7,5 4 796
ocen
7,5 10 4796
4 757
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":473955,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Wallander-2008-473955/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Wallander
 • zorzklunej ocenił(a) ten serial na: 9

  Nie wiem kto tam w BBC jest konsultantem ds języka polskiego ale imiona i nazwiska 2 dziewczyn niezbyt przypominają polskie a kwiatek z waiting room czyli czekanie sali jak to pięknie ujął Wallander nadał całości iście komediowego polotu.

 • headlong ocenił(a) ten serial na: 9

  zorzklunej zgadzam się co do imion i nazwisk, a czekanie sali było zabawną niespodzianką. Przynajmniej tym razem nie zrobili z NAS morderców, jak to się dosyć często działo w szwedzkiej wersji.

 • mr_bombastic ocenił(a) ten serial na: 8

  headlong HEJ, piszcie na poczatku ze SPOJLERY! Teraz juz wiem, ze Polak nie zamordowal...:-(

 • Mahosia ocenił(a) ten serial na: 6

  headlong z Polek zrobili prostytutki, więc nie wiem czy jest się z czego cieszyć.:/
  Wallander do Polki - "a czym się zajmowałyście?(gdzie pracowalyście)"
  Polka - "a jak pan mysli?".
  Innymi słowy, wg tego toku rozumowania, wszystkie Polki za granicą mieszkające, parają się prostytucją i jest to oczywista oczywistość.:P
  BBC po raz kolejny dało tyłka.:/

 • Rlyeh ocenił(a) ten serial na: 7

  zorzklunej Mysle, ze jest dosyc Polakow naokolo, by sie kogos po prostu spytac. Baaardzo slabo ze strony BBC. Pewnie niejednego maila dostali.

 • mr_bombastic ocenił(a) ten serial na: 8

  Rlyeh tylko ze im to wisi i sie buja. Polak winnien byc zadowolony, ze sie w ogole jego kraj wymienilo w filmie/serialu. A poprawnosc? Chyba tylko my sie tym jeszcze przejmujemy i robimy, bo uwazamy, ze to z szacunku....

 • mr_bombastic No i dodajmy, że jeden z bohaterów (nie pamiętam kto, bodaj któryś z policjantów, nie Wallander w każdym razie), powiedział a propos tych Polek, że 'sporo tu takich z Europy Wschodniej, zdecydowanie za dużo'. Już nie chodzi mi o to 'za dużo', ale o fakt, że sformułowanie Europa Wschodnia kieruje myśli ku Rosji, a pod względem kulturowym w XXI wieku na pewno do niej nie należymy. Tylko czy ktoś w ogóle na to zwróci uwagę, ewentualnie poza nami?

 • Mahosia ocenił(a) ten serial na: 6

  agarctic To powiedziała barmanka pracująca na promie, odnośnie zarabiających tam ciałem młodych dziewczyn z Europy wschodniej.

  Zresztą, nie czarujmy się, cały ten projekt brytyjski pod nazwą Wallander jest od tyłka strony robiony. Jeszcze raz zagrany serial, który miał już swoją znakomitą, ale szwedzką premierę, Brytole udajacy Szwedów, ciężkostrawny Kenneth grający starego glinę jakby znów szekspira nadawał, watek polski zjechany do niemożliwości, czy tez wyżej wspomniana barmanka z promu, która rzekomo Szwedką miała być, a mówi o Polkach "kobiety wschodu" - jak by nie było dla Szwedów nadal jestesmy południem! Skaszanili duży potencjał, Brytole!

 • Askol ocenił(a) ten serial na: 8

  agarctic Jak już być dokładnym, to Polska leży na południu w stosunku do położenia Szwecji. Ale takim stwierdzeniem to pokazują co myślą o naszym kraju - wschodni, zacofany kraj . Same prostytutki i pijaczki.

 • Film_Polski ocenił(a) ten serial na: 8

  zorzklunej Marinka Nowak i Snezna Botez. O ile Marinka brzmi cokolwiek dziwnie, o tyle Snezna ("Śnieżna???) nie brzmi po polsku w ogóle.

 • zorzklunej no i jak się czepiać, to na dobre, dodam jeszcze, że zamiast 'korytarz' na pierwszym z nagrań z Polski było napisane 'KORITARZ' :] tylko literówka, ale jednak :P

 • Aganesu ocenił(a) ten serial na: 8

  zorzklunej przecież powinno być CZEKANIE POKOJU ;)
  królewa Snezna