The Walking Dead
powrót do forum 3 sezonu

http://www.youtube.com/watch?v=ShQz68Zkb3Y

Czy to jest zwiastun oficjalny do 3 sezonu? Nie widziałem, aby ktoś zakładał temat odnośnie 3 sezonu podając tego linka więc jeśli takowy był to z góry przepraszam. Co do zwiastunu Michonne daje radę i już Gubernatora mamy. Czyli przyspieszyli z akcją i to mocno.

ocenił(a) serial na 4
bandofbrothers

Tak, jest to oficjalny zwiastun, który pojawił się w połowie lipca. Tematu samego w sobie, traktującego o tym trailerze nie było, jednakże rozmowy od dłuższego czasu nie dotyczą niczego innego :) Zresztą zwiastun ten albo ukazuje wydarzenia z pierwszego odcinka (wszakże AMC ma tendencję do emisji pilotażowych odcinków o długości od godziny do półtorej), albo z 3 pierwszych odcinków, więc Twoja uwaga odnośnie przyspieszenia z akcją jest jak najbardziej trafna :) Cóż, póki co nie pozostaje nam nic innego jak przeczekać te 60 dni do premiery :D

tomb2525

SPOILERY.

Więzienie miało 6 tomów, sam gubernator 4, a tu już na samym początku go będziemy mieć. Można przypuszczać, że Rick "zatrzyma" rękę bo jak dobrze pamiętamy to Rick wraz z Michonne i Glenem pierwsi go poznali, a tu dosyć mocna zmiana bo pierwsi tą przyjemność posmakuje Andrea z Michonne. Fajnie gdyby skrócili te 6 tomów w jeden sezon, pewnie dlatego 3 będzie miał więcej odcinków niż drugi. Tylko jeśli miałby być jeden sezon o więzieniu to ile czasu w nim spędzą bo Lori przecież musi urodzić, a jest to początek ciąży no może trochę więcej, ale brzucha to ona dużego nie ma. Mam nadzieję, że kopnie w kalendarz bo wnerwia mnie i to bardzo.

Oby pokazali nam walki na arenie oraz moja ulubiona scena w komiksie z gubernatorem czyli: "tyle kanałów, a nie ma co oglądać". I co do spadającego helikoptera to Rick i spółka chyba go nie zauważą z czego widać po zwiastunie.

Ciekaw jestem co z tymi psycholami w więzieniu jak Dexter i ten łysol co zabił dziewczynki. I czy ten Merle to się pojawi czy znów jakaś zjawa, ale ta ręka jak kapitan hak jest świetna :D

ocenił(a) serial na 5
bandofbrothers

No co Ty piszesz, wątek z więzieniem winien mieć 2 sezony. Chyba, że chcesz, aby było po pół wszystkiego. Ja jednak wolę, aby rozwinęli wątki, które miały miejsce w więzieniu, gdyż nie ukrywam, że wg mnie to jeden z najciekawszych okresów w komiksie.

''pewnie dlatego 3 będzie miał więcej odcinków niż drugi.''
Yyy... Nie? ;p
Często bywa, że pierwsze sezony mają mniej odcinków niż dalsze. Mogę się założyć, że jeśli ty razem oglądalność będzie jeszcze większa, to 4 sezon będzie miał 22-23 odcinki.

BeeBee61

Niektóre seriale zwłaszcza te, które mają dużą oglądalność trzymają się równo po 12/13 odcinków. Jeśli już mają robić dwa sezonu z więzieniem to gubernatora powinni dać w drugim, a tu już na samym początku go mamy więc nic nie wiadomo. Pożyjemy zobaczymy.

ocenił(a) serial na 5
bandofbrothers

To już kwestia kontraktów. Pierwszy sezon TWD miał tylko 6 odcinków, bo wytwórnia nie była pewna czy serial się przyjmie, wraz podnoszącą się oglądalnością wzrasta budżet serialu, dlatego sezonu są coraz dłuższe.

ocenił(a) serial na 4
bandofbrothers

Nie powiedziałbym, że gdyby robili dwa sezony, to akurat Gubernator musiałby się pojawić w tym drugim. Jak sam zauważyłeś okres więzienia obejmuje aż 6 tomów, więc co szkodzi aby zrobili lekki "miszmasz". Przecież mogą ciągnąć w jednym odcinku kilka wątków jednocześnie, a zważając na to, że dość mocno pozmieniali pewne elementy, to najprawdopodobniej tak właśnie będzie.

Poza tym takie właśnie przeplatanki o dużo przyspieszą z akcją. Przyjmijmy, że kolejne sezony będą się zwiększać o te 3 lub 4 epizody. Sprawi to, że okres pomiędzy więzieniem, a Aleksandrią zmieszczą w jednym np. 24 odcinkowym sezonie, a sama Aleksandria z Neganem zawita do nas już w sezonie 6 albo nawet szybciej. Tak oto wszystko to co serwował nam Kirkman przez ostatnie 9 lat pokażą nam z dużym przyśpieszeniem. Weźmy również pod uwagę wszelkie cięcia scenariuszowe to nawet szybciej.

ocenił(a) serial na 9
tomb2525

kurcze a mi się nie podoba to, że Andrea z Michone trafią tak szybko do Gubernatora :/
spieprzyli to, akurat tego nie powinni bli robić

dla mnie też wątek z więzieniem był najciekawszy póki co

a tu nagle na poczatku ten cały Gubernator i Woodbury tak szybko - kicha, ale ocenie obiektywnie jak obejrzę ;)

no i najwieksza lipa że sezon 3 bedzie miał 16 odcinkow z czego 8 obejrzymy jednym ciagiem co tydzien od pazdziernika a kolejne 8 dopiero w lutym :/
przynajmniej takie info wyszukałam na FOX, ale podjrzewam ze w stanach pójdzie tak samo :/

ocenił(a) serial na 4
fnh81

Zmiana polega jedynie na tym, że podmieniono bohaterów. Zamiast Glena i Ricka włożyli tu Andreę. Reszta to nieznaczne poprawki jak np. przyjechanie Gubernatora na miejsce katastrofy helikoptera. Poza tym dzięki temu zabiegowi mogli troszeczkę ugrzecznić ten czas, wiadomo z jakich przyczyn.

Umieszczenie Gubernatora, na pewno przyspieszy akcję 3 sezonu. Jak wiadomo, prawie 3 tomy polegały na problemach naszych bohaterach. Gdyby tak kreowany nadchodzącą część TWD to znowu posypały by się lawiny, jakby sama, cyt"gadanina". Jak wspomniałem dostaniemy dzięki temu taką przeplatankę.

Co do przerwy, to takowa wynika z polityki firmy. Na to nikt nie ma wpływu.

ocenił(a) serial na 5
tomb2525

Wiesz może coś o nowym zwiastunie? Nawet nie wiem ile minut trwa, ale na pewno zawiera nowe sceny. Widziałam gify na tumblerze, niestety sam trailer ''nie jest dostępny w moim kraju'' ; /

ocenił(a) serial na 4
BeeBee61

Póki co trafiłem na kilka video w formie preview pt. Resurection, i jeden ukazywał jak Rick buszuje po więzieniu. O nowym trailerze nic mi nie wiadomo, ale poszperam trochę.

PS. jeżeli możesz to podaj linka to tych informacji o rzekomym trailerze. Będzie mi łatwiej się do czegoś odnieść.

ocenił(a) serial na 5
tomb2525

http://www.amctv.com/the-walking-dead/videos/on-air-trailer-keep-this-group-safe -the-walking-dead To np. nie bardzo wiem co zawiera ten materiał, ale na tumblerze strasznie się jarają. I jeszcze to http://darylfkndixon.tumblr.com/post/32030619931/the-walking-dead-season-three-p romo To pewnie taki 30sekundowy filmik, ale na pewno zawiera nowe sceny, bo widziałam gify, między innymi takie:
http://25.media.tumblr.com/tumblr_marn9bzCYd1rq4zkoo2_250.gif
http://24.media.tumblr.com/tumblr_marn9bzCYd1rq4zkoo3_250.gif
http://24.media.tumblr.com/tumblr_marn9bzCYd1rq4zkoo6_250.gif
http://25.media.tumblr.com/tumblr_marn9bzCYd1rq4zkoo5_250.gif
http://24.media.tumblr.com/tumblr_marn9bzCYd1rq4zkoo1_250.gif

Może to nic odkrywczego, ale chciałam zobaczyć.

ocenił(a) serial na 4
BeeBee61

Pierwszy link prowadzi do zapowiedzi pt. Keep this group safe. Link tutaj

http://www.youtube.com/watch?v=d1y9Ak5ylb4

Co do reszty to na razie nie trafiłem na nowy trailer. Ewidentnie widać iż zaprezentowano nowe materiały, i tak szczerze trochę mnie one zaciekawiły. Będę starał się coś znaleźć.

ocenił(a) serial na 4
BeeBee61

BeeBee61 szukałem dzisiaj cały dzień materiałów odpowiadających wrzuconym przez Ciebie fragmentom i nie znalazłem nic. Może osoba, która te gify dodała ma jakiś potajemny dostęp do różnych dodatków promocyjnych :D Choć przyjmuję jeszcze inną opcję. Na kilku stronach natknąłem się na notkę o nowym trailerze jednakże nie byłem w stanie włączyć video tam zamieszczonego. Wyskakiwała notka w stylu, iż materiał nie może być puszczonym w lokacji,w której się znajdujesz. Ale nie oznacza to, że zrezygnuję z dalszych "poszukiwań" :)

Jest jeszcze kolejna rzecz, a mianowicie AMC zapowiedziało premierę kolejnego sezonu webisodes. Wpuszczenie materiału na youtube planowane jest na pierwszego października, a tytuł tych odcinków nosi nazwę "Cold Storage". Wrzuciłbym linka jednakże, administracja wiecznie ma jakieś zabezpieczenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, wpisz w google 'the walking dead cold storage hatak". Pierwszy z brzegu link przeniesie Cię na polską stronę. Co najważniejsze poniżej zaprezentowany jest kolejny materiał, ale już z normalnego serialu, na którym widać Lori w całej okazałości. Idealnie widać zarys brzucha/ Moim zdaniem jej ciąża jest już w zaawansowanym stanie, co widać nawet po tym jak biegnie. Na pewno nic nie wskazuje na to, iż coś tam taszczy pod bluzką. Co za tym idzie, rozwiały się w pewnym sensie wątpliwości odnośnie czasu jaki obejmuje trzeci sezon. Skoro ciąża jest w takim stanie, to zimę na pewno mają dawno za sobą. Można już teraz przyjąć, że czas akcji rozpoczyna się albo w kwietniu albo początkiem maja.

ocenił(a) serial na 5
tomb2525

Mam ten trailer http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pnWDgp2c7yY Niestety nic odkrywczego ; <

Co do webodcinków to słyszałam, a właściwie czytałam o nich na tumblrze parę dni temu. Właściwie nie przywiązuje do nich wagi, dlatego zupełnie o tym zapomniałam
Brzuch Lori... Myślę, że rzeczywiście jest to minimum 6 miesiąc. Naprawdę szkoda, że nie pokażą zimy, choć nie powinno nas to dziwić. Przecież zdjęcia rozpoczeły się maju ; x
Mimo wszystko szkoda. Mam tylko nadzieję, że jakoś wspomną o tym okresie, gdyż bardzo chciałabym wiedzieć, gdzie go przezimowali. Znaleźli jakieś lokum? Spędzili go w samochodach?

ocenił(a) serial na 7
BeeBee61

A to widzieliście: http://www.youtube.com/watch?v=fc0Yuzb4Xxg&feature=related ?

ocenił(a) serial na 5
Gambit_s15

Genialne ; D Szacun za trud i czas włożony w ten zwiastun.

ocenił(a) serial na 4
BeeBee61

Naprawdę liczyłem na jakiś "grubszy" materiał, a tu nic. Tak de facto, to całość dostaliśmy od razu, tylko w postaci tych krótkich scenek. No cóż, nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, a to jest akurat wyczyn nie lada :) Te 21 dni zaczynają mi się niemiłosiernie dłużyć.

Co do webisodes to też raczej nie zwracam na nie szczególnej uwagi. Największy szum był gdzieś początkiem sierpnia, a później wszystko ucichło. No aż do teraz. Tak szczerze, to nawet zapomniałem o tym projekcie. Jednakże nie zmienia to faktu, że urozmaici to oczekiwanie na 3 sezon. Zawsze jakaś styczność z TWD jest.

Jeżeli chodzi o czas akcji, to twórcy z AMC są naprawdę "szczwani" Nieźle to sobie wykombinowali. Oczywiście przepaś między jednym, a drugim sezonem będą musieli jakoś wytłumaczyć, ale to raczej nie jest jakiś wielki problem. Ale fakt faktem szkoda, bo to strasznie urozmaica całość

ocenił(a) serial na 5
tomb2525

No nie? Wierzyć mi się nie chcę, że to już pół roku od ostatniego odcinka. A teraz te trzy tygodnie wloką i się i wloką ;p

Póki co mam wątpliwości, czy kiedykolwiek pokażą nam zimę...

ocenił(a) serial na 6
BeeBee61

Też liczyłam na to że pokażą naszych bohaterów zmagających się z chłodem i śniegiem. Mam nadzieję że przynajmniej się dowiemy gdzie przeczekali zimę.

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

może w Georgii nie ma zimy, w końcu to gorącokrwiści południowcy... ;-)

ocenił(a) serial na 6
suicideblonde90

No tak Georgia graniczy z Florydą, więc śnieg to się tam raczej często nie pojawia.

ocenił(a) serial na 5
suicideblonde90

Jest, jest. Nie taka sroga jak w Nebrasce, ale jednak ;p

ocenił(a) serial na 7
BeeBee61

O ile wikipedia nie kłamie, to zimy w Georgii są dość chłodne:
"Atlanta leży w strefie wilgotnego klimatu subtropikalnego (klasyfikacja Köppena – Cfa), z gorącymi, wilgotnymi okresami letnimi i chłodnymi zimami. Średnia temperatura w styczniu wynosi ok. 5,9 °C (42,7 °F), przy czym na przedmieściach jest ona nieco niższa. Ciepłe, morskie powietrze może jednocześnie przynieść do miasta temperatury charakterystyczne dla wiosny, podczas gdy arktyczne masy powietrza mogą obniżyć temperatury do minusowych (od −11 do −7 °C)".

ocenił(a) serial na 6
Gambit_s15

3:28 w trailerze - czyżby Daryl stał się walkersem?

ocenił(a) serial na 7
Tortuga033

Taaa, a Merle występuje w webepizodach ;)

ocenił(a) serial na 10
Gambit_s15

ej, ja bez bicia przyznaję, że koleś z webisode jest baardzo mylący. ;-)

ocenił(a) serial na 7
suicideblonde90

No to żegnaj się Darylem i z TWD :P Bo zapewne Daryl po ugryzieniu nadal będzie wyjątkowy i nie tylko nie da się zabić, ale też pogryzie wszystkich, łącznie z rzekomym bratem Lori i Merlem nr 2 :P

ocenił(a) serial na 6
Gambit_s15

To jednak nie Dixon. Zresztą Daryl nie może zginąć, bo Kirkman zostałby za to ukamieniowany przez fanów i fanki przede wszystkim. Za pewne w tym sezonie pożegnamy się ze statystą T-Dogiem, który jak już ktoś słusznie zauważył, pozostał do tej pory przy życiu pewnie po to żeby teraz w 3 sezonie móc posłużyć za mięso armatnie.

Poza tym to oni musieli w tych ruinach na długooo się zatrzymać ,skoro Hershelowi zdążyły długie włosy urosnąć..

ocenił(a) serial na 7
Tortuga033

Między drugim a trzecim sezonem minęło kilka miesięcy, prawdopodobnie sześć. Wywnioskowaliśmy to po brzuchu Lori ;)
Nie sądzę jednak, by cały ten czas spędzili w tych ruinach. To przecież była jesień i zima, a zimy w Atlancie wcale nie należą do łagodnych. Ja osobiście żałuję, że nie pokazano nam tego okresu w życiu naszych bohaterów. Sądzę, że się przemieszczali, może mieli kilka tymczasowych siedzib.

ocenił(a) serial na 6
Gambit_s15

No wiem, wiem tylko że trochę głupio wygląda że w finale 2 seoznu widzimy jak wszyscy jeszcze w miarę gładziutcy, a na trailerze 3 sezonu w tej samej scenie nagle zarośnięci.
Poza tym to mam przez to rozumieć że więzienie, które znajduję się dosyć blisko od ich postoju, oni odnajdą dopiero po kliku miesiącach? Trochę to naciągane.

ocenił(a) serial na 4
Tortuga033

Tak szczerze to o więzieniu nie wiedział praktycznie nikt. Hershel mimo tego, że zamieszkiwał te tereny nie zdawał sobie sprawy z jego obecności na mapie. To samo tyczy się np. mieszkańców Woodbury. Chodziły jedynie pogłoski o tym iż taka placówka gdzieś tam jest w okolicy, ale nie wiadomo było w którym dokładnie miejscu. Pewnie było to więzienie z typu, "dla najgorszych', i raczej nie poruszano jego kwestii publicznie.

ocenił(a) serial na 6
tomb2525

Hmm..no to ma wtedy sens. Zresztą w komiksie Hershel też nie wiedział o tym więzieniu.

ocenił(a) serial na 5
Tortuga033

''No wiem, wiem tylko że trochę głupio wygląda że w finale 2 seoznu widzimy jak wszyscy jeszcze w miarę gładziutcy, a na trailerze 3 sezonu w tej samej scenie nagle zarośnięci.''

Kto powiedział, że to ta sama scena? Po prostu siedzą przy ognisku, parę miesięcy później.

ocenił(a) serial na 10
Gambit_s15

koleś z webisode'a, a nie rzekomy Daryl-zombiak! :<

ocenił(a) serial na 7
suicideblonde90

Nawet jako zombie Daryl z pewnością byłby wyjątkowy. Może nie jeździłby motocyklem, ale na pewno dalej polowałby na wiewiórki :P

ocenił(a) serial na 5
Gambit_s15

Wiadomo, Daryl byłby seksownym zombiakiem :D

ocenił(a) serial na 6
bandofbrothers

Obawiam się że będzie tak jak napisała BeeBee - połowy z tego co robił Gubernator nie zobaczymy. Serial raczej nie będzie tak drastyczny jak komiks. Mam jednak nadzieję że przynajmniej zobaczymy "arenę walk z zombie", czy jego małą córkę którą trzyma sobie w mieszkaniu jak małego pieska. No i oczywiście tą osobliwą "telewizję".

ocenił(a) serial na 5
bandofbrothers

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_4a_Hj84h3g Ciągle wychodzą zwiastuny z nowymi scenami, i chociaż nie są jakieś super odkrywcze, to sprawiają, że jeszcze bardziej nie mogę się doczekać nowego sezonu :(

ocenił(a) serial na 10
BeeBee61

znowu całkiem fajny kawałek. ;-)

BeeBee61

Dzięki. Troszeczkę czasu jeszcze zostało, ale na szczęście ten oczekiwany czas ratuje "Dexter" i "Zakazane Imperium".

ocenił(a) serial na 6
BeeBee61

Jest kilka nowych ujęć Michonne i Gubernatora.
Zawsze coś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones