PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 557
ocen
7,9 10 1 108557
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Znalazłem ostatnio chwilę czasu, aby raz jeszcze obejrzeć wszystkie odcinki od początku i - o ile twórcy celowo nie zamieszali w tej studni, to moja teoria jest taka:

1. Host Bernard został stworzony na podobieństwo Arnolda przez Forda.

2. Ford od zawsze jest jedynie hostem, prawdopodobnie zupgreadowanym dawno temu przez Arnolda do postaci świadomej super maszyny, jaką staje się powoli również Maeve. Warte odnotowania jest również to, że w 5 odcinku, kiedy MiB spotyka Forda, to MiB ma w którymś momencie ochotę ostatecznie przekonać się, czy Ford jest człowiekiem, czy hostem (czyli podejrzewa go o bycie hostem).

3. Arnold wraz ze swoim pomocnikiem Fordem tworzyli pierwsze, o wiele prostsze maszyny. Jednak między Panami pojawiły się różnice - Ford chciał czynić maszyny doskonałymi, tak aby z czasem różnice między nimi a człowiekiem maksymalnie się zatarły.

4. Arnold zorientował się, że stracił kontrolę nad Fordem, który stał się teraz nieobliczalny (podobnie jak Maeve) i gnębiony wyrzutami sumienia postanowił rozwalić cały projekt w drobny mak. Nie mógł jednak dokonać tego samodzielnie, więc spiskował najpierw z Dolores, następnie (lub jednocześnie) z Teddym.

5. Oba hosty (Dolores i Teddy) miały ostatecznie obrócić park w drobny mak (dlatego oboje pamiętają strzelaninę z dawnych lat, której to oboje byli inicjatorami), jednak coś (Ford?) ostatecznie przeszkodziło im w ukończeniu "dzieła", a sam Arnold ukrył się w parku przed Fordem.

6. Jak już wiemy, Ford nie lubi marnować ładnych buziek, dlatego po zdarzeniu Teddy oraz Dolores nie zostali wycofani z użycia, a Ford jedynie wykasował im pamięć (co, jak się wielokrotnie okazywało nie jest zupełnie skuteczne - wówczas hosty mają przebłyski z wydarzeń).

7. Ponieważ Dolores jako host naraziła się Fordowi, ten reaguje chłodno kiedy Dolores w którymś z odcinków pyta go o to, czy są starymi przyjaciółmi - ten odpowiada wtedy "Nie, nie wydaje mi się abyśmy byli...".

8. Cała ta krucjata pod tytułem "Poszukiwania Wyatta" to tak na prawdę poszukiwania Arnolda. Ford zaangażował w ten sposób wszystkich bohaterów, aby dla niego odnaleźli Arnolda, gdyż prawdopodobnie przeczuwa chęć powtórzenia przewrotu przez Arnolda.

9. William TO JEST MiB. Z odcinka na odcinek obserwujemy jego przemianę. Zdaje się oddalać od Dolores, staje się postacią z którą coraz mniej chcemy się zaprzyjaźniać... W 8 odcinku, kiedy oboje nad rzeką odnajdują rannego hosta, ten nie jest zainteresowany jakąkolwiek formą pomocy (we wcześniejszych odcinkach bardzo przeżywał, kiedy któryś z hostów został zastrzelony, teraz wydaje się zobojętniały i nieobecny). Dolores stwierdza, że tylko potwór nie udzieliłby pomocy rannemu. W teaserze 9 odcinka widzimy scenę, w której Teddy wyjmuje z pochwy nóż - dokładnie ten sam, którym posługuje się MiB. Wydaje mi się, że w 9 odcinku będziemy świadkami wydarzeń, które spowodują ostateczną przemianę Teddy'ego.

Mam cichą nadzieję, że przynajmniej w części tych punktów mam rację. W przeciwnym razie gratuluje twórcom świetnie rozegranej z widzami gry :))))

ocenił(a) serial na 7
_marcinez_

O ile Arnold miał szczególny sentyment do Dolores, to Teddy jest wierny Fordowi, faciu w czerni nazywa go "lojalnym pieskiem". Teraz, z tego co widać, idą na ponowną konfrontację - Dolores idzie za głosem Arnolda, który słyszy w swojej głowie, a Tedi kieruje się scenariuszem, który uploadował mu Ford. Mowi że on i Wyatt byli przyjaciółmi, aż tamtemu zaczęły przychodzić do głowy dziwne pomysły - to tak jakby Ford mówił to o Arnoldzie.

ocenił(a) serial na 8
_marcinez_

Ford jest hostem...no tak...i starzeje się...ciekawa teoria.

ocenił(a) serial na 5
_marcinez_

pisze to juz po raz ktorys .. FORD=WYATT ... WYatt to nie jest przenosnia z DOLORES bo niby wymordowala wszysktie pre hosty.. ciagle sie wspomina ze on przyjdzie i to sie ladnie zgrywa z tym co drukowal Ford .. tego jestem pewny na 80

pozatym kilkakrotnie zostalo podkreslone ze Hosty sa doskonalsze od ludzi stad tak troche STRZELAM W PLOT ale byc moze to co chca wykrasc z parku to wlasnie technologia przenoszenia swiadomosci do obiektu doskonalszego niz ludzka powloka czyli do HOSTA i byc moze to wlasnie zrobil FORD ... pytanie tylko kto w drugiej serii bedzie bronil LUDZI ? HOST z kregoslupem moralnym czyli Bernard ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones