PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 535
ocen
7,9 10 1 108535
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Skończyłam niedawno serial, ale ciągle o nim myślę. Nie daje o sobie zapomnieć, to fakt :) Według mnie całą chronologię można ułożyć według Williama/Faceta w Czerni. Przybywa do parku jako jeden z pierwszych gości, spotyka Dolores i zakochuje się; przeżywają razem przygodę, podczas której William odkrywa, że w Parku chodzi o coś więcej, niż zabawę (labirynt). Po czasie jednak gubi Dolores, nie znajduje jej, wraca do rzeczywistości. Według mnie cała historia Williama i Dolores przedstawiona w serialu to zlepek wydarzeń, które miały miejsce podczas kilku wizyt mężczyzny w Parku. Jednak gdy ją gubi, postanawia skupić się na innych hostach i z ich pomocą odkryć tajemnicę Parku. Podczas jednej z kolejnych wizyt ponownie spotyka Dolores (zresetowaną), ale daje jej spokój, bo dotarło do niego, że jest robotem, że ta miłość jest bez sensu, że ona mu nie pomoże odkryć labirytnu, więc męczy innych hostów, żeby dowiedzieć się prawdy. W międzyczasie za sprawą "magicznych" słów wypowiedzianych przez Dolores do Maeve, ta zyskuje świadomość i stara się uwolnić z Parku. Jest w pociągu i wraca do Parku, żeby odnaleźć córkę. Udaje jej się to i wiodą spokojne i szczęśliwe życie, dopóki nie odnajduje ich William/Facet w Czerni. Maeve zabija się, dlatego też nie widzimy jej na imprezie z okazji otwarcia nowego wątku. Gubię się jedynie w wątku Dolores. Życie hostów to pętla, dlatego ona co jakiś czas odzyskuje świadomość i jest znów resetowana. Jak widzimy, kiedyś pomogła już Williamowi dotrzeć do swojego "ojczystego" miasta, odkryć część tajemnicy i właśnie tutaj wątek mi się gubi. Wiadomo, że kiedyś Dolores/Wyatt wraz z Teddym, na prośbę Alberta wybili wszystkich hostów i zabili jego samego, po to żeby Park nie został otwarty. Wydaje mi się, że następnie Dolores przybyła tam z młodym Williamem, odkryli część tajemnicy labiryntu, ale w tym momencie ona gdzieś się zapodziała (została zapewne zresetowana). Po latach, kiedy miasto zostaje odkopane spod piasku na potrzebę nowego wątku, Dolores znów tam przybywa, odnajdują ją Facet w Czerni i Teddy i dzieje się akcja z ostatniego odcinka. Jak myślicie, czy ta chronologia jest dobra? Bo przyznam, że łatwo się w tym pogubić :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones