The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us sezon 1, odcinek 4
odcinek The Last of Us (2023)

Weź mnie za rękę

Please Hold to My Hand 45m
7,4 6 261
ocen
7,4 10 1 6261
The Last of Us
powrót do forum s1e4

Film kontra gra

ocenił(a) serial na 7

Od czasu do czasu na forum dyskusyjnym dotyczącym The Last of Us pojawiają się opinie Internautów grających ongiś w tę grę, że jest ona lepsza od wersji filmowej. Rzecz gustu - oczywiście - ale rozśmiesza mnie argumentacja, że w grze jest lepiej oddana psychologia postaci (sic!).
Zamiast polemiki zaprezentuję anegdotę, której byłem świadkiem. Dawno, dawno temu (!) w przerwie długiej podróży zatrzymałem się w restauracji GS-u - były takie - nie oczekując zbyt wielu niespodzianek smakowych. Zamówione dania były jednak smaczne i stosunkowo tanie. W trakcie konsumpcji zwróciliśmy uwagę na sąsiedni stolik przy którym siedział zajadający z wyraźnym smakiem którąś z serwowanych tam potraw oraz jego około 10-letni syn, kręcący się na stołku z wyraźnym zniecierpliwieniem i mruczący coś do ojca. Wreszcie malec nie wytrzymał i prawie krzyknął: Tato, nie chcę tego świństwa, weź mnie do Mac Donalda!

użytkownik usunięty
Janusz_stary

"w grze jest lepiej oddana psychologia postaci" Podejrzewam, że gracz często integruje się z postaciami, które ogrywa. Czyli często jest to symbioza pomiędzy graczem a daną postacią, mocno subiektywna.

ocenił(a) serial na 7

Zgadzam się z pierwszym stwierdzeniem zawartym w Pana komentarzu, natomiast odrzucam występowanie symbiozy pomiędzy graczem, a postacią/postaciami z gry. Symbioza występuje jedynie pomiędzy obiektami żywymi (w pewnych przypadkach - organicznymi), a nie pomiędzy Człowiekiem, a kolejnymi linijkami kodu maszynowego. Nie istnieje Matrix, ani fantastyczne przejście umysłu Człowieka do dysku, na którym nagrana jest gra. Może to atrakcyjna alternatywa dla nastoletnich graczy, ale niemożliwa do realizacji.

użytkownik usunięty
Janusz_stary

Janku, potocznie użyte słowo jest słowem uzupełniającym mowę. Kod maszyn, uczenie maszynowe, mam mocno sceptyczne podejście do tematu. A co zrobią, przekonamy się bardzo szybko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones