PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839661}
6,7 59 128
ocen
6,7 10 1 59128
5,0 20
ocen krytyków
W głębi lasu
powrót do forum serialu W głębi lasu

Dlaczego nas szkalują?

ocenił(a) serial na 3

W 1994 roku byłam nastolatką, tak jak bohaterowie tego filmu. O jakim antysemityzmie oni mówią w filmie, bo na tym on się głównie opiera? To jest oś filmu. Nie było niczego takiego! Ale jeżeli coś powtórzy się tysiąc razy, to inni w to w końcu uwierzą. Może nawet my sami. Chyba o to chodzi...Ludzie nie dajcie się zmanipulować. Trzeba się głośno sprzeciwiać takiemu wypaczaniu rzeczywistości. Komu jest na rękę tak fałszywy obraz nas Polaków?

7Gia

W tym serialu nie widziałem żadnego antysemityzmu. po prostu ludzie wykorzystali pochodzenie Goldsztajnów jako POWÓD. Bo szukali winnego i tak się złożyło, że winny według nich miał pochodzenie takie a nie inne.
Przed zaginięciami/morderstwami kwestia pochodzenia nie była żadnym problemem.

ocenił(a) serial na 8
MikeParcero

Zgadzam się.

MikeParcero

"W książce tego [antysemityzmu - przyp.red.] nie było. To dołożyła polska ekipa i obsada. Nie znałem specyfiki lat 90. w Polsce. Potem to było zrozumiałe, podobało mi się, jak potoczyła się ta historia i zgodziłem się na to. "- Harlan Coben.

Rzeczywiście: nie było w tym serialu żadnego antysemityzmu, to tylko niezamierzony efekt. :)

ocenił(a) serial na 2
MikeParcero

Radze koledze iść do lekarza jak mawiał klasyk "od oczu" - antysemityzm by nie istniał obecnie w Pl gdyby nie gigantyczny antypolonizm lewicowo liberalny (to tylko rozpaczliwa obrona przed zmasowanym atakiem na Polaków) ale tez wspierany przez Izrael, Rosję i Niemcy oraz wiele środowisk w USA. O antypolonizmie nikt nie mówi a o antysemityzmie wszyscy. Fałszowanie historii - Polskie obozy śmierci, 250 tys. (niby) zabitych przez Polaków Żydów przez ludzi takich jak Grabowski czy Putin jest popierane przez liberalne środowiska dodające gdzie tylko możliwe prymitywnego Polaka gnębiącego szlachetnego mądrego Żyda.

ocenił(a) serial na 6
7Gia

Już chyba z 10 wątków na ten sam temat. Jeżeli nawet nie jesteśmy antysemitami to zobacz ilu jest homofobów i rasistów. Nawet tu na filmwebie w komentarzach to widać.

ocenił(a) serial na 8
McGyverPL

Sama prawda.

ocenił(a) serial na 1
punek1

Faktycznie chyba w waszych głowach. Polacy tacy źli. Nie ma to jak generalizować.

ocenił(a) serial na 2
McGyverPL

Polacy nie są święci ale na tle innych nacji (szczególnie z najbliższego otoczenia)to jesteśmy aniołami - ilu ostatnio w PL zamordowano Żydów, czarnoskórych, gejów czy muzułmanów!? Ile jest w Polsce morderstw i innych przestępstw na tle krajów UE mimo ze Polska to kraj biedny a bieda zawsze podnosi przestępczość? A kto chronił Żydów za darmo przez 800 lat może Niemcy albo Hiszpanie ;)?

ocenił(a) serial na 6
ZSMW

Ale mnie to kompletnie nie interesuje jak Polska prezentuje się na tle innych narodów. W serialu było jasno powiedziane, że Dawid wcześniej nie spotkał się z taką agresją. Ludzie podejrzewali go o morderstwo, a że niestety miał żydowskie nazwisko to zaczęli go wyzywać od żydów. I to wszystko... Nie wiem skąd to oburzenie. To tak samo jakby ktoś się obraził oto, że pokazują Polaka jako pijaka, czy damskiego boksera. Ludzie, wyluzujcie... To tylko serial, a nie film historyczny, czy biograficzny.

ocenił(a) serial na 2
McGyverPL

Naiwny jesteś bardzo naiwny w książce nie ma nic o Żydach nic!!! A tu jest - a film jest dla zagranicznych widzów - pokaż mi 1 film na Netflixie gdzie są źle przedstawieni Żydzi jeden - nie znajdziesz takiego natomiast są 10 tki gdzie Polacy to antysemici szuje i tchórze. Antypolonizm na Netfixie to norma jest wszędzie tam gdzie się tylko da.
No ale tak sie robi kariery jak mówi nie kto inny ale żydowski profesor:
https://www.pch24.pl/finkelstein--o-polskim-antysemityzmie-mowi-sie-dla-pieniedz y,18813,i.html

ocenił(a) serial na 6
ZSMW

Ale o czym ty do mnie rozmawiasz? Zmień dilera, albo bierz połowę.

ocenił(a) serial na 1
McGyverPL

Niestety oni maja racje - jest to celowy zabieg i wplecenie w fabule filmu czegos co ma za granica tworzyc pewien obraz Polski i naprawde nie ma znaczenia ze przed "zdarzeniem" Dawid nie odczuwal tego problemu. To sie opiera na emocjach, tak ludzie dzialaja, co zreszta widac na twoim przypadku (bez obrazy, ja tez tak dzialam i kazdy z nas, tyle ze niektorzy - mniejszosc - zdaja sobie z tego sprawe, inni nie).

ocenił(a) serial na 7
7Gia

A w tych"flekach"..przepraszam..fleyersach to kto latał? Większość facetów golilo głowy ubieralo glany i nosiło fleki z pomarańczową podszewka wykrzykujac "Polska dla Polaków."Tak było. Inna sprawa że to była taka moda i większość tej młodzieżówki nawet
nie wiedziało że sa tkz Skinami. W modzie był też Rumper Stumper z Russelem Crowe i to też robiło swoją robotę. Zatem nie ,nie byliśmy rasistami wprost ale imponowala taka stylowa.

alinee_filmweb

I minęło 26 lat i jest tak samo , takie głowy zgolone napisy na transparentach i murach , race w dłoniach i "POLSKA DLA POLAKÓW" , nasz narodowy tygiel .

alinee_filmweb

romper stomper

ocenił(a) serial na 1
alinee_filmweb

A wiekszosc kobiet sie nie golila :) Co za czasy... Mialem dziewczyne zydowke, cos takiego jak antysemityzm nigdy jej ani jej rodziny nie spotkalo, Tych tabunow ogolonych facetow tez jakos nie bylo, chyba ze tacy akurat za toba sie uganiali :) Ale jak ktos postrzega rzeczywistosc przez pryzmat mediow to potem ma omamy wsteczne i pisze bzdury, ze mozna byc skinem nie wiedzac o tym :)

ocenił(a) serial na 6
7Gia

Wiesz, nie mam pojecia w jakim miescie sie wychowalas ale w moim rodzinnym takich chorych napisow na budynkach byla masa. Do dzis mozesz je znalezc ogladajac np vlogi z roznych miast polski. Mozesz to wypierac albo uznac za fikcje bo tego nie widzialas ale to nie jest wyssane z palca. Wystarczy wyjsc gdzies do biednej dzielnicy polskiego miasta, jakiegokolwiek i bez problemu znajdziesz takie rzeczy.

ocenił(a) serial na 4
7Gia

to że Ty czegoś nie widziałaś lub nie słyszałaś, to nie znaczy jeszcze że dany problem nie istniał. też przez moment przeszła mnie myśl podczas oglądania filmu, że w tych czasach (a byłem wtedy nastolatkiem) problem antysemityzmu nie był aż tak duży jak teraz, ale potem przypomniałem sobie ile kawałów o Żydach na podwórku leciało i ile razy jak chciało się kogoś obrazić to nazywało się go Żydem. niestety antysemityzm w Polsce jest obecny od setek lat i zbyt wiele się nie zmieniło

shorty82

Moze obracałeś się w środowisku patologicznym, ja chodziłem do klasy z zydem i uczniowie normalnie sie zachowywali. Na podwórku też nic nie słyszałem, ludzie z kim wy obcujecie?

ocenił(a) serial na 1
cool_2

Z mediami obcuja, z rzeczywistoscia juz mniej ;)

7Gia

Lata 90: na każdym
Budynku nasmarowana gwiazda Dawida na szubienicy i napisy „ jude raus”. Twoje wypieranie faktów, nie zmieni rzeczywistości.

freya_1_1

To akurat była prawda.

7Gia

Dokładnie tak. Od Żydów wyzywali się głównie kibole, zjawisko raczej marginalne.
Czytałem wywiad z dyrektorką Netfliksa i twierdzi ona, że chce "złamać stereotypy". No jakoś stereotyp rzekomego polskiego antysemityzmu nie tylko nie został złamany, ale wręcz na siłę dodany - mimo, że w książce go nie było i nic nie wnosił do fabuły.

ocenił(a) serial na 1
7Gia

Nie dość , że serial technicznie odpada to jeszcze Polacy antysemici. Takie przesłanie pójdzie w świat. ANTYPOLONIZM 200%

ocenił(a) serial na 2
Mysterious_Venom

O to chodziło kolejna cegiełka do 447

ocenił(a) serial na 1
ZSMW

Dokładnie, ścierwo netfliksowe

ocenił(a) serial na 7
7Gia

Nie znam żadnego astronauty, atronauci nie istnieją!!!

7Gia

Gdzie nie było czegoś takiego? U ciebie w kuchni? xD

7Gia

A tak na poważnie. Biorąc pod uwagę twoje zesranie, to w twoim domu zapewne kipiało od antysemityzmu, więc ten twój wysryw tylko bawi

nietzsche

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. U Ciebie w domu natomiast używało się takiego wulgarnego języka jak rozumiem?

ocenił(a) serial na 3
7Gia

Zgadzam się całkowicie, ten wątek był okropnie tendencyjny. Wychowałam się na blokowisku w latach 90. (urodziłam się w 1984) i zero antysemityzmu... To jakieś bzdury wyssane z palca, ewentualnie pojawiały się takie akcje, ale totalnie INCYDENTALNIE! Latami mieszkając na blokowisku nie spotkałam się z antysemityzmem ani w słowach, ani w obrazach, ani na murach, ani w rozmowach między dorosłymi i dzieciakami... Cały ten "antysemityzm" to jakaś totalna ściema i urojenie ludzi wychowanych w tzw. pedagogice wstydu (antypatriotyzm, nieustanne bicie się w piersi, pogarda własnym krajem i narodem itd.),

ocenił(a) serial na 1
Federica

Ja pare lat starszy od ciebie i mam podobne doswiadczenia. Bzdety o antysemityzmie. Mialem dziewczyne zydowke i w zyciu nie bylo takiego tematu w jej rodzinie - zreszta jej rodzice tez byli nauczycielami jak Dawid i cieszyli sie powazaniem. Napisy jakies tam byly tu i tam, ale to byly grupy kibicow ktore rysowaly jakies tam gwiazdy z inicjalami klubow - z glupoty bardziej i przeciw innym klubom a nie przeciw zydom. Jeszcze wiecej bylo swastyk i CHWDP. Banda glupkow a nie zaden antysemityzm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones