MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

Wojna i pokój

War and Peace
2007
2 godz.
7,7 4 946
ocen
7,7 10 1 4946
3 589
chce zobaczyć
Historie pięciu rosyjskich, arystokratycznych rodzin przeplatają się podczas epoki napoleońskiej. Więcej Mniej
Wojna i pokój zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Jest rok 1805. Napoleon przygotowuje się do ataku na Rosję. U Rostowów trwają przygotowania do imienin hrabiny Rostowej i jej córki Nataszy. Podczas balu podana zostaje wiadomość o wybuchu wojny, tymczasem Natasza (Clémence Poésy) poznaje księcia Bołkońskiego (Alessio Boni), adiutanta gen. Kutuzowa... Losy bohaterów przeplatają się między wojną a pokojem.

na podstawie
Lew Tołstoj (powieść)
studio
Baltmedia (koprodukcja) / EOS Entertainment (koprodukcja) / Grupa Filmowa Baltmedia & Studio Filmowe Projektor (koprodukcja) / Więcej...
tytuł oryg.
War and Peace
inne tytuły
Film kręcono w Sankt Petersburgu (Rosja) oraz  w Wilnie (Litwa).
Gdy zdjęcia do serialu szczęśliwie dobiegły końca, na planie w Rosji otwarto 250 butelek wódki.
Śnieg na ekranie jest prawie wyłącznie sztuczny, ponieważ filmowcy pechowo w czasie kręcenia trafili na najcieplejszą zimę dekady.
Powieść Lwa Tołstoja doczekała się już niejednej ekranizacji. Najnowsza koprodukcja z 2007 roku, której premiera odbyła się na festiwalu w Cannes, okrzyknięta została największą europejską produkcją. Ogromny budżet przedsięwzięcia i międzynarodowa obsada sprawiły, że projekt zrealizowano z wielkim rozmachem. Jest początek XIX wieku. Napoleon... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych