W głębi lasu
powrót do forum 1 sezonu

Lata 90?

ocenił(a) serial na 8

Tak wygladaly wczesne lata 90 w Polsce? To lata mojego dzieciństwa, swietnie je wspominam i pamiętam.
To nie byla Ameryka, zużyte tramki, zazwyczaj dwa rodzaje, relacje miedzy mlodymi tez byly inne. To jest bardziej dzisiejszy klimat, brakuje jedynie smartfonów.
Polska ma tak wspanialy klimat, a my ciagle udajemy ten zachód. Przecież mamy swoje wspaniale,ciekawe i orginalne na swoj sposob czasy, lata 80-90. A ja tu widze Ameryke, lub dzisiejszą młodzież.

Cezarygon

Oczywiście masz rację, ale w kontekście tej fabuły wierność realiom to wtórna sprawa. Lekko tylko podrasowali klimat. I tak widzownia takiego serialu to pewnie przedział wiekowy 15-30. Co on tam wie o byciu nastolatkiem w '94.

crazy_mary

Gdzie wy mieszkaliście? Początek lat 90 to zachłyst Ameryka, prywatne lekcje angielksiego.

ocenił(a) serial na 1
freya_1_1

I te teksty 'chcesz pobzykać' pamiętam, że każdy tak mówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) serial na 3
Mysterious_Venom

Dokładnie wygląda to tak jakby nakręcił to ktoś, kto nie ma pojęcia jak wyglądały lata 90. Nic tam może poza muzyka nie przypomina lat 90 w Polsce. Ciuchy w najlepszym wypadku to lata 2000. Ja się pytam gdzie się podziały flanelowe koszule w czarno czerwoną kratę, które królowały na salonach? Gdzie sandałki rzymianki? Gdzie sztruksy? I jakim cudem conversy na nogach - bardzo często nieosiągalne marzenie tak jak martensy ( za które robiły tzw. rumuny - też z trudem zdobywane ) ? Dużo by wymieniać Smutno się na to patrzy. Jeśli utrzymanie stylistyki lat, w których toczy się akcja nie ma znaczenia to po co w ogóle ja lokować w danej epoce? Skoro jednak pokuszono się o umiejscowienie wydarzeń w danym okresie to na litość zadbajmy o szczegóły bo to wpływa na na jakość i odbiór filmu

malabenia

Dokładnie to samo myślałam...ad1994 miałam 17 lat. Cichobiegi, falnelowe kraty, ..t shirt z lumpeksu., no ja tych ubrań nie poznałam z tego serialu. Poza wszystkim ...dziewczynka bawiąca się skakanka za 3 minuty gotowa jest na sex. Podpisała może nawet muza (Hey, Wilki) ale też nie w 100%.

joanna_urbanska_filmweb

Film jest to dobry fajnie się go ogląda. Po ocenach wnoszę że komuś zależy na tym by zaniżać oceny tego filmu

ocenił(a) serial na 7
Cezarygon

Rzeczywiście lata 90 byly inne i tutaj nie postarali się aby je odtworzyć. Panietam moje piekne sztruksowe spodnie, wlosy sciete na "pazia" walkmen, tanie wino.. No ale ja wychowywalam się na wsi, moze w Warszawie bylo inaczej

ocenił(a) serial na 8
wajlet_2

Spoko ja też pochodzę z małego miasta, realia troszkę wyglądały inaczej, nie było seksu co krok, kobietę zdobywało się trochę dłużej, a tu każdy każdego zdradza z innym. Film spoko ale no nie tak wyglądało nasze dzieciństwo ;)

Cezarygon

każdy ocenia przez pryzmat siebie, ja się czułam na pierwszym odcinku jak bym się cofnęła w czasie, ciuchy i muzyka, nawet ośrodek dla dzieciaków miałam podobny w pobliżu miejsca zamieszkania, na topie była koszykówka i czapki z daszkiem z logotypami amerykańskich drużyn. Wszystko chyba zależy od tego, gdzie się mieszkało, w jakiej części Polski, w każdym razie u mnie było prawie tak samo jak to pokazano.

ocenił(a) serial na 8
karola_korys

No masz rację, muzyka i ośrodek spoko, jedynie chodzi mi o zachowanie młodych, zdążały się podchody, pocałunki, ale troszkę popłynęli z tym seksem, każdy każdego zdradza z innym, seks na porządku dziennym, nie było aż tak. Były pierwsze podrywy ale nie w takim stopniu. Zresztą każdy ma inne wspomnienia.

ocenił(a) serial na 4
Cezarygon

Mnie rozbawiło, że pół obozu mieszka w domkach ze swoimi rodzicami.

ocenił(a) serial na 7
Leszy2

No, to akurat było takie trochę... hmm... dziwne. Jak człowiek wyjeżdżał na kolonie czy obóz, to starał się być jak najdalej od rodziców, zamiast ciągać ich za sobą. Chociaż, z drugiej strony, gdy jakaś osoba, która miała być na tym obozie / koloniach wychowawca / opiekunem, często przyjeżdżała na niego z dzieckiem. Jednak były to raczej młodsze dzieciaki.

ocenił(a) serial na 4
TakaSeJa

Czy były starsze czy młodsze mieszkały z rówieśnikami, nie z rodzicami. W osobnych domkach, namiotach.

ocenił(a) serial na 7
Leszy2

Starsze - tak, ale z młodszymi to różnie bywało. Kolonie zaliczałam co roku po 2 turnusy od 8 - 9 roku życia. Na ostatnim obozie byłam w wieku 18 lat, zatem wiem, co piszę ;)

ocenił(a) serial na 7
Cezarygon

Mam ten sam zgrzyt.

W 94 skończyłam liceum. Nosiliśmy powycierane jeansy, koszulki powyciągane, trampki. W latach 90-91 szał na depeche mode, połowa szkoły chodziła w czarnych t-shirtach.

Leciała nirwana, kult, nikt się tak nie zachowywał. Paliło się, piło piwo ale takich akcji jak tam to nie widziałam.

To nie jest film o Pl. Autor książki nie pisze o naszych realiach.

ocenił(a) serial na 8
KROPKA

Jesteście świetni, fajni jest wrócić do tamtych czasów, pierwsze zauroczenia, pocałunki gdzieś po krzakach, czy wchodzenie w nocy przez okno do ukochanej żeby się poprzytulac. ;) Miło mi że was poruszyłem tym tematem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones