Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 4

Wielka woda

The Great Wave 1h 11m
5,6 2 274
oceny
5,6 10 1 2274
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e4

Mam dość

ocenił(a) serial na 3

Nie miałem zbyt wielkich oczekiwań więc nie rozczarowałem się zbytnio poprzednimi odcinkami, ale ten zawiera w sobie wszystko to co najgorsze z poprzednich.
1. Akcja bez tempa, skaczemy z miejsca na miejsce i z czasu do czasu. Sceny akcji przerywane nudnymi momentami z Numenoru. Nie wiadomo kiedy Elrond jest u swoich a kiedy w Morii, ale co za różnica - przecież ma ją po drugiej stornie ulicy. Nawiasem mówiąc wątek kransoludów to jedyny, który mi się przyjemnie oglądało. Widać, że aktorzy weszli w role i lokacja jest klimatyczna, czuc namiastkę oryginalnej trylogii.
2. Jak już mowa o Numenorze. Galadriela rozbija się znowu po całym mieście i robi co chce z naburmuszoną miną. Dziwię się, że ktokolwiek chce z nią gadać, bo ja nie mogę nawet na nią patrzeć. Oczywiscie przemoc i agresja słowna to najlepsze rozwiązanie na wszystko, jak uczy 3000-letnie doświadczenie. Sama pokonuję grupę strażników będąc w kajdanach (nie widzimy jak) i w pycha 4-5(?) na raz do celi. "Panie ja kończyłem reżyserkę, a nie podstawy fizyki. Miriel to ją powinna na szafot wysłać za włamanie w niewiadmoych intencjach, a nie jeszcze pogadać i się pożalić, ale skoro zna ją już jeden dzień to spoko, dobra kumpela jest.
3. Kwestia wyłania ludiz na wojnę...jaka kurna wojnę. Czy w pierwszym odcinku nie mieliśmy pokazane że nasza Mary Sue Karen przeszła wzdłuż i wszerz Śródziemie i nie ma nigdzie armii wroga - nie zaatakował jesze czyli nie ma wojny. Są tylko "starożytne notatki szpiega".
4. Wątek Isildur z siostrą z czapy i nic nie wnosi. Słyszenie głosów, wielkie XD
5. Legolas 2.0 musiał przeżyć ale bardziej bym uwierzył w to że sam ucieknie niż że orkowie wypuszczą wroga, który ubił im najwiecej wartowników, jeszcze będąc w niewoli. Na pewno nie zaszkodzi nikomu nawolności, pójdzie przekonać ludzi żeby sie poddali :)
6. Scena w wiosce i w lesie. Oczywiscie boahaterowie mają przy sobie GPS, żeby móc się odnaleźć, albo drogę wskazuje im siła przyjaźni.
7. Bije po oczach, że orkowie stali się w tym dziele biali, a elf Arondir przeszedł odwrotne kolorwanie fabularne w wiadomym celu.
8. Adar...twórcy chyba liczyli na jakiś efekt wow, że elf może pomagać złu. Ja czuję tylko zażenowanie, tak bardzo jest to poroniony pomysł.

Było tego dużo więcej, ale nie chce mi się wypisywać wszystkich detali. To te które mnie najbardziej irytowały. Na razie fabuła posuwa się w ślimaczym tempie. Przez 4 odcinki nie wydarzyło się nic istotnego, mnóstwo wątków z których nic nie wynika. Jakieś tajemnice, które nie są tajemnicami. Małe dramy, które nie wiadomo już czy są ważniejsze czy mniej ważne od samego trzonu serialu (gdzie te pierscienie!), bo wszystko nudzi tak samo.

W następnym odcinku spodziewam się małego oblężenia strażnicy, pewnie wrócimy do nie-hobbitów, bo teraz ich nie było. Swoją drogą zastanawiam sie kiedy czarodziej odzyska rozum, bo nie wiem jak chcą pchać fabułe z takim nieogarnietym. Rozumiem, że mocno przywalił jak leciał, ale długo to już trwa. Następnie może ruszy sie coś jak wypłyną z tego Numenoru. Może nawet bohaterska odsiecz dla strażnicy.

ocenił(a) serial na 5
Xardas96

Z wiekszością, się zgadzam, ale co do 8. to przecież orkowie to torturowani/spaczeni elfowie, więc tutaj nie widzę w tym nic złego. Morgoth ani Sauron nie potrafili tworzyć istnień, czyli np. orków, tylko przekuwali inne istoty właśnie w nich.

ocenił(a) serial na 3
janek9971

Niby tak, ale po tym spaczeniu stawali się orkami. Tutaj widzimy po prostu złego elfa. Tolkienistą nie jestem, ale nie kojarzę w historii Śródziemia ani jednego, który dobrowolnie pomagałby złu. Może to jakoś dobrze uzasadnią, zobaczymy.

ocenił(a) serial na 1
Xardas96

No cóż - target tego serialu to 10-15 lat.
To można było poznać po "zachwytach promocyjnych".
Tam były nastolatki.

ocenił(a) serial na 3
Xardas96

Dobre podsumowanie. Co odcinek to gorzej.

Xardas96

Proste nie oglądaj.

Xardas96

Dodajmy jeszcze zamianę Durina III na Durina IV.

Xardas96

Miriel to w ogóle nie powinno tu być, bo nigdy nie panowała, pomimo że tron się jej należał. Rządził jej mąż, Ar-Pharazon. Scenariusz tendencyjny, "nowoczesny".

ocenił(a) serial na 2
Xardas96

A jak okrowie najpierw biegają sobie po słońcu a potem się go boją jak ognia? Xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones