PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

47 366
chce zobaczyć
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Obejrzalem ostatnio caly serial w jeden dzien, kapitalny, ale co mi sie rzucilo w oczy, chyba nie wszyscy to zauwazyli, ale ja mam wrazenie ze calosc dzieje sie w jakims rodzaju matriksa. Moment wejscia do jadacego pociagu Williama, tak nagle z pokoju z ubraniami znajduje sie w pedzacym pociagu na prerii. Kolejna sprawa ,gospodarze nie moge zranic gosci bronia palna, jak to niby jest wytlumaczone? Te dwie rzeczy bardzo mi sie rzucily w oczy, czy ktos ma podobne odczucia? I jakies logiczne dla tych dwoch rzeczy wytlumaczenie?

zlociutki_pl

Biorąc pod uwagę windy w różnych randomowych miejscach, przejście prowadziło do pociągu, który po chwili był w drodze. Równie dobrze cała salka jechała z pociągiem (tak, że nie dało się wyczuć) i w tamtej scenie się rozłączyły.

W scenie z MiB, w więzieniu oraz papierosami jest sekwencja, gdzie obsługa ma dokonać dwóch detonacji. Zapewne każda sekwencja strzałów, itp. to mikro ładunki wybuchowe.

ponczi88

No dobra kolego, to czemu Dolores mogla zabic Arnolda a potem Forda? Czemu w ostatniej scenie jak wychodza wybrakowani gospodarze z lasu i strzelaja, William(Ed harris) normalnei przyjmuje kulke?

zlociutki_pl

Arnold zginął, gdyż tego chciał i Dolores spełniła jego życzenie. Forda zabiła, bo uzyskała świadomość i taka była jej wola. W mojej opinii, to było takie zamknięcie pętli. Pierwsza śmierć to efekt programu, a druga z własnej wolnej woli.
Natomiast reszta hostów miała zdjęte ograniczenie strzelania. Dodatkowo pewnie mieli normalną broń.

ponczi88

mimo wszystko nie pasuje mi ten pociag.

zlociutki_pl

mnie ogólnie zastanawia, w którym miejscu na Ziemi był ten park. Czy wykupiony jakiś obszar w USA, czy zrobione w stylu "Truman Show", czy w ogóle, w innym kraju.

ponczi88

no wlasnie tak wielki teren, bez zadnej ingerencji zewnatrz? Im dluzej sie zastanawiam to coraz bardziej przekonuje mnie wizja matrixa. Jak bede miec chwile wolna obejrze caly serial jeszcze raz

ponczi88

Ja czytałem, że ten teren znajduje się w okolicy, kiedy jedzie się do Grabowca od strony powiatu chełmskiego z Wojsławic. Można tam dojechać również wewnątrz powiatu np. z Grabowca do Zamościa przez wsie Miączyn (droga w opłakanym stanie, szczególnie w miejscowościach Grabowiec-Góra i Rogów), a także droga do Zamościa przez wsie Wolica Uchańska i Skierbieszów.

ocenił(a) serial na 8
zlociutki_pl

Ta bron nie była taka do końca prawdziwa, można z niej było zranić tylko hosta, a człowieka nie.
Do zabójstwa Arnolda Dolores chyba dostałą normalną.

dkf

No dobra ale jak?

ocenił(a) serial na 8
zlociutki_pl

Nie było chyba nic na ten temat powiedziane, ja w sumie takie rzeczy biorę tak jak w fantastyce, tak po prostu jest "w tym świecie".
Na pewno będzie to jakaś technologia, może jakieś czujniki (w filie z 1973 czytałam że były to czujniki działające na ciepło ciała, chociaż jeszcze nie oglądałam). Jak mnie może ponieść wyobraźnia, to może hosty były bardzo wrażliwe na zranienie np ślepakami, albo innymi pseudo pociskami.

Mnie bardziej zastanawia jak oni przenosili te hosty z parku do bazy, na te "nagie rozmowy"? Do naprawy, wiadomo normalnie fizycznie. A jak byli w drzemce bez snów, to byli jedynie mentalnie? Więc skąd ciało, które miało również nr skaleczenia? Technicy ich dotykają więc nie są to obrazy czy inna technologia. Ale Dolores zasypia np na tym pochodzie i nagle jest w pracowni.

dkf

No wlasnie i dlatego sklaniam sie ku temu ze caly ten westworld jest cos ala Matrixem, przeciez co chwile niszcza tam scenerie, bojki w barach niszczenie dekoracji, a ten nagie ciala to tak jakby goly program sam kod. Wiele rzeczy mi nie pasuje, chocby wspomniana wyzej eksplozja na zyczenie

ocenił(a) serial na 8
zlociutki_pl

Ja mam tylko nadzieję że to jakoś sensownie i konkretnie wyjaśnią, bo namieszali sporo.

dkf

No zakrecili ładnie, serial jest kapitalny zreszta jak wiekszosc produkcji HBO, jestem tylko ciekaw jak rozwina wszystko dalej. Wiem ze zaliczylem opad szczeki jak okazalo sie ze Arnold to tez gospodarz. Szkoda tylko ze nie bedzie dalej Hopkinsa, bo on naprawde byl jasna gwiazda tego serialu to samo Thandie Newton

ocenił(a) serial na 8
zlociutki_pl

Ja tam taką wielką fanką HBO nie jestem, ale ten akurat bardzo mi się podobał. Arnold akurat mnie tak nie dziwił bardziej William i rozbieżność czasowa.
Nie będzie Hopkinsa? To potwierdzona informacja? Powiem szczerze że nic nie czytałam na temat serialu i jakoś unikam tego nakręcania na nowe sezony, jakie uskuteczniają media.

dkf

No przeciez w ostatnim odcinku Dolores tak jak Arnoldowi strzela mu w glowe. No rozbieznosc czasowa tez jest kapitalna. Caly serial jest swietny. Napewno jak sie ukaze tylko na DVD czy BLue odrazu kupuje

ocenił(a) serial na 8
zlociutki_pl

Jest wiele możliwości żeby Hopkins dalej grał. 2 sezon wcale nie musi się rozgrywać po wydarzeniach z 1, a tym bardziej całościowo, może być w retrospekcjach. Wcale nie jest pewne że to Rober zginął, a nie np jego host (nie wiadomo kto zaplanował tą masakrę, może sam Ford).Ja bym tu nic za pewnik nie przyjmowała.

dkf

Oczywiscie ze masz racje, tak naprawde nie wiemy czy dalej to wszystko nie jest Matrixem i ta smierc nie jest realna. Wiem ze jak "prawdziwy" ojciec Dolore zaczal cytowac szekspira dostalem ciarow na plecach:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones