serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Wallander

2008 - 2016
1 godz. 30 min.
7,5 4 895
ocen
7,5 10 1 4895
7,8 4
oceny krytyków
Komisarz policji Kurt Wallander rozstaje się z żoną i szuka zapomnienia w pracy. więcej mniej
Wallander zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy, 5 innych nagród oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Kurt Wallander (Kenneth Branagh) pracuje jako inspektor policji w małym szwedzkim mieście Ystad. Ma za sobą rozstanie z żoną, próbę samobójczą córki, z którą łącza go burzliwe relacje, boryka się także z depresją, kryzysem wieku średniego i napadami gniewu, do tego spadła na niego opieka nad ojcem, u którego zdiagnozowano niedawno chorobę Alzheimera. Mimo to w całej Szwecji trudno o bardziej skutecznego śledczego.

studio
ARD Degeto Film / BBC Scotland / Film i Skåne / więcej
tytuł oryg.
Wallander
inne tytuły
Wallander USA
więcej
Do tytułowej roli Kurta Wallandera rozważani byli: Trevor Eve, Neil Pearson, Jason Isaacs, David Morrissey, Clive Owen i Michael Gambon.
Zdjęcia do filmu kręcono w Ystad (Szwecja).
Henning Mankell - autor książek o Wallanderze - przez wiele lat nie zgadzał się, aby stworzony przez niego bohater pojawił się na filmowym ekranie. Ustąpił dopiero w 1994 roku, kiedy producenci telewizji postanowili po raz pierwszy zekranizować przygody niestrudzonego detektywa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych