PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 377
ocen
8,4 10 1 174377
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

...jak wiadomo z mitów/legend i powieści (choćby Kruk Odyna) Ragnar został wrzucony do jamy z jadowitymi wężami - zajawka z tym dolem byla nawet w którymś z odcinków pierwszego sezonu...zastanawia mnie jednak SKĄD U LICHA W ANGLII JADOWITE WĘŻE - wg. danych z różnych for terrarystycznych tam nawet żmije zbliżone do naszej zygzakowatej nie występują - teoria o sprowadzeniu ich z jakichś egzotycznych krajów też jest mocno naciągana, poza tym jak zapewniono by im odpowiednie warunki termiczne ???

RogerVerbalKint

http://www.forestry.gov.uk/forestry/adder

ocenił(a) serial na 9
guytzoo

...No one has died from adder bite in Britain for over 20 years...

RogerVerbalKint

Yep.. teraz mamy surowice, opiekę medyczną i nikogo nie próbujemy wrzucić do dołu z tuzinem tych gadów... mam przynajmniej taką nadzieję. Poza tym Anglia zmieniła się od średniowiecza jak mało który kraj. Proces grodzenia, rewolucja przemysłowa itd. całkowicie odmieniły krajobraz Albionu.

ocenił(a) serial na 9
guytzoo

No może i tak - ale te zmije by se lezaly i nie kasaly...

ocenił(a) serial na 4
RogerVerbalKint

polecam przeczytać moje wypowiedzi z wątku;
"Opłaca się oglądać drugi sezon?"
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/Opłaca+się+ogląda ć+drugi+sezon,2454798#post_12177899

ocenił(a) serial na 9
Wladca_Piersicieni

Cóż - mnie podobał się sezon pierwszy i drugi - trzeci też obejrzałem z przyjemnością - co kto lubi - np. Hannibala (jako fan książek i filmów kinowych) uważam za porażkę, podobnie np. Spartacusa - nie podchodzą mi tego typu produkcje - Vikings z kolei uważam za jeden z bardziej udanych seriali ostatnich lat obok Zakazanego imperium ze Stevem Buscemi...

ocenił(a) serial na 9
Wladca_Piersicieni

P.S. nie rozumiem zupełnie fenomenu Gry o tron - jak dla mnie totalny badziew - ale o gustach się nie dyskutuje...

ocenił(a) serial na 7
RogerVerbalKint

Co do węży w dole, mnie zastanawiało bardziej, co robią tam pytony - nie są jadowite, a takich rozmiarów nie zabiłyby człowieka. Pomijając, że ani one, ani koralówki/zbożowe - które można tam było wypatrzyć - nie występują w Anglii.
I jak u licha oni w ogóle mieliby uzbierać i utrzymać tyle węży tyle czasu?
Bajeczki, bajeczki... ogólnie mało realistyczny serial, ale i tak miło obejrzeć coś o tej tematyce :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones