Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 8

Złączeni

Alloyed 1h 12m
6,2 1 805
ocen
6,2 10 1 1805
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e8

Świetny!

ocenił(a) serial na 10

Świetne fantasy tak jak filmy Władcy Pierścieni, ale one trącą już starością.

Serial bardzo przyjemny czego kompletnie nie spodziewałem się po recenzjach. Miało tam być pełno czarnych elfów (był 1 na kilka tysięcy) czy czarnych krasnoludów (1 na kilkaset).

Śmiało można porównać jakościowo do GoT, pomimo kilku małych wad. Jak ktoś nie jest psycho fanem Tolkiena i nie przeszkadza mu, że zły i chciwy Amazon (xD!) zmienił sobie kilka rzeczy co wyszło na plus to na pewno wam się spodoba.

ocenił(a) serial na 5
2076

Osobiście nie czytałem książek Tolkiena i olałem fakt wciskania wszelkich mniejszości w imię pseudo-równości ale niestety i tak serial ma więcej wad niż zalet obiektywnie rzecz mówiąc. Połowa wątków jest nudna, dialogi płaskie i sztucznie wzniosłe co doprowadza do wielu niezręcznych momentów. Gra aktorska nie powala, Galadriela gra sztywną, wiecznie wkurzoną i przesyconą zemstą postać, która na pytanie "Czemu cały czas ścigasz Saurona" dostojnie odpowiada "Bo nie mogę przestać!" (co jest chyba zwieńczeniem stylu w jakim napisano tą postać). Efekty specjalne bardzo na + poza kilkoma dziwnym ujęciami w slow-motion gdzie aktorzy robią jakieś dziwne i niczym nie uzasadnione miny (patrz scena gdzie Galadriela jedzie na koniu w Numionorze). Całość mocno średnia z odchyłem w stronę "słabego" serialu.

ocenił(a) serial na 10
MaxBakowski

Fakt, że dialogi są sztucznie pompowane dziwną "epickością", która nie zawsze wychodzi. Przecież tam z 10 razy było poruszane dlaczego go ściga a scena o której mówisz miała inny sens niż zrozumiałeś tbh. Polecam obejrzeć z napisami jeszcze raz.

ocenił(a) serial na 3
2076

Gdzie Ty widziałeś w tym słabiutkim tworze kilka tysięcy elfów? A jeśli chodzi o kolor skóry - masz jakąś fobię na tym punkcie? Po co wspominasz o czymś co ma najmniejsze znaczenie w zalewie mnóstwa ważniejszych rzeczy, które tam są słabe, nie pasujące, głupie i tandetne? Jeszcze ten marnej jakości trolling, czyli zrównanie jakości GoT do nieudanej próby luźnej amazońskiej adaptacji dzieł Tolkiena, w której to nawet jeśli zapomnimy, że chodzi o Tolkiena wciąż jest to marnej jakości reżyseria, słaba gra aktorska wielu bohaterów niefortunnie dobranych, którym rzucono kłody pod nogi, czyli źle rozpisane postaci, denne, czasami wręcz głupie i sztucznie pompatyczne dialogi, nie wspominając już o pożal się boże scenariuszu i często kiepskich kostiumach. Do tego choreografia "walk" rodem z pastiszowych parodii, mnóstwo braków logicznych elementarnego poziomu, przytłaczająca ilość bzdur, głupot, zmarnowany potencjał i wisienka na torcie - slo mo Go Galadriel na koniu i jej minka typowej Julki z tik toka:

https://zapodaj.net/images/7719a82eb07d1.bmp

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

A czy widziałeś te morskie miasto i policzyłeś ile tam może mieszkać ludzi? No widać, że nie bo nie masz argumentów.

To trzeba mieć fobię żeby zauważyć, że 50% komentarzy pod recenzją to jechanie po murzynach? Odklejka coraz głębsza.

Jakość GoT. Mam nadzieje, że nie mówisz o najnowszym politycznym wys**wie tylko o pierwotnym serialu misiek.

"mnóstwo braków logicznych elementarnego poziomu", ale wiesz, że filmy i seriale na tym polegają, że nie mają oddawać w 100% rzeczywistości? Chyba nie wierzysz, że elfy i sauron istnieją xD

ocenił(a) serial na 3
2076

Piszesz:
"A czy widziałeś te morskie miasto i policzyłeś ile tam może mieszkać ludzi? No widać, że nie bo nie masz argumentów."

Zacytuj cokolwiek co napisałem bez uzasadnienia i skończ kłamać. W serialu nigdzie nie pokazano tysięcy elfów. Sprawa nie dotyczy naszych domysłów - ilu może tam ich mieszkać, chodzi o Twoje twierdzenie: "był 1 czarny elf na kilka tysięcy". Na to nie masz żadnych argumentów.

Piszesz:
"To trzeba mieć fobię żeby zauważyć, że 50% komentarzy pod recenzją to jechanie po murzynach?"

Kolejne Twoje kłamstwo. Znajdź mi chociaż dziesięć takich komentarzy, a Ty twierdzisz, że spośród wszystkich jest ich 50% - to jest właśnie odklejka lvl hard.

Piszesz:
"Jakość GoT. Mam nadzieje, że nie mówisz o najnowszym politycznym wys**wie tylko o pierwotnym serialu"

Nowym politycznym wys... jest bardzie RoP niż HotD. Porównywałeś RoP do GoT, więc o niczym innym w tych zdaniach nie mówię - GoT przy RoP do wiekopomne dzieło. Rings of Power to słaba wydmuszka i w żadnym razie do pięt nie dorasta Grze o Tron.

Na koniec Twój najbardziej infantylny wpis z wypocin, które wstawiłeś w "odpowiedzi":

""mnóstwo braków logicznych elementarnego poziomu", ale wiesz, że filmy i seriale na tym polegają, że nie mają oddawać w 100% rzeczywistości? Chyba nie wierzysz, że elfy i sauron istnieją xD"

Nie oddawanie rzeczywistości, a pokazywanie totalnych bzdur i głupot to kolosalna różnica. Spróbuj się zmierzyć z tymi argumentami:
https://www.filmweb.pl/serial/W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%3A+Pier%C5%9Bcienie+W% C5%82adzy-2022-835082/discussion/%C5%9Awietny,3319141#post_16847151

kolejne:
https://www.filmweb.pl/serial/W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%3A+Pier%C5%9Bcienie+W% C5%82adzy-2022-835082/discussion/Do+wszystkich+krytyk%C3%B3w+krytyki+tego+serial u,3320395?page=2#post_16851153

Poziom, który prezentujesz jest żałosny. Kłamstwa, przeinaczenia i arogancki ton. Nie tędy droga.

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Tak oczywiście, napisz coś a potem wmawiaj reszcie, że tego nie napisałeś. Brawo. Ale co powiedzieć jak ktoś wierzy, że elfy na prawdę istnieją. Jednorożce też trzymasz w łazience?

ocenił(a) serial na 3
2076

Piszesz:
"Tak oczywiście, napisz coś a potem wmawiaj reszcie, że tego nie napisałeś. "

Wystarczy cytat. Nie, nie zacytujesz, wolisz posługiwać się kłamstwem na poziomie kilkulatka.

Piszesz:
"Ale co powiedzieć jak ktoś wierzy, że elfy na prawdę istnieją."

Co to ma niby wspólnego z tym o czym pisaliśmy? To bardzo typowe dla osób, które jakichkolwiek argumentów na poparcie swoich bzdurek nie posiadają - odwracanie kota ogonem.

Ostatnie pytanie, biorąc pod uwagę kontekst - stoi na poziomie infantylności przedszkolaka, tak więc należałoby je miłosiernie pominąć.

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

"Zniszcz golema argumentami a on i tak wyda ryk brzmiący nieco podobnie do odwracasz kota ogonem" - Andrzej Sapkowski

ocenił(a) serial na 3
2076

Teraz jeszcze brakuje Ci podanie tych argumentów oraz w którym miejscu cokolwiek wmawiam komukolwiek, jak w kłamliwy sposób stwierdziłeś.

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Jednak Sapkowski to miał rację.

ocenił(a) serial na 3
2076

Nazuul zapytał:
"Gdzie Ty widziałeś w tym słabiutkim tworze kilka tysięcy elfów?"

Odpowiadasz:
"A czy widziałeś te morskie miasto i policzyłeś ile tam może mieszkać ludzi?"

???
Co ma jedno do drugiego? Jak to w ogóle zinterpretować?

Mamy sobie wyobrazić elfy których nie pokazano w takiej ilości, na podstawie morskiego miasta ludzi i policzyć je sobie? A potem porównać tysiąc wyobrażonych białych elfów do 1 czarnego?

Mhm... przyznaj się! Nazywasz się Patrick McKay lub John D. Payne i specjalnie wynająłeś tłumacza j. polskiego żeby podjąć walkę z psycho-fanami Tolkiena na Filmwebie. Takie "logiczne" myślenie pasuje idealnie do twórców tego serialu więc musisz być jednym z nich.

ocenił(a) serial na 2
Dentarg

To pytał Wake_up_sheep a nie ja.

ocenił(a) serial na 3
nazuul

Sorki. Naczytałem się za dużo komentarzy :D

ocenił(a) serial na 3
Dentarg

Idąc jego tokiem rozumowania, można powiedzieć, że w serialu jest kilka tysięcy czarnych elfów, zamieszkujących "to morskie miasto", nie widać ich, więc możemy tak stwierdzić.

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Ale czekaj, to uważasz, że to miasto jest puste bo nie pokazali wszystkich elfów? Wtf? xD

ocenił(a) serial na 3
2076

Nie. Nie uważam, sęk w tym, że mówisz o jednym czarnym elfie. Ale czekaj, to uważasz, że to miasto jest pełne białych elfów?

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Gdzie tak napisałem? Nie zmyślaj.

ocenił(a) serial na 3
2076

Próbujesz zadać kłam własnym słowom? Proszę (napisałeś):

"Miało tam być pełno czarnych elfów (był 1 na kilka tysięcy)"

Jeśli wg. Ciebie był jeden czarny elf, to chyba zasadne jest pytanie, które postawiłem?

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Uważasz, że pokazane miasta są puste tak? Uważasz, że żyje tam tyle osób ile tylko pokazali na ekranie, tak? Ała.

ocenił(a) serial na 3
2076

Przecież Ci już to wyjaśniałem, obalając Twoje infantylne stwierdzenie odzwierciedlające poziom przeciętnego intelektualnie dziewięciolatka.

Spróbuję bardziej łopatologicznie, może zrozumiesz z 10% z tego co napiszę. Otóż napisałeś dobitnie, że w serialu BYŁ jeden czarny elf na kilka tysięcy. Urocza śmieszność tego stwierdzenia rodem z ciemnogrodu polega na tym, że wydobywasz z czeluści anusa przekonanie co do kilku tysięcy białoskórych elfów zamieszkujących miasto, bo przecież twierdzisz, że był tylko jeden czarny na kilka tysięcy. Logiczny związek wynikania z takiego twierdzenia:

"Miało tam być pełno czarnych elfów (był 1 na kilka tysięcy)"

polega właśnie na założeniu, które w Twych zwojach mózgowych przybiera formę pewności (chyba na bazie zaczadzenia jakimiś bliżej nieokreślonymi gazami), co do kilku tysięcy białych elfów zamieszkujących miasto. Otóż w serialu nie ma ani jednego słowa ani obrazu dotyczących kolory skóry domniemanych mieszkańców.

Twój trolling przestał być zabawny.

ocenił(a) serial na 3
2076

pokręciło ci się, morskie miasto należy do ludzi a nie elfów.

ocenił(a) serial na 2
2076

No tak, oczywiście, 10/10 bo czarny elf. Podaj przykład zmiany na plus. Podaj przykład "psycho fana" (wiesz że się łączy rzeczowniki?) Tolkiena (w zamian podam Ci przykład psychofana serialu).

ocenił(a) serial na 10
nazuul

"No tak, oczywiście, 10/10 bo czarny elf" - CO?

ocenił(a) serial na 2
2076

Parafraza. Bazuję na wypowiedzi stąd: https://www.filmweb.pl/serial/Władca+Pierścieni%3A+Pierścienie+Władzy-2022-83508 2/season/1/discussion/Jak+można+oceniać+poniżej+6,3316474

ocenił(a) serial na 3
nazuul

Kliknąłem w link dopiero przed chwilą i dzięki Tobie uświadomiłem sobie, że to jest ten użytkownik 2076, który, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie - trollował i sarkał w podlinkowanym przez Ciebie temacie. Uważałem, że parafrazuje wypowiedzi w tonie, który celowo nadałem tutaj:
https://www.filmweb.pl/serial/W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%3A+Pier%C5%9Bcienie+W% C5%82adzy-2022-835082/discussion/Jak+mo%C5%BCna+ocenia%C4%87+poni%C5%BCej+6,3316 474?#post_16839317

Teraz sam już nie wiem jakie ten użytkownik ma rzeczywiste poglądy w dyskutowanych kwestiach, wydawało mi się, że celowo wtedy ubrał prześmiewczą maskę. Swoją drogą, a nie znam się na tym - ciekawi mnie na ile cała ta filmwebowa dyskusja zwiększa popularność serialu. Niby im więcej wyświetleń, tym chyba więcej osób przyciąga, które być może z ciekawości będą chciały się przekonać o co cały ten szum i taki będzie powód obejrzenia serialu. Być może Ci, którym zależy na tym szumie (nie ważne jak mówią, byleby mówili), uruchamiają osoby, które nie wykształciły kręgosłupa moralnego odpowiedniego poziomu i gotowi są za pieniądze schować swoje poglądy do kieszeni. Reszta to zwykli, pożyteczni idioci.

ocenił(a) serial na 2
2076

Podaj przykład zmiany na plus. Podaj przykład "psycho fana" (wiesz że się łączy rzeczowniki?) Tolkiena (w zamian podam Ci przykład psychofana serialu).

ocenił(a) serial na 10
nazuul

Sam sobie znajdź, google nie masz czy masz mniej niż 16 lat? Może oba naraz?

ocenił(a) serial na 2
2076

Ale ja Ciebie pytam, bo piszesz " Amazon (xD!) zmienił sobie kilka rzeczy co wyszło na plus". Jakieś przykłady?

ocenił(a) serial na 10
nazuul

Tak

ocenił(a) serial na 2
2076

troll

ocenił(a) serial na 10
nazuul

Wiesz, że jak ktoś na prawdę trolluje a ty go tak nazwiesz to tylko sporawiasz komuś przyjemność? Obstawial rocznik 80', bo nie kminisz podstawowych praw rządzących internetem. UwU

ocenił(a) serial na 2
2076

Hahah xD no niezły troll z ciebie typie xDD

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 1
2076

..."zły i chciwy amazon zmienił sobie kilka rzeczy"... problem polega na tym że to nie jest prawda. amazon nie "zmienił sobie kilka rzeczy". amazon wyssał sobie całość tej historii ze swojej nędznie ubogiej wyobraźni i brudnego palca, "zahaczając" tylko o kilka drobnych faktów z "władcy" i "hobbita". resztę koślawo i naiwnie dorysowując sobie "kredką świecową"... tymczasem nikogo z "fanów" Tolkiena nie interesują autorskie pomysły jakichś "beztalenci" bez sensownego dorobku, w dodatku nie rozumiejących i nie szanujących lore... ani najwidoczniej nawet własnej reputacji i godności artystycznej.

ocenił(a) serial na 3
kgibas666

Krótko ale jak zwykle - jakże wyczerpująco i dosadnie. Szacunek jak zawsze kgibas666

ocenił(a) serial na 1
Wake_up_sheep

również pozdrawiam serdecznie. a tak przy okazji to pośmiejmy się :3 (i wyciągnijmy coś pozytywnego z "otchłani") https://www.youtube.com/watch?v=uI8SIQ8qhu8

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Krótko, zwięźle i bez sensu

ocenił(a) serial na 3
2076

Fakt, że w Twojej głowie jakiś tekst przybiera bezsensowną formę nie znaczy jeszcze, że tak jest w rzeczywistości, bo to kulturalny dyskutant, szanujący innych i siebie - próbuje wykazać. Ty tego nie robisz, stać Cię jedynie na pustosłowie.

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Czy przez tę strukturę nieskalaną myślą, którą dzierżysz jak widać z bólem kiedyś przepłyną jakiekolwiek rozsądne lub chociaż logiczne przemyślenia?

ocenił(a) serial na 2
2076

Nie obrażaj ludzi trollu

ocenił(a) serial na 10
nazuul

Nikogo nie obraziłem, zachowaj spokój i nie panikuj. Jeśli recenzja serialu jest dla ciebie obraźliwa to lepiej usuń konto w tym serwisie.

ocenił(a) serial na 2
2076

Wpis wyżej to zrobiłeś. Schizofrenia czy trollowanie?

ocenił(a) serial na 10
nazuul

Ciebie to wyjaśniają pod każdym wpisem na filmwebie a ty dalej swoje.

ocenił(a) serial na 1
2076

skoro słowa: "Czy przez tę strukturę nieskalaną myślą, którą dzierżysz jak widać z bólem kiedyś przepłyną jakiekolwiek rozsądne lub chociaż logiczne przemyślenia?" są 'recenzją serialu'... znaczy się, że były skierowane do kadry filmowców amazonu... lub bezosobowo, do figury retorycznej/abstrakcyjnej personifikacji... jaką mógłby być serial. skoro tak to wszystko spoczko, bo faktycznie rozsądku i logiki tam jak na lekarstwo :3

ocenił(a) serial na 10
kgibas666

Dzięki za konstruktywny komentarz z którego można cokolwiek wyciągnać, bo ten wyżej to już odleciał moim zdaniem i chodzi po moich wpisach pisząc jakieś przedszkolne urojenia.

ocenił(a) serial na 2
2076

Kolejny 13 letni troll który nie ma nawet 1 argumentu tylko jest cudowny i najlepszy bo... Tak? To już nudne jest. Mam wrażenie że tych 10 kont to chyba 2 te same osoby...

ocenił(a) serial na 10
Maximus_13

Btw nie podałeś żadnego kontrargumentu, lepiej nie pisz więcej pod tym wpisem, proszę. To jest słabe.

ocenił(a) serial na 2
2076

Juz dyskutowałem chyba nawet z Tobą. Kojelny Twój wpis, nowy topic lecz cala reszta została ta sama. Przykre że na jakieś 50 wpisów które umieściłeś pod serialem nawet 1 argumentu z podstawą. Cóż, nie mam zamiaru dalej kontynuować, przyszedłem tu tak jak Ty trollujesz tak ja pośmiać się z małpy w klatce.

ocenił(a) serial na 2
2076

Ah i zanim coś napiszesz sprawdź słownik. Kontr argument, nie ma co kontrować młody. Ale jeszcze pewnie masz z 7 lat j. Polskiego przed sobą w szkole to dojdziecie do tego. Bez odbioru

ocenił(a) serial na 10
Maximus_13

Wiesz, jak się z czymś nie zgadzam to nie chodzę po tych wpisach i nie próbuję na siłę wmawiać innm swoich racji. Szczególnie, że są tak bezsensowne, że w tamtym wpisie cię już zjechali to musiałeś przyjść pod ten. Po prostu mnie zablokuj bo zaśmiecasz post i męczysz ludzi. Pozostali, którzy się nie zgadzali mieli chociaż argumenty. eh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones