PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 535
ocen
7,9 10 1 108535
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Jeśli Delos próbowało przenieść świadomość człowieka do hosta, to może sam Bernard jest udanym efektem przeniesienia? Może posiada on świadomość Arnolda a może i samego Forda?

Shockwave_91

mogłoby tak być...gdyby ta technologia działała a jak widzieliśmy po wielu wielu latach i 149 próbach nadal nie potrafią zsynchronizować umyslu z nowym ciałem..

ocenił(a) serial na 9
Dehzz

Może masz rację, choć nie wiadomo ile czasu dzieliło by to rzekome przeniesienie w ciało Bernarda od testów na szefie Delos.

Shockwave_91

William był przecież już stary więc to musiałybyć w miarę świeże czasy..z resztą 149 prób, tego nie da się zrobić w miesiąc.

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Na moje oko ostatnia rozmowa z Williama Delosem to jakieś 15-20 lat wcześniej się wydarzyła. MiB jest raczej wyraźnie starszy od "starego Williama". Później Ford mógł kontynuować z sukcesem próby.
Ja teraz się zastanawiam czy Elsie żyła współcześnie, czy właśnie w czasach prób wskrzeszenia Delosa?

ocenił(a) serial na 4
PrzemekLipski

Nie, William wyraźnie mówi, że Juliet jego żona a córka Delosa nie żyje a ona zmarła jakiś rok przed wydarzeniami tego co się teraz dzieje więc ta rozmowa nie jest starsza niż rok. Elsie żyje współcześnie i znalezienie przez nią Delosa i zniszczenie tego pomieszczenia też dzieje się współcześnie. Najprawdopodobniej to właśnie po niego przyszła córka MiB Grace/Emily.

ocenił(a) serial na 10
wera1111

Jeżeli faktycznie ostatni host Delos miał być ostatnim i go zostawili, by poobserwować jak się degeneruje (choć pewnie intencja MiB-a była podyktowana czym innym), to ta rozmowa mogła się odbyć niedługo przed finałem sezony pierwszego. Raczej Delos by nie przeżył roku, myślę że góra miesiąc.

ocenił(a) serial na 9
PrzemekLipski

A mnie ciekawi jeszcze ile Elsie przeżyła w tej jaskini?

ocenił(a) serial na 4
Logan87

Kilka dni. Jej porwanie było na 2-3 dni przed masakrą bo Ford bał się, że uniemożliwi mu uwolnienie hostów. Clementaine przyprowadza Bernarda (prawdopodobnie jest jakoś sterowana przez Forda) jakieś 2-3 dni po masakrze. Wydaje nam się, że minęło dużo czasu ale to przez flashback i flashforwardy. Chronologicznie: Bernie porywa Elsie, masakra, po masakrze Bernie jest w stodole, ucieka z Charlotte do laboratorium, idą po Abernathiego, trafia do Fortu, następnego dnia jest walka w forcie a Clementaine ogłusza i zanosi Berniego do Elsie. 4-6 dni to maks.

ocenił(a) serial na 9
wera1111

dzięki!

ocenił(a) serial na 10
wera1111

@wera1111 dokładnie tak :)

ocenił(a) serial na 10
Dehzz

Ludzie gdybają, dla kogo ten procesor sterujący. Najczęstsze typy, to: Ford, Bernard, Arnold, stary Delos. Zabawne, że nikomu nie przyszło do głowy, że być może tą tajemniczą postacią jest William :)
Obecny sezon ewidentnie nastawiony jest na przedłużanie życia/zgranie pamięci do komputera i problematyce przebudzenia takiego hybrydowego hosta. Zwróć uwagę, że pierwszym sezonie istniała gra, w której trzeba było dojść do środka labiryntu i była to gra nie dla MiB, tylko dla Dolores. Natomiast w tym sezonie, istnieje gra dla MiB, w której musi znaleźć drzwi i przez nie przejść(przebudzić się). To wszystko dobrze zazębia się z tym, co próbowano osiągnąć w tajnych eksperymentach z udziałem hybrydowego hosta Dalosa.
Opcjonalnie zakładam, że tym hostem hybrydowym może okazać się córka MiB/Williama. Jak wiemy z pierwszego sezonu, żona Williama popełniła samobójstwo łykając tabletki, kogo więc wspominał podczas akcji w miasteczku Lorensa? Możliwe, że jego córka popełniła samobójstwo podcinając sobie żyły w wannie.

Tak czy siak, Ford nie tworzyłby wątku/całej gry dla człowieka.

A co do liczby prób hybrydą hostem, to od razu nie spodobała mi się informacja, że te 149 prób trwało kilka dekad. To, jak na ich możliwości technologiczne zbyt powolny proces. To tym bardziej skłania mnie ku teorii, że William jest hostem.

ocenił(a) serial na 10
acidity

A no i wprowadzając hosta Williama można wprowadzić dodatkowe linie czasu (również z pierwszego sezonu). Mnie na tę chwilę męczy Bernard, bo akcje z jego udziałem wskazują, że mamy więcej niż dwie linie czasu:
1. Jego wizyta w tajnym laboratorium po to, by wydrukować procesor sterujący.
2. Wizyta z Elsie.
3. Wizyta, podczas której dostrzega, że jest sam bez Elsie, ale pamięta, że był tam z nią.

ocenił(a) serial na 4
Shockwave_91

Obawiam się, że nie bo po pierwsze rozmowa MiB i Delosa-hosta dzieje się współcześnie co dowodzi, że ten eksperyment się nie powiódł. Po drugie nikt nie skanował ani nie nagrywał zachowań Arnolda bo firma dopiero zaczynała działanie więc ani nie było takiej technologii ani takiej potrzeby, nikt nie przypuszczał, że Arnold zginie. Na pewno nie Ford bo by temu zapobiegł.

Shockwave_91

Moim zdaniem Bernard jest właśnie takim udanym eksperymentem. Zauważcie że Bernard jest w kilku liniach czasu - ja do tej pory naliczyłem trzy.
W pierwszej Bernard jest przed wydarzeniami z drugiego sezonu lub w jakiejś bliżej nieokreślonej przeszłości.( scena z
zabiciem ludzi w laboratorium oraz hostów)
Druga linia to ta, w której "szwankuje" oraz ma bliznę po kuli. (wydarzenia, które bernard sobie przypomina czyli od
momentu buntu hostów i śmierci Forda.
Trzecia linia to przyszłość/teraźniejszość - gdzie zachowuje się normalnie i najprawdopodobniej Bernard jest udanym
eksperymentem w przeciwieństwie do Delosa (zauważcie że Bernard ma podobne objawy do Delosa a pewnym momencie
działa normalnie)

Tak więc obstawiam, że Bernard w tym sezonie będzie miał znaczącą role(wie co ma w głowie Abernathy więc w razie jego śmierci będzie na celowniku firmy + pewnie będą chcieli powtórzy eksperyment).

Kolejna sprawa pod koniec Bernard mówili coś o tym, że firma chce "wskrzesić" jakąś inną osobę, kogoś innego zamiast Delosa, jak myślicie kogo? Mi przychodzi jedynie do głowy Arnold. Ponieważ z tego co wywnioskowałem to:
a) Zginął host Forda a Ford dalej pociąga za sznurki w swoim ukrytym labolarium lub poprzez inne hosty?
b.) Ford zginął ale przedtem przeniósł swoją świadomość do niektórych hostów(dzieciak Ford, dziewczynka).

Tak więc jedynym logicznym wytłumaczeniem jest wskrzeszenie Arnolda. Po co? Wydaje mi się, że skoro Arnold odkrył jak dać hostom świadomość - więc Arnold jest jedyną osobą z unikalną wiedzą mogącą pomóc firmie tworzyć "ludzkie hosty".

Mimo wszystko mam wrażenie, że to co widzimy to nie jest wszystko.

1 Etap - stworzenie parku jako "przykrywki" dla prawdziwego celu firmy i jednocześnie maszynki do kasy(jeden dzień 40k dollarów - ale ważniejsze jest wykradanie danych gości i ich DNA, skoro są tam same bogate osoby to na szantażu mogliby zarobić więcej). Główny cel - odkrycie leku na każdą chorobę, klonowanie, stworzenie człowieka nieśmiertelnego, idealnego?
Tak więc powstają hosty - nieświadome jeszcze maszyny.
2. Etap - stworzenie świadomej maszyny (hosta). Po co któś obudził hosty? Jeżeli byłby nieświadome, nie można byłoby testować na ich świadomości, testować jak ona działa, jak wgrać ludzką świadomość. Głównym celem nie było obudzenie hostów aby dać im "wolną wolę" - one dalej grają w grę w której myślą, że wiedzą o co chodzi ale dalej są tylko pionkami. (Zmierzają do glory ale sami nie wiedzą po co xD Brzmi jak z góry narzucona narracja a nie wolna wola).
3 Etap - Zawładnięcie świadomością hosta, możliwość manipulacji świadomością. Stworzono świadomość, która działa tylko dla maszyn, póki co próby przekopiowania świadomości człowieka do hosta zawodzą.
4 Etap - udało się zawładnąć świadomością hosta, powstają pierwsze hybrydy (Delos) mimo to pojawia się degradacja i błędy.
5. Zawładnięcie w pełni świadomością hostów, tworzenie działających hybryd - ciało robota umysł człowieka.
6 Etap - główny cel? Stworzenie biologicznej wersji człowieka, idealnego, nie będącego hostem. Człowieka doskonałego.


ocenił(a) serial na 10
arekss16

Bernard może być udany na poziomie Delosa. Ostatni host Delos działał prawidłowo ponad 30 dni, Bernard mógł mieć podobny cykl i być co 30 dni ładowany do nowego hosta.

ocenił(a) serial na 4
arekss16

Teoria z Arnoldem w ciele Bernarda ma dużą wadę. Arnold umarł wcześniej nim koncept przenoszenia ludzi do hostów powstał bo masakra miała miejsce 34 lata temu a 25 lat temu William dopiero przejął firmę i zaczął swoje projekty. Z drugiej strony sam fakt, że Bernard w ogóle jest i jest tak podobny z głosu, wyglądu i zachowania sugeruje, że były gdzieś "nagrania Arnolda" a w ostatniej scenie Bernard mówi, że w laboratorium planowano zaimplementować "kogoś jeszcze" ale nie wie kogo a szczerze to nie ma dużego wyboru- albo Forda, Arnolda, samego Williama ewentualnie jego żonę Julie. Ktokolwiek to będzie raczej mi się nie spodoba takie rozwiązanie.

ocenił(a) serial na 10
wera1111

Ale te transfery świadomości do hosta to raczej nie były projekty Williama. W firmie nad tym pracowano wcześniej. Obietnica takich zabiegów to był jeden z motywatorów by zainwestować kasę w ten biznes.

ocenił(a) serial na 4
PrzemekLipski

Nie wydaje mi się, William przekonał Delosa do inwestycji bo miał być to sposób na badania konsumentów rozmowa o tym jest w ep 2x02 albo 2x01 już nie pamiętam, ale Delos nie chciał w to wcale inwestować bo nie pomagało mu to zdrowotnie i "nie chciał tracić cennego czasu i pieniędzy". O projekcie nad badaniami nad lekarstwem rozmawiają na imprezie odejścia Delosa z firmy czyli kilka lat po inwestycji. A dopiero w tym odcinku mamy informację, że badania nad lekarstwem zostały skasowane a fundusze poświęcone na projekt Williama, który okazał się być właśnie przenoszeniem świadomości do hostów. Nie przypominam sobie żadnej sceny, która mogłaby sugerować że takie badania były robione wcześniej ale pamięć może mnie zawodzić. Jak coś takiego pamiętasz to przypomnij

wera1111

Wszystko kręci się wokół ewolucji. Ale po kroku:

Hostom brakowało samoświadomości, która pozwalałaby na przeniesienie umysłu (duszy może lepsze słowo) człowieka do ciała hosta, co udało się Fordowi odkryć za pomocą Dolores. Taki test Turinga tylko dla samoświadomości zrobił Ford na Dolores i teraz pewnie sam wskoczy do ciała hosta (specjalnie dał się zabić bo po co mu ciało ludzkie). Potwierdzają to wspomnienia Bernarda/Arnolda o synie - ale nie do końca jest on świadomy, że jest Arnoldem prawda? Brakuje samoświadomości.

Najpierw stworzyli Bernarda jako sztuczną inteligencję, która pomogła im stworzyć park i hosty, ale jak sama nazwa wskazuje - hosty mają przenosić/zawierać/hostować, a wszystko w ogóle kręci się wokół przeniesienia człowieka w ciało hosta, co dałoby mu nieśmiertelność i ewolucję - co jest niejednokrotnie wspomniane w całej serii. Cały pierwszy sezon to tylko bańka mydlana - a cały projekt zakłada dużo, dużo więcej. Czyli przeniesienie człowieka do ciała hosta i wyzbycie się dzięki temu wielu ograniczeń wynikających z cielesności.

W tej chwili jestem przekonany że Ford kazał Bernardowi wytworzyć własny moduł i niedługo (a może na sam koniec sezonu) Ford pojawi się jako host. I jestem tego pewny.

Co do prób na teściu - wszyscy chyba zapominają że były to próby kradzieży przez obcą firmę, która nie miała takiej wiedzy jak Ford, który - jak już wyżej wspomniałem - może już od dawna posiada wiedzę jak przenieść człowieka do hosta. Tylko brakowało czegoś. A to że mu ktoś za uszami na podwórku brudził to pewnie wiedział od dawna i kontrolował - mało tego, na koniec wykorzystał.

ocenił(a) serial na 4
Fryzomaniak

Na to wychodzi. Ford na pewno wiedział co robił WIlliam bo sam przysłał Bernie do tego laboratorium z J. Delosem, zeby wziąć moduł i wszystkich pracowników wybić. Pewnie dlatego też tak się przyczepił do Williama i mu zafundował tę całą "grę". Chce go ukarać za próbę wykorzystania jego technologii bez jego wiedzy i zgody.
Też myślę, że to Ford będzie udaną hybrydą. Tak serio to nie ma dużego wyboru: albo on albo WIlliam albo Arnold. Arnold moim zdaniem odpada bo zginął zbyt dawno temu i to będzie powtórka z jedynki, że teraz Bernie się okaże Arnoldem znowu bleh.
Opcja z Williamem moim zdaniem jest możliwa ale to byłaby wersja z młodym Williamem bo nie sądzę, żeby chcieli Eda Harrisa męczyć do odgrywania dwóch postaci a opcja z tym że to stary Ed Harris jest już hybrydą średnio mi się podoba bo postać Williama jako człowieka kontrastuje z resztą a tak to wszyscy będą robotami, średnie to.
Więc dla mnie też hybrydą będzie na 99% Ford chociaż podobałoby mi się gdyby był młody William bo lubię tego aktora :3

ocenił(a) serial na 10
wera1111

W sumie Bernard może być udanym prototypem hybrydy, ale że Arnold zmarł wcześniej to Bernard ma tylko jakieś elementy wspomnień i osobowości Arnolda, te które udało się odtworzyć, albo były częściowo zachowane. Na pewno był istotnym krokiem i królikiem doświadczalnym w drodze do stworzenia ostatecznej wersji hybrydy

ocenił(a) serial na 4
PrzemekLipski

Wszystko w tym serialu jest możliwe i zdziwi mnie tylko jeśli hybrydą nie będzie nikt z trójki Ford, Arnold, William.

PrzemekLipski

Raczej nieudanym, ale pomysł był Forda - Arnold w końcu nie żył już. Ford wiedział że czegoś mu brakuje ale Dolores dała mu odpowiedź i teraz sam wskakuje w hosta. I pewnie taki był plan od początku założenia parku.

Jest jeszcze wiele wątków które rodzą pytania - jak to, że burdelmama miała zapisaną w kodzie ucieczkę. Kto? Dlaczego? Jak? W jakim celu? Kolejny test Forda odnośnie tego czy wróci na widok matki z dzieckiem?

Dolores też jest dobra - morduje ludzi bo oni też mordują. Ciekawe kiedy zrozumie, że jest taka sama jak to, czego nie nawidzi.

ocenił(a) serial na 4
Fryzomaniak

Jak dla mnie Dolores się pomieszały narracje i jest teraz w loopie Wyatt. A co do Meave to na 99,9% Ford jej zaprogramował ucieczkę xd

wera1111

Przeoczyłem coś odnośnie Maeve? :)

ocenił(a) serial na 4
Fryzomaniak

Niee, nic nie było powiedziane wprost ale skoro na końcu sezonu się okazuje, że Ford pomagał Dolores w osiągnięciu świadomości to pewnie i Meave, przynajmniej ja tak rozumuję.

wera1111

I po ostatnim odcinku chyba wszystko jasne w kwestii Forda :) Wiadome było od początku, że coś takiego kombinuje.

ocenił(a) serial na 4
Fryzomaniak

a co? co się okazało? bo nie mogę obejrzeć odcinka buu :((

wera1111

Już obejrzany? :)

ocenił(a) serial na 10
PrzemekLipski

Może właśnie o to chodzi że zbudowali bernarda z wszystkich nagrań/wspomnień Arnolda ale nie dało to mu świadomości, i może po odłączeniu hosta da się to zrobić. Myślę że Bernard nie bez przyczyny to podkreśla że po śmierci Forda nareszcie czuję że to on decyduje, co daje początki świadomości i budowania hybrydy.

Moja teoria jest taka że:
Posiadanie tych wielu danych marketingowych od swoich gości(bo przecież tam są w 100% sobą) nie wystarczyło zarówno Fordowi jak i Williamowi więc dostrzegli coś więcej coś dzięki czemu ludzie mogliby stać się nieśmiertelni. Coś co mógł już zapoczątkować Arnold swoją śmiercią i próbowali tak różnymi sposobami bawienia się świadomością (z Dolores czy Delos) przez wiele lat aż w końcu się udało Fordowi w dzień kiedy zginął. Teraz gra toczy się dla MiB za to że przez lata korzystała jego firma na parku + Ford sprawdza jak zachowają się te hosty na których eksperymentowali (Dolores, Bernard, Maeve)

ocenił(a) serial na 9
arekss16

Co do samego Forda to wielce prawdopodobne, że zginął jego Host (nikt przecież nie zrobił mu sekcji zwłok) a sam Ford siedzi w którejś ukrytej placówce na terenie parku i wprowadza jakiś plan w życie za pomocą Bernarda.

Shockwave_91

A zobacz co napisałem wyżej ;) Wg mnie Ford ewoluował.

ocenił(a) serial na 6
Shockwave_91

Większość waszych teorii jest błędna. Spróbuję zarysować,:
1.Nie mamy przedstawionego świata zewnętrznego, więc ciężko jednoznacznie określić na jakim poziomie technologii się on znajduje.
2.Parki faktycznie są przykrywką do zaawnsowanych badań na szeroką skale nad przenoszeniem ludzkiej świadomości do maszyny.
3.Arnold jest całkowicie wykluczony z historii ze względu na to, że jego śmierć miała miejsce znacznie wcześniej niż wydarzenia przedstawione w parku.
4.Ford faktycznie nie zginął.Ergo zginął jego host, jego świadomość została przeniesiona znacznie wcześniej.
5.Ford już w pierwszym sezonie zapowiadał coś niezwykłego, Co rzuci ludzi na kolana.
6.Biorąc pod uwagę, że w hoście Abernathiego znajduje się baza danych, która znacznie różniła się od wszystkich innych.
7.Żona Williamsa nie przedawkowała, ani również nie popełniła samobójstwa przynajmniej nie z własnej woli.
8.Córka Williamsa obwinia ojca o śmierć matki i o wiele innych niegodziwości w cały życia, poszukuje możliwości przeniesienia matki do hosta.

Moje wnioski z tych faktów są takie. Udało się skutecznie przenieść świadomość do hosta znacznie wcześniej w historii. Pierwszą osobą która tego dokonała nieoficjalnie jest Ford tuż pod nosem wszystkich innych. Williams, który prowadził badania w tym samym celu, dowiedział się tego zbyt późno, już po śmierci Forda. Ford deprecjonował Arnolda, żeby ukryć swoje zamiary. Bunt hostów wywołany przez niego jest ostatecznie zasłoną dymną żeby wydostać swoją świadomość z parku. Córka Williamsa poszukuje możliwość przeniesienia matki w hosta, William zaś zrozumiał, że człowiek jest tylko człowiekiem i takie jest jego przeznaczenie, chce zakończyć to wynaturzenie. Z początku sam poszukujący metody na przeniesienie się do hosta nie cofał się przed niczym ostatecznie porzuca swoje zamiary.

Oczywiście mogę się we wszystkim mylić, dochodzi tu jeszcze nadbudowa, walki rzeczywistość/symulacja, wątki Arnolda i Bernarda są nadal niejednoznaczne. Ale trzeba zakładać taką ewentualność.

ocenił(a) serial na 10
Geralt555

Odnośnie pkt 1, zwróć uwagę, że jak Logan rozmawiał z firmą budującą park to powiedział, że wiele start-upów stara się o jego finansowanie. Wymienił VR i AR, a ta technologia teraz właśnie jest na etapie start-upów i raczkowania. Możemy więc obstawić z dużym prawdopodobieństwem, że park powstał max 10 lat od czasów współczesnych.

Oczywiście również mogę się mylić :)

ocenił(a) serial na 4
Geralt555

1. Zgadzam się
2. Zgadzam się
3. Zgadzam się całkowicie
4. Nie zgadzam się bo w 2 odcinku jest pokazane ciało Forda i gdyby był hostem to by się zaraz zorientowali. Owszem hosty są organiczne ale ich mózg jest zbudowany z takiego białego modułu, Floki i reszta by poznali czy to host czy nie. Ludzkie ciało Forda raczej na pewno zginęło podczas masakry ale masz rację, że świadomość na pewno gdzieś przeniósł skoro nadal steruje hostami.
5. Dobre spostrzeżenie
6. Charlotte już wczesniej próbowała wywieść Abernathego. Moim zdaniem jest tam zapisany stary Delos ORAZ inne dane gości parku.
7. Myślę, że żona Williama faktycznie wzięła pillsy, William nie miał powodu by kłamać w tamtej scenie. Myślę, że flashback z tą ręką w wannie może być o jego córce, która próbowała się zabić po śmierci matki lub z jego powodu ale nie jest powiedziane, że osoba w wannie na pewno zginęła.
8. Myślę, że córka MiB szuka na pewno tego projektu z przenoszeniem świadomości ale wątpię by chodziło o matkę prędzej może chce pomóc dziadkowi, we flaschbackach mieli raczej ciepłe relacje i sam Jim pytał o wnuczkę a William podkreślał mu jeszcze "nikt nie przyjdzie ci na ratunek" a w następnej scenie była wlaśnie ta Emily/Grace.

ocenił(a) serial na 9
Geralt555

"Udało się skutecznie przenieść świadomość do hosta znacznie wcześniej w historii. Pierwszą osobą która tego dokonała nieoficjalnie jest Ford tuż pod nosem wszystkich innych. Williams, który prowadził badania w tym samym celu, dowiedział się tego zbyt późno, już po śmierci Forda."

no chyba raczej dużo wcześniej prowadził te badania. śmiem twierdzić, że wspólnie z Fordem (co nie zostało jeszcze pokazane)

Shockwave_91

jesli uda sie przenieść świadomośc do hosta i wiedzać ze do parku przybywaja osobistosci a nie biedota to znajac DNA gości, można ich zabijac a z powrotem wypuszczać posłuszne kopie i w taki oto sposób przejąc cały świat za pomoca posłusznych marionetek

doktorek_1_filmweb

Właśnie to robili w "Świat przyszłości", drugiej części oryginalnego "Westworld". Tak więc raczej bym się zdziwiła, gdyby teraz scenarzyści nie poszli w tym kierunku.

ocenił(a) serial na 8
Sandra_Bar

Ale walnęłaś spojlerem. Dzięki, wielkie dzięki!!!

Shockwave_91

Sporo teorii się tu pojawiło. Jak dla mnie, odpowiedź na pytanie dla kogo Bernard zrobił moduł, może być tylko jedna - dla samego Forda. Bo po co byłaby mu hybryda kogoś innego. Arnold? Fordowi nie jest potrzebny dawny wspólnik, tylko Bernard, posłuszny host, który bez mrugnięcia okiem zrobi wszystko. William? Pomijając już fakt, że sam William mówi że świat bez niego byłby lepszy, to raczej nie podejrzewam Forda o taki gest. We wszystkim co robi jest jakiś cel, leżący w jego interesie.
Ford nie jest dla mnie postacią, która zostawia bieg wydarzeń przypadkowi. On od samego początku ma konkretny plan, który skrupulatnie realizuje. Gdy Dolores strzeliła mu w głowę, z początku myślałam, że to może był tylko jego host, bo opcja z przetransferowaniem jego umysłu, świadomości na hosta wydawała się mniej prawdopodobna. Ale po tym odcinku wydaje mi się, że tylko tak mogło być. Tym bardziej, że przemawiając do MIB przez córkę Lawrenca, widać, że na bieżąco śledzi poczynania starego Williama.
A przy okazji, oglądając powtórkę, zauważyłam, że gdy Elsie podchodzi do panelu, gdzie jest wskrzeszony Delos, to przez ułamek sekundy widać wielka liczbę 149. Tak więc stary William musiał tam być całkiem niedawno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones