PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10026447}

Wszystkie kwiaty Alice Hart

The Lost Flowers of Alice Hart
7,6 2 328
ocen
7,6 10 1 2328
Wszystkie kwiaty Alice Hart
powrót do forum serialu Wszystkie kwiaty Alice Hart

Jeśli ktoś lubi „Top of the Lake” (pierwszy sezon), „Ostre przedmioty” to jest to ten klimat. Może mniej hardkorowy i krwawy, przełamany klimatem young adult czy produkcjami Reese Whiterspoon w stylu „Małe wielkie kłamstewka” - to od momentu dorosłości Alice, głównej bohaterki. Jest mrok, tajemnice, forma „czarów” i rozmawiania symbolicznego za pomocą roślin, którymi grupa skrzywdzonych kobiet się zajmuje w ramach ukrytego przed światem azylu.

Paradoksalnie gdyby odjąć niesamowitą muzykę, klimatyczne zdjęcia i montaż, grę Sigourney Weaver - sama historia niespecjalnie odkrywa coś nowego. Ale sposób w jaki to robi - ciarki. Właśnie zabiegi formalne i gra aktorska wzbija tą produkcję na wyższy poziom.

Na pewno jest to historia na wskroś kobieca, feministyczna, dużo tu kobiecych traum i krzywdy wyrządzonej zarówno przez mężczyzn jak i system, społeczeństwo. Przemoc, agresja, gaslighting, manipulacja, gwałt, odbieranie dzieci, czynności seksualne wobec dzieci - czego tu nie ma… ostrzegam jeśli ktoś się mierzy z podobnymi traumami.
Dużo w tym wsparcia kobiecego i siostrzenstwa, ale bez lukrowania - grupa skrzywdzonych kobiet może nieświadomie sama siebie zacząć krzywdzić i manipulować „dla czyjegoś dobra”.

Tempo historii i nastrój zmienia się znacznie od przejścia z bohaterki dziecięcej do dorosłej, śmiałej, niezwykle atrakcyjnej i seksualnej Alice. Na swój sposób ta przemiana mnie nie przekonała. Dziecko tak straumatyzowane, które przeszło piekło wyrosło na wyzwoloną dziewczynę w typie otwartej, śmiałej kalifornijskiej blondynki przebierającej w partnerach seksualnych. Tu mówimy o głębokim odludziu Australii, ewidentnej izolacji miejsca, w którym Alice się wychowała i gdzie dochodziła do siebie po niezwykle niszczącym dzieciństwie.
Poza tym - trzyma w napięciu, bardzo dobry serial. Sigourney Weaver jest tu nieziemska.

pris

Top of the lake, sezon pierwszy był rewelacyjny. Ten klimat, fabuła, muzyka, małe arcydzieło.

forek23

A dla mnie o niebo lepsze "Ostre przedmioty". Wiec podobaja mi sie podobne klimaty. Jestem dopiero na pierwszym odcinku i jest ....nieżle.

ocenił(a) serial na 9
pris

Ja odebrałam owo wyzwolenie Alice jako wyraz buntu, zresztą by daleko nie szukać - popatrz na zachowanie Candy. Niemniej zgadzam się z Twoją recenzją, fajnie to ujęłaś/ująłeś.

ocenił(a) serial na 8
pris

„Na swój sposób ta przemiana mnie nie przekonała. Dziecko tak straumatyzowane, które przeszło piekło wyrosło na wyzwoloną dziewczynę w typie otwartej, śmiałej kalifornijskiej blondynki przebierającej w partnerach seksualnych. ”
Szczerze rozbawił mnie ten komentarz :) Autora „przemiana nie przekonała” :) „Przebierającej w partnerach seksualnych” :) dziewczyna ma 23 lata. Do tej pory miała raptem 2 partnerów seksualnych i jedną młodzieńczą miłość. Łoj, naprzebierala! Ja w tym wieku uważałem kolegów z 2-3 partnerów za cnotki :) Przy czym pierwszy partner (może drugi - niedookreślony status pierwszej, długoletniej miłości) przytrafia jej się, gdy pełna żalu szuka sobie miejsca w życiu (w zupełnie obcym miejscu) i napotyka ciepłego, zabawnego faceta. Zupełnie nieprawdopodobne, nieprawdaż? Drugi to tzw. badboy, do którego pociąg ma głębokie uzasadnienie w fabule. Czyste szaleństwo i orgia! Sodomia i gomoria! :) :) :)
Jeszcze się dziwisz, że po 14 latach wychowania wśród wspierających i czułych kobiet w sielskiej scenerii, nie jest już straumatyzowana ani zahamowana. I no kurczę, na pewno nie jest już dzieckiem :) Wg ciebie powinna się jeszcze moczyć nocą? Gdy minęło pon. 60 procent jej życia? Kurczę, szkoda, że Cię „nie przekonała”.

ocenił(a) serial na 7
Woooo

Och, nie histeryzuj już.

ocenił(a) serial na 8
Morten_Harket

Nie projektuj na mnie swoich emocji.

ocenił(a) serial na 7
pris

Co do wyzwolenia seksualnego, to jest tak, że osoby z trudnym dzieciństwem, ztraumatyzowane mają zaniżoną samoocenę. W dorosłym życiu szukają akceptacji i miłości za wszelką cenę. Często mylą bliskość fizyczną z miłością. To tak w dużym skrócie. Poza tym widać tu klasyczny przykład powielania schematu matki przez córkę. Dziewczyna ciągnie ten sam wózek.

ocenił(a) serial na 8
Lubawa

Powtarzam, te „wyzwolenie seksualne” to 3 (2?) partnerów w wieku 23 lat. Czy rzeczywiście jesteśmy aż tak purytańskim narodem?

ocenił(a) serial na 7
Woooo

Najważniejsze, że ty jesteś wyzwolony. Delektuj się tym.

ocenił(a) serial na 8
Morten_Harket

Biedactwo...

ocenił(a) serial na 10
pris

tylko ze ona nie przeżyła żadnej przemiany jak ty ją widzisz, raczej regres. Jako dziecko nie bała się chłopców. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones