rozumiem w takim razie czemu Fred Johnson nie urządził spotkania OPA w swoim gabinecie. :)
3) No tak.
2b) Mógłby okazać się nie tak dobrym strzelcem, za jakiego się uważa. :)

ocenił(a) serial na 9
Ajcek

ad.3 Była mowa, że spadły na nich fragmenty szklanej kopuły chroniącej uprawy

ocenił(a) serial na 8
ulvar

kchw zniszczyłeś/aś mnie swoim argumentem w odpowiedzi na 3 punkt, chciałbym się dowiedzieć więcej na ten temat bo widocznie mamy tutaj znawcę od broni i skutków jej użycia. Szczególnie że sprawe badali wojskowi więc oni nie musieli nawet dokładnie się przyglądać czym zostały zadane takie obrażenia bo nie trudno im było się domyśleć, myslę także że dokładnie wiedzieli o co chodzi dlatego to przesłuchanie wyglądało tak a nie inaczej, bo byli pewni że coś tutaj nie gra.

Arkadiusz4O

a to ok

kchw

sry

ocenił(a) serial na 10
Ajcek

Ajcek nie pijemy na maksa przed oglądaniem :) bo potem nie pamiętamy :)

ocenił(a) serial na 9
Ajcek

1a. Nie chcę wyjść na niegrzecznego, ale naprawdę radzę uważniej oglądać odcinki. W tym akurat było wyraźnie pokazane i powiedziane, że to uchodźcy z Ganimedesa przylecieli na stację Tycho.
2a. Być może Fred Johnson mógł wybrać lepsze miejsce na spotkanie, ale nie wiemy czy takowe tam jest. Oprócz centrum operacyjnego, do którego też nie wpuściłbym tych narwanych półgłówków z Pasa, to stacja wydaje się być dość surowym miejscem, bez większych wygód i estetycznego polotu. Liczy się zapewne efektywność, a nie efektowność stacji.
3a. Spadły na nich fragmenty kopuły. Nikogo chyba nie dziwią rany cięte. Druga rzecz, że nie wiemy ile wiedzą przełożeni Bobbie. Nie muszą się jej w końcu ze wszystkiego spowiadać - to oni zadają pytania, a nie odwrotnie. Może więcej wyjaśni się w dalszych odcinkach.

2b. Diogo już taki jest - narwany. Nie każdy bohater musi być mądry i dokonywać tylko logicznych wyborów. Zresztą, widać było jego narwanie w czasie poprzednich akcji, np. na Eros, kiedy z Millerem rozstawiali ładunki.
3b. W tym odcinku było wspomniane, że Ganimedes jest spichlerzem dla planet zewnętrznych. Buraki też mogli tam sobie uprawiać :)

Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
SupaMario

Ad 1a. Proponuje aby się ogarnąć z poprawiaczami nastroju

ocenił(a) serial na 9
pietrzak4

A ja proponuję, żeby pisać na temat. Żarty na poziomie gimnazjum mnie nie bawią.

1) Obejrzałem jeszcze raz początek odcinka i nadal jest dla mnie niejasne gdzie znajdują się bohaterowie. W jednej z pierwszych scen widać, jak rozdają racje żywnościowe, a z głośnika słychać instrukcje, że "nowoprzybyli mają się zarejestrować". Nie wiadomo czy chodzi o uchodźców przybywających na Tycho, czy o członków misji humanitarnej na Ganimedesa. Miejsce akcji staje się jasne dopiero w momencie, gdy Amos idzie odwiedzić więźnia (naukowca z Protogenu).

2) To chociaż krzesła mogli im dać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones