PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 296
ocen
5,2 10 1 30296
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

IMDB wieczorem (czasu polskiego) 2022.09.02 skasował wszystkie recenzje swojego wyrobu tolkienopodobnego z oceną poniżej 6 punktów:

https://www.imdb.com/title/tt7631058/reviews?sort=userRating&dir=asc&ratingFilte r=0

Dodam, że były to również oceny najwyżej oceniane przez innych użytkowników, na poziomie 80% i w efekcie najwyżej widoczne w ich domyślnym rankingu recenzji. Te zaś które się ocalały z przedziału 6-10 mogą się pochwalić co najwyżej 20%-30% aprobatą innych widzów.

Pochwalne recenzje 10/10 pisane z nowozałożonych kont jednak już raczej im nie przeszkadzają.

Sam ranking ocen użytkowników pozostał, ale nawet on (~6/10) odbiega znacząco od wyników na Roten Tomatoes (38%), Metacritics (2,5) czy choćby naszym rodzimym Filmebie (4,2).

Acha, zapomniałam dodać: IMDb jest własnością Amazona.

phoebe_Freja

Przecież ludzie tutaj, na FW, też zakladają specjalnie konta, żeby dać 1/10 xD

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

ale że co, nie mogą założyć konta i dać 1? Skoro mogą założyć specjalnie i dać 10 to i 1 mogą też dać czy moze im zabronisz jak łysy z Amazona?

Maynard1981

Nic nikomu nie zabraniam, to po prostu wygląda tak, jakby ludzie zakładali konta lub multikonta, specjalnie tylko, żeby wystawić tą soczystą 1, zapewne nie ogladając nawet odcinka serialu. Więc beka z tych ludzi xD

ocenił(a) serial na 2
John_Shepard

Kiedy Filmwebowy krytyk może ocenić serial po dwóch odcinkach i dać 10 z sarkastyczną recenzją (to chyba był sarkazm?) to mi się wydaje że reszta ludzi też może oceniać jak się podoba. Już jest drugi dzień, a średnia ocen poszła z 3.5 do 4.0 z jakiś 2000* głosów? Może będzie kiedyś 6.0, ale raczej wątpię. Scenariusz jest strasznie średni.

JimboYCS

IMO dał tą 10 na przekór tym wszystkim fanom, którzy nie oglądali, a dali 1. Z czystą szyderą. Zresztą zobacz ból dupy tychże w komentarzach pod jego oceną xD

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

Bo jak się widzi człowieka, który z namaszczeniem oświadcza, że "czarne jest białe", to nie każdy umie się powstrzymać przed tym, żeby takiej osobie powiedzieć, że musi być ślepa albo stuknięta.

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

Nie zauważyłam. Przeglądałam natomiast trochę kont-świeżynek na IMDb które rozpływały się w zachwytach nad Amazońskim Pierścionkiem.

ocenił(a) serial na 1
phoebe_Freja

Recenzje na IMDB w końcu wróciły, ale to nie jest koniec oszustw :)

Po pierwsze:
Wcześniej domyślnym sposobem sortowania recenzji (przy wszystkich filmach) było "reviev rating" procent pozytywnych ocen danej recenzji przyznanych przez innych użytkowników licząc od najlepiej ocenionych. Teraz IMDB dodało nowy sposób sortowania "featured" czyli wyróżnione przez samo IMDB wedle jemu tylko znanych kryteriów, dzięki temu na szczycie listy wyświetlają się te recenzje, które IMDB sobie na szczycie umieścić życzy.

Ale to jeszcze nie jest koniec przekrętów, bo po drugie:
Jeśli już wybierzemy sobie sposób sortowania wedle oceny danej recenzji przez innych użytkowników "reviev rating", to domyślnie wyświetlane one będą od najlepiej ocenionych do najgorzej ocenianych recenzji. Tzn. będą w taki sposób wyświetlane przy innych filmach, bo w przypadku Pierścieni Władzy, chociaż w adresie domyślnie pojawia się "?sort=userRating" i "dir=desc", to recenzje prezentowane są od najgorzej ocenionych.

Sami porównajcie sobie dla Fargo:
https://www.imdb.com/title/tt2802850/reviews?sort=userRating&dir=desc&ratingFilt er=0

i dla Pierścieni Władzy:
https://www.imdb.com/title/tt7631058/reviews?sort=userRating&dir=desc&ratingFilt er=0

ocenił(a) serial na 6
phoebe_Freja

Dziwisz się, że ktoś kasuje te raidy 1 ? Na FW powinni zrobić to samo.
Nikt logicznie myślący nie da temu serialowi 1/10 chociażby za sam poziom realizacji.

ocenił(a) serial na 1
hasztagmisiek

Myślisz się wielu ludzi ocenia właśnie ten serial na 1 i do tego potrafi to uzasadnić logicznie. Np ja oceniłem ten serial na 3 bo oceniłem to jako fantastykę i uznałem że nie ma to nic z Tolkienem wspólnego za zgodność z oryginałem powinienem odjąć jeszcze 2 gwiazdki od oceny i ocena była by1. Ten serial ma słabe dialogi ,słaby scenariusz i jest nielogiczny ,postacie są słabo rozpisane ma bardzo niewiele pozytywnych aspektów.

ocenił(a) serial na 6
Kub1k88

Wielu? 1% z tych ocen 1/10? Pół roku temu już były wydarzenia robione by raidować ten serial ;) Większość ludzi oceniła go zanim miał premierę, a Ty mówisz że "wielu" ludzi ocenia logicznie. Statystycznie praktycznie wszystkie produkcje mają najmniej ocen 10 i 1, jeżeli nie są manipulowane/raidowane - tutaj jest ich 30% xD Na IMDB jest 22% jedynek i 31% dziesiątek, wiec jeszcze lepiej. Na metacritic tak samo serial był zraidowany negatywami przed premierą. Do tej pory na grupach sekt tolkiena i fantastyki są farmy multikont i wydarzenia z raidowaniem.
Dziwię się że oceniasz "logicznie" i masz na równi wiedźmina, który był sporo gorszy pod każdym względem poza głównym aktorem - no ale gusta są różne. Jakościowo jest przepaść między tymi serialami.

ocenił(a) serial na 1
hasztagmisiek

Nie moim zdaniem wiedźmin nie był gorszy jest słaby ,ale nie aż tak słaby. WŁADCA PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE WŁADZY powinien oddawać wizje Tolkiena ,albo mieć inna nazwę ,a o tym ,ze tak nie będzie już można było się dowiedzieć kilka miesięcy wcześniej i stad wypełni uzasadniona wściekłość fanów.

ocenił(a) serial na 6
Kub1k88

Cudowny argument - by oceniać produkcję ze względu na marketing, nie oglądając nawet filmu/serialu :D Jak dobrze być normalnym, i czerpać przyjemność z ciekawych rzeczy nie mając uprzedzeń.

ocenił(a) serial na 3
hasztagmisiek

Piszesz:

"Dziwisz się, że ktoś kasuje te raidy 1 ?"

Przecież wtedy skasowano wszystkie recenzje z oceną poniżej 6. Skoro przy tym jesteśmy - to, że dla balansu nie skasowali 10/10 Ciebie oczywiście nie dziwi? :)

ocenił(a) serial na 6
Wake_up_sheep

Wiesz co mnie dziwi? Że wierzysz w bzdury napisane przez autora komentarza u samej góry. Jeżeli coś zostało skasowane, to ewidentne automaty, a stosunek ocen nie zmienił się odkąd tylko serial został tam dodany. Nawet sobie posortować możesz oceny po DACIE DODANIA, i zobaczyć że 4 z 10 najstarszych ocen to 1/10 ... Oczywiście nie chciało Ci się tego zrobić.
Już samo to, że autor na poważnie bierze ocenę na raidowych jedynkami FW/RTT/MC odkąd tylko została dodana tam produkcja, powinno Ci dać do myślenia odnośnie jego nastawienia :) IMDB został po prostu znajdowany z obu stron, co widać po liczbie 1 i 10. Wystarczy ogarniać internet w stopniu 2/10 by nie łapać się na takie baity.

W sumie to ja też jestem idiotą, dając się łapać w sekciarskie dyskusje, i tłumaczenie słaby ocen

ocenił(a) serial na 3
hasztagmisiek

Nie muszę wierzyć, sam sprawdziłem na IMDB gdy ludzie na redicie zaczęli o tym pisać i wklejać usunięte recenzje. Nie było ani jednej z oceną 5 i niżej, wszystkie wywalone. Były dyszki i poniżej do szóstek, dla porównania sprawdzałem inne seriale, wszystko było ok. Po pewnym czasie gdzieś przeczytałem, że IMDB przywróciło ileś tam recenzji, tego już nie sprawdzałem, od tamtego czasu nie zaglądnąłem tam ani razu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones