PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 480
ocen
8,1 10 1 107480
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Dlaczego połowę czasu odcinka trzeba oglądać jak wszyscy bohaterowie palą papierosy? Czy to jest reklama papierosów, czy serial w którym ma się coś dziać? Patrzenie na zaciągających się ludzi w niemal każdej scenie jest nudne. Poza tym podobno dym papierosowy zanieczyszcza ślady z miejsca zbrodni.

ocenił(a) serial na 8
Katarina12345

Myślę, że pokazanie palenia tanich papierosów szmuglowanych z Ukrainy to element tworzenia klimatu w serialu.

ocenił(a) serial na 5
VoodooChild_2

Tak to można sobie wytłumaczyć. To po prostu reklama papierosów i zachęta do palenia tytoniu i tyle.

ocenił(a) serial na 8
AnkaJ_3

nie wiem no jak dla mnie to wygląda bardziej przekonująco jak palą niż jakby na przykład pili lemoniadę w robocie.

Katarina12345

A w szwedzkich kryminałach cały czas piją kawę :D

ocenił(a) serial na 5
adlerxx

W tureckich serialach też piją kawę o każdej porze dnia i nocy. I tak lepsza kawa niż używki typu : papierosy, alkohol czy narkotyki.

Katarina12345

Zgadzam się w 100%, 1/3 czasu niektórych odcinków to ujęcia na aktorów odpalających i zaciągających się papierosami. Ja rozumiem realistyczne ukazanie tamtego świata ale naprawdę obyłoby się bez takich ordynarnych zbliżeń na plenie, nie wspominając o tym, że Dobosz w od połowy 1 sezonu w zasadzie pali w każdej scenie i kamera jakby specjalnie podkreśla te sceny. Czasem mam wrażenie, że głównym sponsorem tego serialu jest Philip Morris

Katarina12345

No mogli też do seriali wziąć na głównego bohatera jakiegoś wysportowanego, szalenie przystojnego aktora, który wyglądałby jak superman, nie miał żadnych nałogów i był do bólu idealny, ale nie o tu chodzi.

Rebrow w 1 sezonie cały czas pali szmuglowane fajki i pije bimber od Łuczaka - wygląda typowo jak człowiek, który przez kilka lat pracuje w gównie - i tak za pewne miał wyglądać.

Serial jest po prostu oddarty z kolorowych scen, bo nie o to w tym chodzi. Papierosy czy alkohol to tylko artefakty, a artefakty służą do obrazowania, i tutaj to świetnie pasuje.

Przykład Dobosz, która rzuciła fajki, ale po powrocie w całe to bagno jakie się dzieje w Bieszczadach - znowu po te fajki sięga.

ocenił(a) serial na 9
Tenonymous

Zgadzam się :)

ocenił(a) serial na 9
Katarina12345

Jasne, a Rebrow w przerwach od uganiania się za zbirami powinien chodzić na crossfit i koniecznie być weganinem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones