The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us Sezon 1, Odcinek 2
Odcinek The Last of Us (2023)

Zarażeni

Infected 52m
8,2 8 611
ocen
8,2 10 1 8611
The Last of Us
powrót do forum s1e2

Podzielcie się swoimi wrażeniami.

Dlaczego wam się aktorka podoba, a dlaczego nie. Już pomijając tematy tożsamości płciowej, skupmy się na jej grze.

Ja powiem tak, po pierwszym odcinku myślałem, że nawet ją przeboleję. Powiem więcej, byłem raczej nastawiony na plus niż na minus. Natomiast w drugim odcinku... zauważyłem już pewien zgrzyt, który rzucił mi się mocno w oczy.

Przede wszystkim - jaka była Ellie z gry? Bardzo charakterna i zadziorna - to na pewno. Można stwierdzić, że przecież Bella jest stworzona do tego typu roli, w końcu wiele osób pokochało ją za rolę w Grze o Tron. No to w czym problem? Ano w tym, że Ellie z pierwowzoru jest bardzo ekspresyjna emocjonalnie. Zwłaszcza jej mimika i mowa ciała sporo odzwierciedlały. Co do Belli... Mam wrażenie, że ona posiada jedynie 2 czy 3 miny. Może i mówi podobne słowa jak Ellie, ale wydźwięk jest kompletnie inny. Ironiczne spojrzenia, przewracanie oczami, te wszystkie niuanse miały dla mnie nieco więcej barwy w grze.

I ja rozumiem, Ellie z gry nie istnieje - nie ma aktorki 1:1 - jasna sprawa, natomiast wydaje mi się, że do takiej roli wybór powinien być nieco inny. Strach, złość czy smutek - wyglądają u Belli tak samo - różnicą jest tylko, że ma otwarte inaczej oczy. Ogólnie gra dobrze, jeśli idzie o przeniesienie postaci - zrobiła co mogła. Ale czuję się trochę tak, jakby Jim Carrey został zastąpiony w Ace Venturze przez Stallone'a. I jeden i drugi są spoko, ale przy trochę innych postaciach ;)
Nie chcę wywołać shit-stormu, jestem ogólnie ciekaw opinii, szczególnie osób, które w TLoU grały.

ocenił(a) serial na 10
DjSzpaku

Świetna gra i całej reszty. Ją lubię już od gry o tron.

Sarkastyczne odzywki jej pasują, chodzi śmiesznie tak byle jak-tak jak Ellie bez maniery. Do tego razem z aktorem Joela grali wspólnie grze o tron wiec moze maja jakaś więź:) Temat o którym wspominasz nie wiem po co- czy czuje się chłopakiem czy inne to śmieszne ze o tym piszesz co to ma wspólnego :)chyba ze tylko to,ze ma chód w realu bardziej po męsku to akurat w serialu na plus wychodzi. O nią się nie bałam, tylko o Joela ale facet daje rade.

Co do wyglądu osób w serialu wszyscy o dziwo super, bez większych zmian. Joel nie jest ciemnoskórym czy chińczykiem, inni tez ok. Ellie jedynie mogli zrobić lepszą charakteryzację bo jest „za czysta” ( po fanowskiej charakteryzacji twarzy aktorki+ inne włosy i brud wyglada prawie jak Ellie z gry).

Moze Ci niechęć do postaci minie, ja miałam tak do Ciri z wiedźmina ale rozumiem ze tam mieli mnóstwo dziewczyn i zadna się nie nadawała. Musieli wybrać starszą, która miała grać kogo innego eh:x Trzeba się z pewnymi rzeczami pogodzić cóż to już kwestia gustu :)

Avi_kredka

Nie zrozumiałaś mnie, chodziło mi o to, żeby oddzielić grubą kreską temat jej tożsamości, bo wiem, że jest ostatnio bardzo wałkowany. Wolę skupić się na jej grze niż na jakichś tam wojenkach światopoglądowych. W końcu o serialach i filmach tu się dyskutuje.

A więc co do gry aktorskiej. Jako Ellie dałbym jej takie... 6,5/10. No może 7/10 póki co. Czy nam się wygląd podoba, czy nie to rzecz gustu. Ale niestety - wygląd jest naturalną predyspozycją danego aktora, dlatego Danny Devito nie wcielał się w role żołnierza zabijaki, który w dzikim szale dąży do zemsty.

Tak jak wspomniałem, brak jej ekspresywności.
Ellie jest bardziej złożoną postacią i zdecydowanie raczyła nas w grze większą gamą emocji niż to co do tej pory widziałem w wykonaniu Belli. Że zachowuje się jak Ellie - no jasne, w końcu ma to w scenariuszu. Ma napisane, że tu ma powiedzieć "XYZ" czy rzucić jakimś mięsem. Oprócz tego co mówi, ważne jest jeszcze to jak to mówi. Jak sobie zestawiam te dwie postaci obok siebie to niestety - nijak nie mogę poczuć, że to te same postacie.

Cięty jęzor to nie wszystko co ta postać miała do zaoferowania w oryginale. Ciekawość świata, chwilami dziecięca niewinność czy radość z prostych rzeczy. Na przykład scena w hotelu - może to moje subiektywne odczucie - ale w grze miałem wrażenie, że Ellie się bawi, że serio się na moment wkręciła w udawanie wielkiej Pani i zamawianie sobie pokoju. Tutaj miałem wrażenie, że było to takie ironiczne i znowu zamiast reakcji "Awwwww...." miałem reakcję "Hehehe". Nie mówię, że to źle. Mówię, że wypada to (póki co, bo to oczywiście dopiero 2 odcinek) gorzej niż w pierwowzorze.

Zobaczymy co będzie dalej, mam jeszcze nadzieję, że Ellie się rozkręci, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ludzie popadli w ślepy zachwyt z dwóch powodów - bo to Pani Mormont z GoT oraz bo usłyszeli teksty znane z gry. Dla mnie to niestety nie wystarczy, żebym kupił ją w 100%. I jestem przekonany, że jest sporo mniej znanych aktorek, które weszłyby w tę rolę lepiej.

ocenił(a) serial na 1
DjSzpaku

U mnie brak jakichkolwiek wrażeń, Elli z serialu to koszmar nad koszmary, jakby zagrała klikacza to byłoby ok.

ocenił(a) serial na 5
HRA

Mnie też nie przekonuje ta aktorka, nie chodzi o wygląd ale brak ekspresyjności i tego dziecięcego pierwiastka, na pewno można ją polubić ale jak na razie nietrafiony casting.

ocenił(a) serial na 8
DjSzpaku

to jest popularna opinia chociaż moim zdaniem bardzo fajna jest jej gra w tej roli

ocenił(a) serial na 9
DjSzpaku

To dopiero początek serialu, jestem pewna, że będzie lepiej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones