The Umbrella Academy
powrót do forum 3 sezonu

Męczy mnie to, obejrzałam dopiero pół sezonu, pomijam, że nudny ale ten temat mnie męczy. Skoro Harlan ubił wszystkie matki, nie przenosił się w czasie , Sparrow żyją w tym samym świecie ,co on, to czemu oni się narodzili??? Hm?

ocenił(a) serial na 8
WiolettaP_filmweb

Harlan zabił tylko 23 kobiety a więcej było w ciąży

WiolettaP_filmweb

Prawda jest taka, że twórcy serialu mają głęboko takie szczegóły. Obejrzałem właśnie trzy sezony po raz drugi i znalazłem więcej podobnych nieścisłości. Natomiast można to też tłumaczyć tym, że w serialu nie istnieje kontinuum czasowe. Oni przenosząc się w czasie za każdym razem tworzą nową rzeczywistość. Tak jakby nowy wymiar. Mogą w nim istnieć i zmieniać co im się podoba bo urodzili się w własnym wymiarze. Ale taka teoria znowu nie klei się w innych miejscach serialu. Na przykład ich ojciec pamiętał spotkanie z nimi i wziął inne dzieci. Także raczej nikt z twórców się nad tym nie głowił.

ocenił(a) serial na 7
lsr9

Ojciec pamięta spotkanie ponieważ miało miejsce przed skokiem ekipy w przyszłość, w zasadzie to już jest trzecia czy czwarta linia czasowa, rzeczywistość którą pamięta ojciec zmieniła się od momentu skoku w przeszłość ( jak nie pamiętasz to obejrzyj końcówkę s02), dlatego Harlan zabił ich matki a ojciec wziął inne dzieci, ale to jest już inna linia czasowa. W Holywoodzkich podróżach w czasie nie ma ciągłości bo to s-f, i nie ma tu sensu szukać dziury w całym, w zasadzie każdy skok w przeszłość to skok do innej odrębnej linii czasu/rzeczywistości/wymiaru i nie da się tego w żaden inny sposób pogodzić bo *paradox dziadka*. Co ciekawe w niektórych filmach próbują i wychodzą z tego ciężkie do strawienia filmy jak Predestination.

madmax81____2

Ten Predestination akurat lubię i wydaje mi się wystarczająco spójny. Jeszcze lepiej to zrobiono w filmie Wynalazek (Primer). Ale to jest totalnie zakręcone. Trzeba go oglądać wiele razy, żeby zrozumieć.

ocenił(a) serial na 9
lsr9

podróże w czasie to nie w kij dmuchał. Tu trzeba sporo się nagłowić, aby zachować logikę. Jedyny serial, gdzie podróże w czasie i ich konsekwencje były logicznie powiązane to wg mnie Dark.
Tyle, że tam najprawdopodobniej wszystkie pętle były przez twórców perfekcyjnie zaplanowane.

ocenił(a) serial na 9
WiolettaP_filmweb

Bo czy to nie było tak, ze Harlan zabił matki tylko tych bohaterów których już poznał, czyli Vanyi, Allison, Lutera, Diego, Klausa i Piątki? Z nimi czuł to połączenie i stad gdy czuł ze się narodza, nie mógł kontrolować swojej mocy i je unicestwił.
Nie poznawszy Bena - w sezonie drugim jako duch - nie miał z nim tej łączności i stad Ben mógł się urodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones