PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877761}
7,5 82 368
ocen
7,5 10 1 82368
6,6 18
ocen krytyków
Wednesday
powrót do forum serialu Wednesday

"To tylko farba"

ocenił(a) serial na 7

Zasadniczo widzowie tego serialu podzielą się na dwie grupy.
Pierwsza, która będzie oceniać przez pryzmat filmów i druga, która filmów zapewne nie zna, ale oddzieli to grubą krechą.

Wybór Jenny Ortgei do roli Wednesday nie każdemu może przypaść do gustu. Fakt- jej spojrzenie ma w sobie to coś, co przykuwa do ekranu, choć jak na Addamsówne ma "zbyt ładną buzię" jak napisał ktoś w necie. Rzecz w tym, ze ona kradnie cały serial i każdą scenę w której się pojawia- niestety reszta aktorów nie dotrzymuje jej kroku. Czy to wina castingów, czy scenariusza, czy wypadkowa obu.

No dobra, a sama intryga? Nie urywa głowy jak gilotyna, ale mnie wciągnęło, jak Rączka zwłoki do trumny. Rzecz jasna sporo minut poświęcono na wątki szkolno-miłosno-rywalizacyjne, ale bez przesady. Ot, taki przerwynik od śledztwa prowadzonego przez młodą Addamsówne. Choć i tutaj pojawiają się mocno naciągane fragmenty i "oczywistości". Sam finał też pozostawia poczucie niedosytu, co stwierdza sama bahoterka- jakby burząc czwartą ścianę. Mamy komplet odcinków i całość obejrzana w dwa weekendowe popołudnia. Rozdrabnianie na cotygodniowe wrzutki byłoby tu bez sensu.

Więc o co mi chodzi z tytułem? Pamiętacie drugi film? Próby pozbycia się dziecka? Takich scen brakuje w filmie- takiego czarnego, mrocznego humoru- takowe lokacje to nie to samo.
W tym względzie twórcy poszli w lżejszy klimat i to chyba dla wielu główny zarzut ku tej produkcji.
Jak powiedziała sama Wednesday: "Nawet nie postarali się o prawdziwą świńską krew. To tylko farba"

PIOTREKPK19

Film był robiony dla Netfliksa i musi być pod publiczkę ;) Patrząc na oceny na filmwebie poradził sobie bardzo dobrze. Oczywsicie to nie jest typowy stary Burton, czasu się zmieniają, na pewno serial robiony bardziej dla młodszego widza. Chociaż ja mając już 37 lat jestem na duże TAK. A jak chce starego Burtona odpalam Edwarda ;)

PIOTREKPK19

A mnie się Ortega nie podoba, mimo wszystko jest zbyt sztywna, denerwuje mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones