PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 446
ocen
8,1 10 1 107446
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Bardzo dobry serial

ocenił(a) serial na 10

Być może i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, ale dawno nie widziałam tak dobrze zrobionego serialu. Wg.mnie doskonała fabuła, wreszcie doskonała kamera i światło, gra aktorów - rewelacja, muzyka - czad. Obejrzałam jednym tchem i chcę więcej. Bardzo polecam!!!!

ocenił(a) serial na 6
anab

jeżeli dajesz mu ocenę 10/10 i twierdzisz że ma doskonała fabułę i rewelacyjną grę aktorów, to chyba nigdy nie widziałaś dobrego serialu.

ocenił(a) serial na 10
millo07

jezeli ocenia ten serial na 10 tzn ze mu sie podobal tak samo jak i mnie a ocena jest to indywidualna kwestia gustu który nie podlega dyskusji tak samo jak twoje marne 5 dla moim zdaniem jednego z najlpeszych polskich seriali

ocenił(a) serial na 6
str3p

na serial składa się wiele czynników, które można ocenić bardzo obiektywnie i fachowo. Jak na przykład scenariusz, który jest koszmarny, dialogi są drętwe a wydarzenia to czysta kalka każdego amerykańskiego filmu akcji, tylko sprowadzone w polską scenerię. Ja tak wysoką ocenę dałem tylko za ładne ujęcia górskiej scenerii. Tylko to, że serial jest produkowany w Polsce, nie znaczy, że trzeba go wielbić pod niebiosa.

ocenił(a) serial na 10
millo07

to jest twoje zdanie a ja i kolega/-kolezanka mamy inne dla ciebie ten scenariusz moze byc kiczem dla mnie mistrzostwem swiata to sie tyczy i dialogow i akcji i wielu innych aspektow tego serialu i nigdy filmu ,serialu nie ocenisz obiektywnie bo kazdy ma inny gust do jednego trafia m jak milosc do drugiego detektyw a do trzeciego teletubisie i tyle w temacie

ocenił(a) serial na 6
str3p

Nie zrozumiałeś tego co napisałem, piszę, że są ELEMENTY, które można obiektywnie ocenić nawet nie będąc fanem konkretnego typu seriali czy filmów. Jeżeli scenariusz jest słaby, to jest słaby i będzie słaby dla każdego kto trochę w życiu widział. Inna rzecz, że owszem, wybór gatunku to już subiektywna gestia gustu. Ale nie muszę lubić i oglądać M jak miłość by wiedzieć, już z jednej przypadkowej sceny że to dno. Ale to nie znaczy, że nie dopuszczę do siebie myśli, że gdzieś tam jest inny serial obyczajowy, który może być całkiem dobry, mimo, że jest w tym samym gatunku co wspomniane M jak miłość, który nie jest mi zbyt bliski. Wataha jest thrillerem, lubię thrillery, ale nie lubię Watahy. Bo jest źle wykonana, tyle. Nie mówię, że ma się wszystkim nie podobać, ale 10/10? serio?

ocenił(a) serial na 6
str3p

i człowieku, jeśli nie lubisz gatunku, klimatu albo epoki, to nie wystawiaj oceny. Dałeś 5/10 Zakazanemu Imperium? Serialowi, który jest wymiataczem w swoim gatunku? Takim czymś tylko zaniżasz średnią. Nie masz pojęcia o sensie tego portalu i jesteś niepoważny. Niepotrzebnie w ogóle zaczynałem dyskusję.

ocenił(a) serial na 10
millo07

Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz moją powyzsza odpowiedz a potem sie wypowiadaj o ile jestes wstanie zrozumiec jej sens !

A w moim odczuciu zakazane imeprium jest takim samym gniotem jak dla ciebie Wataha i tyle w temacie !

Ucz sie najpierw czytac ze zrozumieniem a potem wygłaszaj swoje denne teorie.

ocenił(a) serial na 6
str3p

Kończę dyskusję, nie warto.

ocenił(a) serial na 7
str3p

Wybitny, a przeciętny scenariusz, aktorstwo czy dialogi raczej nie
podlegają subiektywnym odczuciom.
Wataha na tle najlepszych polskich seriali wypada średnio,
gdy skonfrontujemy go pod względem całości z Janosikiem 1973, Alternatywami 4 1984,
Dekalogiem 1988 czy Pitbullem 2005-2008.
A gdzie mu do najlepszych seriali tv :
Breaking Bad, The wire, Twin Peaks, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, X-files, Oz,
The Shield, Rzym, Dexter (4 pierwsze sezony) , Gra o tron, Detektyw, Fargo, House of cards itp

ocenił(a) serial na 7
returner

Jedynie obiektywnie ocenić można kwestie techniczne, światło, dźwięk jakość zdjęć, kostiumy, charakteryzację . Pozostałe rzeczy są z natury rzeczy subiektywnymi

ocenił(a) serial na 8
anab

Mi też się bardzo podobał ! Chcę więcej ! :)

ocenił(a) serial na 9
anab

millo07 :
dlaczego negujesz to, ze komuś serial się podobał? Czy Twoje zdanie jest najważniejsze i uważasz się za jakiegoś guru żeby wytyczać innym jaki mają mieć gust? Tobie się nie podobał to ok, zostaw odpowiednio argumentowany komentarz i nie oceniaj opinii innych.

ocenił(a) serial na 6
remco

Neguje czyjś komentarz wtedy, gdy może wprowadzać innych użytkowników w błąd. Ktoś może szukać czegoś ambitnego, wejdzie na stronę Watahy, zobaczy że tysiące ludzi ocenia takie coś na 10 to się skusi i tylko straci czas. A ja bardzo cenię czas inteligentnych ludzi i lubię pomagać.

ocenił(a) serial na 10
millo07

To może zrób coś lepszego, coś np. jak Breaking Bad, wtedy wszyscy docenimy. A póki co daję 10/10, bo taką mam opinię. ;)

ocenił(a) serial na 6
anab

I naprawdę uważasz, ze Wataha jest równie dobra albo lepsza niż Breaking Bad? :)

ocenił(a) serial na 10
millo07

Nie, na razie nie ma lepszego od Breaking Bad ;) Ale Wataha jest najlepsza z polskich seriali ostatnich lat. Wkręciła mnie, i nie tylko mnie - więc doceniam starania.

ocenił(a) serial na 9
anab

millo07:
a swój osąd wydałeś po 5 minutach pierwszego odcinka czy obejrzałeś wszystkie 6?

ocenił(a) serial na 10
remco

millo07: "Marzyciele" tylko na 6 ? Moim zdaniem zajebisty film!

ocenił(a) serial na 6
remco

remco: obejrzałem 3 odcinki, czekałem czy się coś poprawi. No i przyznam, że drugi i trzeci lepszy od pilota, ale ciągle słabo.
anab: Nie było mi łatwo ocenić tego filmu, piękny klimat, dobra tematyka o hipokryzji, ale zabrakło mi tam czegoś, wydaje się dość płytki jednak. Posługuję się pełną, 10cio stopniową skalą, więc 6/10 to nie jest niska ocena. :)

ocenił(a) serial na 9
millo07

polecam obejrzeć pozostałe 3 a wtedy oceniać CAŁY serial.

ocenił(a) serial na 6
remco

ale po co, jeśli mi się nie podoba i uważam, że to strata czasu? A co z następnymi sezonami, też je będę musiał obejrzeć by móc ocenić? Tak jak wspomniałaś, po 5 minutach rzeczywiście nie miałbym prawa głosu, ale po połowie sezonu? Wiem wystarczająco. Źle się zaczęło, lepszy koniec tego nie zrekompensuje. ;)

anab

mnie też bardzo przypadł do gustu.
dawno nie widziałam tak wciągającego polskiego serialu - z każdym odcinkiem chciałam więcej i więcej. to była krótka piłka - jedna noc, podczas której obejrzałam wszystkie odcinki. :-)
poza tym atmosfera Bieszczad totalnie wymiata! może dlatego serial tak mnie urzekł, bo dla mnie Bieszczady to egzotyka - nigdy w nich nie byłam, a sama pochodzę ze Szczecina.
pewnie, że jakieś nieddociągnięcia się znajdą, ale oglądam trochę seriali i moim zdaniem, nawet w dobrych brytyjskich czy amerykańskich produkcjach też można się ich doszukać.
Wataha to naprawdę wartka akcja, ciekawi bohaterowie, Polska nieznana (przynajmniej dla mnie), piękne krajobrazy, dzika przyroda i mroczna zagadka. Daję 8.

ocenił(a) serial na 7
anab

Serial niezły, ale bez przesady, scenariusz, dialogi i aktorstwo przeciętne.
Porównaj sobie ten serial do polskiego serialu Pitbull 2005-2008, a zobaczysz różnice.
A potem sobie porównaj do najlepszych seriali jakie zrobiła tv np:
Twin Peaks, Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, The wire, Rzym, Breaking bad itp
Na ich tle przecież taka Wataha zasługuje na max ocenę 6-7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones