PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742260}

Upadek królestwa

The Last Kingdom
7,9 22 436
ocen
7,9 10 1 22436
Upadek królestwa
powrót do forum serialu Upadek królestwa

Pilot pokazuje jak religijny bełkot robi wodę z mózgu co pozostało do dziś.

Aldaron87

Nie wierzę.Kolejny zlaicyzowany,lewacki fanatyk.Z filmu nie wyciągnałem takich wniosków.Jedynie obraz historyczny wraz ze zderzeniem dwóch różnych-odmiennych kultur.

Aldaron87

opium dla mas czyli debili

użytkownik usunięty
Muhomorniczy

ty pewnie co sobota wziummm na caly dzien do markieta na zakupki to twoja religia:D

Aldaron87

Mimo, że się zgadzam, to jednak wchodząc na stronę serialu oczekuję w sekcji komentarzy dyskusji na temat właśnie serialu, a nie jakiś potyczek religijnych. Ten topic powinien zniknąć.

ocenił(a) serial na 5
Aldaron87

Tyle, że wtedy, w epoce analfabetów niezdolnych do weryfikowania jakichkolwiek informacji, było to zrozumiałe.

Sam jestem agnostykiem, nie mam nic do wierzących, wprost przeciwnie, czasem im zazdroszczę. Nie twierdzę też, że wszyscy religijni ludzie to podłe szumowiny. Najgorsi ludzie to ci bez żadnych spójnych zasad. Innymi słowy wśród niewierzących też było wielu szubrawców, może właśnie dlatego, że nie mieli żadnych moralnych hamulców, żadnych oporów by Zło czynić.

per333

Wierzący również bardzo często nie mieli żadnych oporów przed czynieniem zła. W niedzielę do kościoła, a w pozostałe dni nic tylko zabijać, gwałcić, kraść.

ocenił(a) serial na 5
NikKlik

Zatem ich wiara nie była aż tak silna, bo "nie bali się Boga".

per333

W niektórych przypadkach twierdzili, że "Bóg tak chce".

NikKlik

sam sobie przeczysz. Z jednej strony wierzysz (bo nie jest to żadna wiedza), że chrześcijanie byli zbójami, a więc łamali powszechnie wszystkie przykazania które ich obowiązują od Boga, z drugiej że trzymali się Kościoła katolickiego, byli mu wierni. Niestety ten lewacki serial wprowadza ludzi w błąd. To tak jakby robić serial poświęcony XX wiekowi pokazując tylko I i II wojny światowej, i to jeszcze w bardzo wykrzywionym świetle, gdzie Niemcy i ZSRR to niby ci dobrzy

bulls2010

Ja nie wierze, ja wiem, że wielu chrześcijan było/jest zbójami. Każdy, kto ma przynajmniej podstawową wiedzę historyczną, zdaje sobie z tego sprawę. Ileż zbrodni popełniono w imię kościoła, interpretując przykazania biblijne na różne sposoby. A sądząc z kilku odcinków, które obejrzałem dotychczas, serial nie pokazuje ani wikingów, ani Anglosasów jako tych dobrych. W obydwu przypadkach są ludzie szlachetni, jak i źli.

użytkownik usunięty
Aldaron87

a facebook to samo dobro co :D

Aldaron87

To proszę Cię zaznajom się jeszcze z "arcydziełami/ dokonaniami" w których rozum króluje nad zabobonami chodzi o Stalina, Marksa, Hitlera, Kim Dzong Una itd itd...
a także tak modną ostatnio wtłaczaną ideologią neokomunizmu/ lewactwa/ genderyzmu (palikociarstwem, szczukami, środami, hartmanami) - tak dla równowagi się z tym wszystkim oświeć :)
światły inteligentny człowieku zamiast trollować po filmwebie.

ocenił(a) serial na 8
Aldaron87

prawdą jest jednak że przez religię miliony ludzi ginęło i giną......ostatnio..Paryż kilkadziesiąt godzin temu....

Aldaron87

tylko w Kościele katolickim mamy pełnie objawienia Boga. Jako Polacy dokładnie wiemy ile dobra działo się przez Kościół w naszym narodzie. Ten serial zwyczajnie przedstawia w sposób nieprawdziwy to co się wtedy działo. Jest pseudo historyczny. Na razie lewica przejęła Hoollywood i kręci takie kreaturki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones