PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696586}

Trafny wybór

The Casual Vacancy
6,5 1 128
ocen
6,5 10 1 1128
Trafny wybór
powrót do forum serialu Trafny wybór

Kiedy usłyszałem, że będzie serial na podstawie książki, uznałem to za dobry pomysł - takiej powieści nie sposób zawrzeć w jednym filmie. Tylko po co serial, skoro i tak całość trwa 3 godziny, a treść jest tak okrojona i zmieniona, że wspólny z książką został chyba tylko pomysł. To, co wg mnie najbardziej nie wyszło, to:

- skrócenie fabuły o jakieś 75%. Większość wątków została wycięta, a te które zostały, kończą się ledwie się zaczynają.
- połowa postaci wyleciała, druga połowa ma zmieniony charakter. Nie sądzę, żeby ktoś, kto przeczytał książkę wyobrażał sobie wspólną kolację Mollisonów i Jawandów.
- Aktorzy kompletnie nie pasują do swoich ról. Kay, nie wiedzieć dlaczego, jest czarna, Gavina nie ma w ogóle, tylko Howard i Shirley się bronią, przyzwoicie zagrane postaci, choć ról nie mieli ciekawie rozpisanych.

Ogółem strasznie zmarnowany potencjał. Choćby te kilkanaście odcinków pozwoliłoby o wiele lepiej wykorzystać możliwości książki.

ocenił(a) serial na 6
Homek_2

Zgadzam się, strasznie spłycono książkę, a niektóre postacie kompletnie zmieniły charaktery ( Jak Tess, Krystal). Nie wiem po co robili z Barrego i Siomona braci. Spodziewałam się czegoś lepszego, wierniejszego książce.

beth3

akurat Tess nie zmieniła charakteru

ocenił(a) serial na 6
Homek_2

Zmieniła - była na tyle "ogarnięta" żeby zasiąść w radzie i jeszcze wspierała Przegródkę w wyborach.

Homek_2

Jak to dobrze że najpierw oceniam a potem biorę się za książkę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones