Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 1

Cień przeszłości

A Shadow of the Past 1h 5m
5,2 3 992
oceny
5,2 10 1 3992
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e1

Płacenie Amazonowi za dostęp do oglądania tego guano, powinna być traktowana jako oszustwo i wyłudzenie pieniędzy. Tam nie ma nic z LOTR, a to co ulepili to spłycone, wymieszane lub pozmieniane wydarzenia jak jedna wielka papka gówna.
O grze aktorskiej ciężko w ogóle mówić, a dobór postaci to nieporozumienie. Wątek wojowniczki Galadrielli, walczącej za wolność naszą i waszą, a w szczególności z niedostrzegającym zła męskim szowinistycznym patriarchatem jest po prostu tragiczny.
Tego nie da się oglądać. Wizyta u dentysty i leczenie kanałowe zęba dostarcza więcej radości niż oglądanie tego wynaturzenia i aberracji.

kamilm81

Niemoralne, obrzydliwe jest dla mnie wystawianie ocen dla całego serialu po dwóch odcinkach. I to niczym nieuargumentowane narzekanie. Wasze komentarze wyglądają jak opłacone trollowanie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Agatonik

Wiesz jak jest. Fala hejtu pociąga za sobą wielu, którym mogło by się to nawet spodobać. Szukają na siłę minusów. Gość ocenia wiedźmina polskiej produkcji na 4, a napisał, że pierścienie władzy nie dostarczają emocji więc 1 gwiazdka. Czy trzeba czegoś więcej?

ocenił(a) serial na 1
Mateo_66

Wiedźmin Made in Poland to przy tym ulepie genialny twór. Budżet myśle, że to jakiś promil tego co Amazon wydał. Oceniam ogół, możliwości do jakiści ale dla Ciebie łączenie kropek stwarza trudność, wiec nie widzę sensu wypisywania się takiemu kołkowi w szczegóły.

ocenił(a) serial na 1
Mateo_66

Konto od 2 września 2022 - tyle w temacie trolowski pomiocie

kamilm81

Genialny twór ;D nawet jak na tamte czasy był negatywnie oceniany za niską jakość czegokolwiek. Jak lubisz łączyć kropki to łącz, każdy ma jakieś hobby. Co ma niski budżet do oceny produktu końcowego? Masz 100zł to nie zabierasz się za robienie filmów, a nie robisz jakiegoś gniota prawda? Ale Ty masz widzę myślenie nie co pokrętne. Konto założone 2 września, no tak i w związku z tym faktem co? Umiesz czytać gratuluje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kamilm81

No tak... inwektywy. Mogłem się domyśleć :) Bardzo to głębokie.

ocenił(a) serial na 1
Mateo_66

Już się trolu nie produkuj ;) Najpierw sprawdź w słowniku co oznacza słowo inwektyw.

kamilm81

Czytanie ze zrozumieniem słodziaku. Od pierwszego mojego posta nie kminisz co i jak. Piszesz jakieś farmazony w złości, bo amazonik nie zrobił dziecku tego co chciało. No łezka się w oku kręci jak to czytam ;D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kamilm81

Z każdym postem coraz mocniej się pogrążasz. Wskaż gdzie napisałem, że jest to wybitne. Ach no tak nie wskażesz, bo nie napisałem. Kreujesz sobie jakąś alternatywną rzeczywistość w głowie i przekładasz ją tutaj? Kopuła w normie? Na siłę próbujesz wcisnąć jakąś swoją rację. Stary, to nie jest tak, że ja nie jestem po Twojej stronie, bo mnie ten serial też się nie podoba, ale żeby dać 1, to jest dla mnie przesadą i tyle. Ty natomiast już się musiałeś uruchomić ze swoimi wyzwiskami i głupimi porównaniami, tak jak by to, że coś krytykujesz to jest ok. ale jak ktoś krytykuje Twoją recenzję to już jest nie ok. Ja Tobie nic nie próbuję udowodnić natomiast Ty chcesz wszystkim pokazać, że oceniając to powyżej 1/10 to trzeba być "opłaconym czymś", "ścierwem" itd.

Mateo_66

No serial jest dość średni. Widziałem już gorsze, ale spodziewałem się tego bo robił to amazon, jednak miałem cichą nadzieję, że jak biorą się za Tolkiena to przyłożą się bardziej. Szkoda. Dla mnie 4/10

ocenił(a) serial na 1
Mateo_66

Boże jedyny jaki Ty jesteś ciężki w użytkowaniu. Dobra poświęcę trochę czasu dla Ciebie i opisze Ci mam nadzieje łopatologicznie co i jak.
Ocena pierwszego odcinka wg. mnie - 2, ocena drugiego odcina wg mnie - 1. Średnia z tego daje 1,5- ocena "serii" po dwóch odcinkach. Jak kolejne będą wybitne to może ocena wzrośnie ;)
Teraz w telegraficznym skrócie co oceniam. Jeżeli serial reklamuje się, że jest to LOTR w oparciu o twórczość Tolkiena to oceniam to pod kątem właśnie książek powyższego. Zatem świat, wydarzenia, bohaterowie, rasy i to wszystko co zostało opisane powinno być w jakimś stopniu odwzorowaniem tego co jest w książkach. Tego nie ma, a to co widzą moje oczy i słyszą moje uszy daje mi prawo do oceny tego serialu właśnie tak. Nie oceniam tutaj ani muzyki, ani CGI bo przy takim budżecie nie są one jakieś wybitne. Jeżeli ten serial nazywał by się jakoś inaczej, ot zwykłe fantasy to pewnie ocena byłą by znacznie inna. Natomiast jak całemu światu wciska się ciemnotę, że jest to najlepiej odwzorowany i ukazany Tolkienowski świat w firmie, no to ja się pytam gdzie on jest - bo może ja mam jakieś wybrakowane odcinki.

kamilm81

"Boże jedyny jaki Ty jesteś ciężki w użytkowaniu" - to było nawet śmieszne. No jak bym miał oceniać pod tym kątem co Ty to też bym dał 1, a nawet mniej jak by się dało. Jednak od początku wiedziałem, że Tolkiena to tu nie będzie, a to dlatego, że liczyłem na wiele w "Koło czasu", a zawiodłem się jak cholera. Ważny fakt o którym napisałeś to, że mając tyle kasy można to tak spier***. Ja zawsze powtarzam, że film na podstawie książki musi być jak najwierniejszym jej odzwierciedleniem na ekranie i wtedy będzie udany. Zresztą jest wiele takich przykładów. Chyba już lepiej gdyby za tą kasę zrobili Silmariliona. No szkoda.

ocenił(a) serial na 1
Mateo_66

Amen ;)
Jak by to się nazywało, nie wiem ... "Pierścienie Sadzy" i nie trąbili by przez pomad rok, że to na motywach LOTR, to może nie było by takiej gówno burzy. Ktoś by to obejrzał, spuścił w kiblu i tyle by było...kolejne jakieś tam fantasy.

ocenił(a) serial na 2
Agatonik

Czy "niemoralne, obrzydliwe" jest również wystawianie ocen dla całego serialu po dwóch odcinkach, jeżeli to jest to Aleksander Hudzik funkcjonujący jako krytyk na filmwebie, który daje 10 pisząc, że "LEPSZE OD PETERA JACKSONA bo a) więcej kasy b) więcej efektów specjalnych c) więcej się biją d) mniej tolkiena"?

nazuul

Tak. Wystawianie oceny 10 dla serialu po obejrzeniu dwóch odcinków też jest nieetyczne. Szczególnie przez krytyka.

ocenił(a) serial na 2
Agatonik

Nie wydaje Ci się, że "niemoralne, obrzydliwe" to za mocne słowa na tego typu sytuacje? Pisałaś też, że "Wasze komentarze wyglądają jak opłacone trollowanie" -polecam w takim razie przeczytać wyważone recenzje odcinków autorstwa Pallando czy WTTW_FILM (albo moje, nieskromnie się reklamując), są na forach poszczególnych odcinków.

ocenił(a) serial na 1
kamilm81

Kompletne chamstwo tak niszczyć wielki świat który stworzył Tolkien od podstaw. W żadnym innym dziele tego nie było, taka dbałość o szczegóły nawet stworzenie języka elfickiego. Wspaniałe, ponadczasowe dzieło i dzeidzictwo. I przychodzą lewackie ameby z USA i wycierają nazwiskiej Tolkiena podłogę. Ha tfuuuu na Amazon

ocenił(a) serial na 1
Maynard1981

Pozostało wierzyć, że to gówno umrze śmiercią naturalną i kontynuacji nie będzie. Może z czasem ktoś "dorosły" zajmie się ekranizacją dzieł Tolkiena, w sposób tak jak na to założył.

Maynard1981

Dokładnie, Świetny komentarz do tego gniota.

ocenił(a) serial na 5
kamilm81

Tak tylko przypomnę, że Theoden też kazał Eowinie siedzieć na dupie i pilnować ludzi. Boże mój Tolkien pisał o jakiś wynaturzeniach i aberracjach!!!!11

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
kamilm81

Na sensowne argumenty inwencji zabrało, że schodzisz do poziomu inwektyw?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
kamilm81

Problemem nie jest to, że Galadriela jest wojownicza, bo dokładnie taka była w Pierwszej Erze, problemem jest tym, że zmienili jej backstory. Z kobiety pragnącej władzy stała się Panną Młodą z Kill Billa.

ocenił(a) serial na 1
Mlodzik91

Wojownicza ? ... ona zachowuje się jak niedopchana feministka z wiecznym PMS. Ona jest non stop wqrw na otaczający ją męski świat, który nie dostrzega tego co ona (LOL). Ogólnie niedobrze mi się robię jak patrzę na Elfy od Amazona, gdzie poszła ta cała kasa. Gdzie jest dumna, emanująca blaskiem i mądrością rasa. Oni wyglądają jak zwykli ludzie w szlafrokach z doklejonymi szpiczastymi uszami. Elfy od Jacksona prezentują się na ich tle jak bogowie.

kamilm81

Haha i ten Zenek Martyniuk jako elfi Kowal. W ogóle miałem wrażenie, że ciągle są przedstawiane na pierwszym planie kobiety. To nie przypadek tylko feministyczny fanatyzm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones