PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877761}
7,5 81 290
ocen
7,5 10 1 81290
6,6 17
ocen krytyków
Wednesday
powrót do forum serialu Wednesday

Serial dla nastolatków

ocenił(a) serial na 4

Ot typowy serial dla nastolatków chodzących do szkoły i przeżywających okres dojrzewania. Problemy, głupie intrygi, śledztwa, rywalizacja, miłość. Nie ma tu niczego z Addamsów prócz charakteryzacji głównej bohaterki.

ocenił(a) serial na 9
fukkheis

Ale to włąsnie serial bawiący się motywami z teen dram.

" Nie ma tu niczego z Addamsów prócz charakteryzacji głównej bohaterki."
Na tym polega spin off.

ocenił(a) serial na 4
MistrzSeller

Nie wiem gdzie tu jest ta „zabawa” skoro serial jest typowym dla netflixa dziełem. Jak ktoś lubi się bawić ciągle tymi samymi zabawkami w ten sam sposób to trochę smutne. Fajnie, że to powstało, szkoda tylko że musi się wpisywać w ówczesne trendy i publiczność, zamiast „bawić” się dziełem i pokazać coś nowego.

ocenił(a) serial na 9
fukkheis

Przecież użycie motywów teen dramy jest na zasadzie pewnej ironii i zestawienia ponurej Addamsowej z kolorowym światem rodem z tego typu serialu.

"Jak ktoś lubi się bawić ciągle tymi samymi zabawkami w ten sam sposób to trochę smutne."
Gdzie masz niby to samo? Dotąd mieliśmy na Netflix teen dramy, a nie ich dekonstrukcje.

"ajnie, że to powstało, szkoda tylko że musi się wpisywać w ówczesne trendy i publiczność"
Gdzie masz wpisywanie się w ówczesne trendy. Raczej nie ma trendu na mroczne główne bohaterki rozwiązujące ponure tajemnice

"zamiast „bawić” się dziełem i pokazać coś nowego."
no właśnie masz coś nowego i ci sie dlatego nie podoba.

MistrzSeller

Nie wiem gdzie tu masz coś nowego w czarnym humorze ciosanym siekiera i sztywnym jak Floyd po spotkaniu z policja. Czy też po typowej teen dramie a’la Riverdale czy inne 13 powodów obsadzonej w „Hogwarcie”

ocenił(a) serial na 4
loku64

Dokładnie o tym mówię, piękne porównania xd

ocenił(a) serial na 9
loku64

"Nie wiem gdzie tu masz coś nowego"
A kiedy miałeś niby serial o córce Addamsów w magicznej szkole?

" Czy też po typowej teen dramie a’la Riverdale czy inne 13 powodów obsadzonej w „Hogwarcie”"
To nie przypomina Riverdale, bo tu mamy dekonstrukcje teen dramy, a nie głupawą teen dramę. Poza tym w tym nie ma takiej postaci jak główna bohaterka tego serialu

MistrzSeller

A jak będzie córka Stevensow to będzie jeszcze bardziej inny? co dopiero jak będzie córka Kowalskich, aż strach pomyśleć. Dekonstruujesz to chyba moja wiarę w ludzka inteligencje tymi Twoimi argumentami.

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

"A kiedy miałeś niby serial o córce Addamsów w magicznej szkole?"

I to jest niby innowacja? To ja mam 100 pomysłów na nipowtarzalne, oryginalne i oszałamiające seriale.

Młody Legolas w magicznej szkole z potworami rozwiązuje zagadkę morderstwa i przeżywa nastoletnią miłość.
Smerfetka w magicznej szkole smerfów rozwiązują zagadkę i przeżywa nastoletnią miłość.
Młoda Wróżka chrzestna ze Shreka jest w magicznej szkole i przeżywa nastoletnie dramy.
Hermiona z Harrego Pottera w magicznej szkole rozwiązuje zagadkę, a nie, czekaj, to nie.
Zgredek z Harrego Pottera w szkole goblinów rozwiązuje zagadkę i przeżywa miłość.
...

ocenił(a) serial na 8
nietwojasprawa

Taka mała różnica: Twoich 100 pomysłów nikt nie chce sfilmować, ani oglądać...

ocenił(a) serial na 8
nietwojasprawa

Idź, zrób, nakręć... jeżeli bedzie chociaż w 3/4 tak dobre jak Wednesday... chętnie obejrzę. Nawet za to zapłacę. Proste, nie?

ocenił(a) serial na 3
MistrzSeller

Postać dziwnej dziewczyny o nieco mrocznym usposobieniu przewija się w Hollywood jako taśmy dziwnej dziewczyny od ponad 20 lat, jest to szkielet na które nakładane są różne kostiumy by w takich jak Ty budzić zaintrygowanie, to od dawna znana sztuczka można o tym poczytać. Serial nudny dla 18 plus chyba że ktoś się zatrzymał mentalnie, pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

Nie chce mi się czytać całej dyskusji do końca, ale no tutaj napisałeś cos, co wskazuje na to, ze każdy serial będzie dla Ciebie czymś nowym.

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

"Gdzie masz niby to samo? Dotąd mieliśmy na Netflix teen dramy, a nie ich dekonstrukcje."

Co? xD Jaką dekonstrukcję? Ten serial jest dekonstrukcją nastoletniej dramy tak samo jak Gossip Girl czy inne Słodkie kłamstewka. Nie ma tutaj żadnej ironii czy wyśmiewania wątków opisanego gatunku. To jest po prostu teenage drama, tylko główną bohaterką jest Wednesday Addams zamiast stereotypowej amerykańskiej nastolatki.

ocenił(a) serial na 9
nietwojasprawa

Jak nie ma żadnej ironii? Przez wrzucenie głównej bohaterki właśnie pełno jest tu ironii i innego podejścia.

MistrzSeller

...chyba nie masz racji co do tej "świeżości i oryginalności"... serial "Chilling Adventures of Sabrina" mi tak podpowiedział :)

nietwojasprawa

"Na Netflix" nie mieliśmy teen dramy bo nie ma czegoś takiego w języku polskim jak "na Netflix". Mogliśmy mieć teen dramy na Netfliksie.;)

Lukasz641

Ty chyba fora pomyliłeś, powinieneś odwiedzić sympatyków języka polskiego a nie sympatyków kinematografii, bo gdy tylko pojawisz się na forum, to zamiast komentować film ty wytykasz błędy językowe komentującym.

Andrzej_Losinski

Żeby się wypowiadać na temat filmów czy jakikolwiek inny, trzeba posiadać pewna wiedzę, np umieć złożyć zdanie. Po to jest obowiązek szkolnictwa.

Lukasz641

Wiec jak się widzi takie byki to ciężko nie zareagować.

Lukasz641

Zwłaszcza, ze nie zwracam uwagi na jakieś głupoty jak brak przecinka tylko naprawdę fundamentalne rzeczy.

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

Przecież tu nie ma absolutnie nic nowego. Kalka netflixowych seriali typu Riverdale, Umbrella Academy, Sabrina itd. Oczywiście główna bohaterka wplata co jakiś czas komentarze na temat "mansplainingu" czy innych modnych wstawek typu 'woke'. Jest też okazjonalnie karateką jak Enola Holmes XD Zero pomysłu i scenariusza na który każda z postaci z uniwersum Addamsów zasługuje. Poza komicznym potworem którego twarz przypomina animację Burtona, nie przyszłoby mi do głowy że miał on w tym udział

ocenił(a) serial na 9
nata1909

Gdzie masz jakąś kalkę?
Jak zero pomysłów? Przecież to dekonstrukcja teen dramy

ocenił(a) serial na 8
MistrzSeller

@Mistrz Seller dokładnie. Bardzo trafnie odpowiedziałeś, autorowi posta. Serial jest dokładnie tym, czego rzekomo autor by chciał od kinematografii, ale kiedy to dostaje, to nie potrafi się tym cieszyć :).

ocenił(a) serial na 9
Tomek59_fw

Niestety ludzie często nie łapią ironii dzieła czy autodekonstrukcji. Tak jak są tacy co myślą, że Scott Pilgrim jest kiczowatym filmem dla nastolatków, bo nie łapią, że to zabawa motywami z komiksu i gier wideo, która świadomie była przerysowana

ocenił(a) serial na 8
MistrzSeller

Jeżeli ktoś nie widzi, że Scott Pilgrim jest przerysowany, to nie nie ma dla niego nadziei w kinematografii. :)

ocenił(a) serial na 9
Tomek59_fw

Chyba przez to nie ekranizowali go dalej, bo ludzie nie zrozumieli konwencji

fukkheis

Mam 37 lat a serial mi się podoba bardzo :) sentyment do Burtona ;)

ocenił(a) serial na 4
Jeisa

Nie ma w tym nic złego, cieszę się że Ci się podoba.

ocenił(a) serial na 4
Jeisa

Prawie tu nic Bartonowskiego

ocenił(a) serial na 7
fukkheis

No i to kurde zle ucharakteryzowana - bardziej do jakiegos taniego sado maso... Spodziewala bym sie wiecej po Timie Burtonie.

SiwaBudda

Tu chodzi o kasę. W przypadku rozrywki kasa = popularność i to im się udało. Tak jak w Polsce na disco polo zarabia się milion choć wielu narzeka na jakość tych 'utworów '

fukkheis

Nie wiem jak można dać temu serialowi ocenę 4/10 no ale ok, każdy ma prawo do oceny. Ja daleki jestem od wieku nastoletniego i zupełnie mi nie przeszkadza to, że jest on kierowany do młodszej widowni.

ocenił(a) serial na 4
Mazoch

Trailer mnie bardzo zachęcił, scena z piraniami w basenie genialna, więc raczej miał trafić do każdego widza. W zamian za to dostaliśmy ciekawy pierwszy odcinek a reszta to już problemy nastolatki i walka z potworem.

ocenił(a) serial na 3
fukkheis

A ja już jestem nauczona Netflixem, że zwykle 1 odcinek jest dobry później jest nuda taka ze można w międzyczasie posprzątać dom, wyjść na zakupy, odśnieżyć auto a ostatni odcinek jest decydujący. Tu wyraźnie widać ze kontynuacji nie będzie, widownia została przetestowana - obiecano coś zajebistego i mrocznego, a dano szajs.

ocenił(a) serial na 9
tuttifrutti

Liczby mówią trochę co innego ale jak tam wolisz.

ocenił(a) serial na 3
ocenił(a) serial na 9
tuttifrutti

Piszesz, że "wyraźnie widać, że kontynuacji nie będzie"? No i tym samym pokazałeś/aś, że się nie oglądało całości, bo jest wyraźne wspomnienie iż BĘDZIE kontynuacja.

ocenił(a) serial na 3
Szymon_Glinkowski

Dla ciebie to co się wydarzyło w tym serialu to zapowiedź czegokolwiek ? A jak się nie zgodzę to nie obejrzałam całości ? No to słucham .

ocenił(a) serial na 9
tuttifrutti

Odśwież sobie w takim razie ostatni odcinek. Nie chcę nikomu spojlerować, więc powiem tylko, że chodzi mi o scenę z telefonem, czy scena transportu do więzienia. Te dwie sceny dobitnie pokazują, że będzie kontynuacja.

ocenił(a) serial na 3
Szymon_Glinkowski

Kontynuacja ? ? ? Już nie raz widziałam zapowiedź kontynuacji po której w głębi duszy czułam że to koniec. To nie jest nawet zabawne - stalking przez telefon laski, która musi się zacząć go wgl uczyć obsługiwać. Co wieczorny face time podczas gry na wiolonczeli ? A na co to komu?

ocenił(a) serial na 9
Mazoch

Młodszj widowni? No tak bo torturowanie ludzi, morderstwa, potwory to rzeczy dla dzieci

ocenił(a) serial na 9
fukkheis

Oregano to nowa idolka pokolenia Z, czyli pokolenia smartfonowego Zombie. Tyk-tokowego pokolenia.

ocenił(a) serial na 3
fukkheis

typowy amerykański chłam do prania mózgów nastolatkom, standardowo z domieszką get woke

ocenił(a) serial na 8
fukkheis

Kurcze, a ja nie jestem nastolatkiem i mi się bardzo podoba. To dla kogo w końcu ten serial.

ocenił(a) serial na 4
proOceniacz

Jest takie coś jak dojrzałość emocjonalna, może dlatego? xd żarcik nonie

ocenił(a) serial na 8
fukkheis

no to chyba nie jestem dojrzały emocjonalnie, ajć

ocenił(a) serial na 4
proOceniacz

Oj tam oj tam, bardzo dobrze że ci sie podoba

ocenił(a) serial na 8
fukkheis

Uważam, że Twoja opinia jest naprawdę "piękna", bo ukazuje jak ocenia filmy czy seriale przeciętny Polak, za bardzo skupiony na doszukiwaniu się, aby "Rodzina Addamsów" wyglądała identycznie jak lata temu - najzwyczajniej "kopiuj - wklej". Żenada. Po prostu zatrzymałeś się w rozwoju. Identycznie jak ludzie hejtujący serial 'The Lord of The Rings: Rings of Power'. Wszystko co jest inne, niż to co jest w Twojej głowie to "żarcik". Początek drugiego sezonu Wiedźmina zapowiadał się ciekawie, druga połowa to katastrofa. Twórcy za bardzo odlecieli. Netflix jest coraz gorszy, ale nie ma sensu mierzyć wszystkich filmów czy seriali jedną miarką.

ocenił(a) serial na 4
paweelek19910908

Współczuję, życzę samych sukcesów i dużo zdrowia!

ocenił(a) serial na 3
paweelek19910908

Nowe serie netflixa też potrafią być dobre (np. taki "Dahmer"), ale nie oznacza to, że Wednesday do nich należy. Nic odkrywczego, typowa teen drama, która nie przedstawia ani jednego oryginalnego wątku. Żeby to określić nie trzeba być hop do przodu w ewolucji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones