Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 3

Adar

1h 9m
5,4 2 595
ocen
5,4 10 1 2595
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e3

Halbrand

ocenił(a) serial na 4

A raczej Saubrand, bo pomału potwierdza się ta teoria, że Halbrand to Sauron. W prawdzie z punktu widzenia chronologii Tolkiena, ten wątek się kupy nie trzyma, no bo skoro zawitał już do Numenoru to czy i kiedy wykuł już pierścienie władzy, w tym jedyny pierścień? Ale patrząc po innych wątkach, wszystko co stworzył Tolkien nie ma znaczenia w tym serialu... Anyway, w tym odcinku mamy pewne przypuszczenia, że to jest jednak Sauron, po pierwsze jak przechodził obok kuźni i potem chciał usilnie w tej kuźni się zatrudnić, a wiadomo, że Sauron to był niegdysiejszy majar Aulego, po drugie gdy w pojedynkę spuścił lanie 4 czy 5 chłopom, jako majar przewyższał siłą nawet elfom, po 3 jako mistrz manipulacji, szybko nawiązał kontakt z tymi ludźmi, oprócz tej finalnej bójki, całkiem dobrze radził sobie w zjednywaniu ludzi. Ze wszystkich głupot stworzonych przez scenarzystów, ten wątek ciekawi mnie najbardziej, jak oni to wszystko wytłumaczą, kiedy i w jaki sposób powstaną tytułowe pierścienie, kiedy i w jaki sposób przyczyni się do upadku Numenoru? I pytanie najważniejsze :) Czy będzie love story z Galadrielą, bo chyba się na to szykuje :D hihihihi

ocenił(a) serial na 4
ewej

Jest z "Southlands", więc to raczej król Haradu i może ojciec Theo, jego przodek walczył u boku Morgotha.

ocenił(a) serial na 3
Nelias

Coś w tym stylu.

ocenił(a) serial na 3
ewej

Jeśli będzie love story z Galadrielą, zapewne, jak już ktoś pisał - "Amazon zasłuży sobie na kolportowanie plotek, że Sauron dostanie kosza od Galadrieli i dlatego będzie zły" ;)

Jak to połączą? Popłynie na stały ląd, odwiedzi Celebrimbora i natchnie go, by ten wykuł pierścienie władzy, lub nie będzie musiał, bo twórcy pominą ten wątek, a Celebrimbor po prostu wykuje pierścienie jak już się rozniesie, że Adar miesza i Saubrand wykuje jedynego w Numenorze (w jakieś biednej kuźni :D

Może jednak twórcy uznali, że warto się czasem trzymać książek i Annatar dopiero się pojawi, a Halbrand nie jest Sauronem. Celebrimbor zbuntuje się, przejmie władzę w Eregionie, wykuje pierścienie, a gdy zorientuje się, że padł ofiarą sauronowego oszustwa odda Nenyę Galadrieli pozostałe dwa pierścienie Gil-galadowi, Sauron rozpocznie wojnę z Elfami, zdobędzie 9 pierścieni, torturując Celebrimbora ten nie zdradzi gdzie są trzy, ale wróg dowie się gdzie jest siedem i ruszy na wojska Elendila z nabitym na pal Celebrimborem. Chciałbym.

ocenił(a) serial na 4
Wake_up_sheep

Też bym chciała, żeby trzymali się Tolkiena, ale z drugiej strony chciałabym, żeby okazał się Sauronem, bo będzie wspaniała beka. Gadają też, że Halbrand może być Czarnoksiężnikiem z Angmaru, no bo że pod wpływem Galadrieli wróci na południe tam zdobędzie władzę, a że go Sauron zmanipuluje i da mu 1 z 9 pierścieni władzy. Nie wiem której teorii, wierzyć? Ta z tym Czarnoksiężnikiem ma więcej sensu, ale z kolei w tym 3 odcinku, były te wymienione przeze mnie przesłanki, że jednak może być Sauronem. No to zainteresowanie pracą w kuźni i ta bójka, plus też, że jak na byle chłystka ma nieźle gadane. No zobaczymy co szołranerzy wymyślili. Jestem bardzo ciekawa.

ocenił(a) serial na 3
ewej

Ja również ciekaw jestem, obejrzę raczej wszystko, chyba, że poziom żenady wybije poza skalę powyżej której tego nie "zniese" ;)

ocenił(a) serial na 1
Wake_up_sheep

jeśli będzie lovestory z galadrielą to nie zdziwiłbym się jednak gdyby ona wybrała kogoś obdarzonego jej własną płcią... pasowało by do trendów, koncepcji serialu no i do charakteru samej postaci oczywiście :'(

ocenił(a) serial na 3
kgibas666

To właśnie byłoby przekroczenie skali o której wspomniałem ;)

ocenił(a) serial na 3
ewej

bez sensu. Według mnie Sauron jest gdzieś tam w okolicach Mordoru przygotowując krainę do stanu jaki najlepiej pasuje orkom. Kręci się też w okolicach południowych ludów dzikusów i mąci im w głowach, zmienia ich w swoich wyznawców itp itd. Patrząc na chronologię wydarzeń to najpierw Numenoryjczycy muszą przypłynąć z własną potęgą na wieść o tym, że niby Sauron mianował się mianem władcyy Sródziemia. Wtedy Sauron zesr. sie na widok ich potęgi i pozwoli się zabraćdo Numeonoru jako więzień. Namiesza im w głowach, wszystko się posypie i wtedy Numenor pójdzie pod wodę. Dopiero wtedy zacznie się przygoda z pierścieniami, Gondorami, Arnorami, wojnami itp itd. Halbrand to bardziej bym obstawiał jakiś potomek władców południowych/wschodnich ludów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones