PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839661}
6,7 59 345
ocen
6,7 10 1 59345
5,0 21
ocen krytyków
W głębi lasu
powrót do forum serialu W głębi lasu

Wczoraj, czyli 15 czerwca 2020, w szczyt ycie kampanii prezydenckiej, "Wiadomości" publikują materiał o tym, że główny kandydat opozycji, Trzaskowski, w wypadku wygranej, odda Żydom 200 miliardów reparacji. Dla mnie uważnych opserwatorow :

GŁÓWNE WYDANIE WIADOMOŚCI TELEWIZJI PUBLICZNEJ STRASZY POLAKÓW TYMI ZŁYMI ŻYDAMI, Z KTÓRYMI BĘDZIE KOOPEROWAŁ NIEWYGIDNY KANDYDAT.

Coś jeszcze dodać ..?

ocenił(a) serial na 5
oppserwatorr

Idź sobie z tą agitacją wyborczą na portale z newsami. W serialu, bo o serialu tu rozmawiamy, miały miały miejsce sceny które w 1992 nie miały racji bytu. Bohaterowie są dokładnie moimi rówieśnikami i w tamtych latach nikt nie latał z farbą malując po murach takich haseł. Chyba że jacyś kibole piłkarscy o ŁKSie, ale to miało tyle znaczenia "dyskryminującego" co CXUJ czy CXPA albo BYŁEM TU JANEK. Kto w ogóle bazgra po murach, jakiś margines i patologia, znasz takich? Dziwnym trafem wychowałem się na Śląsku (gdzie stale jeździ się po miastach aglomeracji) i takich zachowań po prostu nie było.

To były czasy otwarcia na świat, od 2 lat wychodził magazyn Popcorn, młodzi ludzie byli hiper można powiedzieć neutralni i liberalnie nastawieni do wszystkiego co nowe i nieznane. Po miastach krążyli np. grajkowie Hare Kryszna i byli pozytywnie przyjmowani, bo w jeszcze szarej rzeczywistości wnosili kolorowy folklor którego tak brakowało. W 92 było już 22 lata po wydarzeniach marcowych o których nawet stronnicza wiki podaje "W 1988 roku, w 20 rocznicę Marca, można było już w miarę otwarcie pisać o tamtych wydarzeniach". To były zupełnie inne czasy. Nawet dziś sprawy żydowskie są nam powszechnie dość obojętne a to wmawianie antagonizmów w debacie publicznej, szkalowanie nowojorskimi artykułami, szukanie na siłę faszystów przez telewizję z Wiertniczej jest po prostu grubymi nićmi szyte. Gdyby było inaczej na ścianach mielibyśmy graffiti STOP OKUPACJI PALESTYNY.

Kto tu jest antysemitą, co?

ps jak jesteś coś winny żydom, masz bezprawnie przejęty majątek, to po prostu przeproś i oddaj

ocenił(a) serial na 6
rauf1

Zbastuj, chłopie. Napisałem o polskim antysemityzmie właśnie dlatego, że wielu myśli, że go nie ma. W 1992 roku na mojej dzielnicy stare baby straszyły dzieciaki Żydami jedzącymi dzieci. I różne napisy widziałem, nie związane z kibolką. Antysemityzm w Polsce był, jest, i zapewne będzie, a od jego rozkwitu w wersji rządowej trzyma nas tylko sojusz Izrael - USA. Tylko.

oppserwatorr

Nic o Żydach powiedzieć nie można, bo antysemityzm. Śmieszny jesteś. To w Niemczech panuje antypolonizm, bo źle o nas mówią i do tego fałszywie?

ocenił(a) serial na 6
SteelMike

Sram na antypolonizm w Niemczech i antysemityzm w Polsce. Mówię, że jest, i jak ktoś tego nie widzi, to nie znaczy, że go nie ma. Pisz o Żydach do woli, o ile poprawi Ci to humor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones