PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005539}

Zagłada domu Usherów

The Fall of the House of Usher
7,0 13 260
ocen
7,0 10 1 13260
6,7 7
ocen krytyków
Zagłada domu Usherów
powrót do forum serialu Zagłada domu Usherów

Kim była ta kobieta, która ich mordowała? Nie zakumałam.

ocenił(a) serial na 10
Sokolica

Diabłem. Stary motyw ze sprzedażą duszy za pieniądze.

ocenił(a) serial na 6
sshadi

Verna. Natomiast nie była taka zła skoro powiedziała, murzynce żeby wyszła z imprezy.

ocenił(a) serial na 6
sshadi

Nie była żadnym diabłem xD Tu jest nawiązanie do Czarnych Kruków z Biblii które były ,,nierozerwalnie łączone ze śmiercią, wojnami, chorobami i bólem mordowanych''

ocenił(a) serial na 8
Sokolica

W dużym skrócie była istotą ani złą ani dobrą, która istnieje poza czasem. Rodzeństwo Usherów zawarło z nią układ, o którym myśleli, że był jedynie ułudą. Verna (anagram od Raven, czyli kruk) po latach natomiast wróciła żeby odebrać dług i zaczęła kolejno zabijać potomstwo Rodericka (jego siostra nie miała dzieci), w momencie, w którym on też miał niedługo umrzeć, czyli wypełniała umowę co do joty, skrupulatnie. Dlatego też zginęła wnuczka Rodericka, a nie żona jego syna.

ocenił(a) serial na 6
Vid

Tutaj jeszcze znalazłem taką informację z biblii: ,,Kruki towarzyszą ludziom i ich siedzibom od tysiącleci. Wynika to właśnie z tego, że kruk to padlinożerca: Ciała martwych zwierząt stanowią dwie trzecie całej jego diety. Z tego powodu kruki zawsze były tam, gdzie ludzie oraz ich stada i domy, stanowiące źródła padliny i wszelkich odpadków''. Można wnioskować, że ten serial był opierany wedle tej wiedzy i reżyser zinterpretował to po swojemu. Verna czyli Kruk, kręciła się wokół ludzi złych, zepsutych i składa im propozycję nie do odrzucenia. Potem zbierała żniwa, zabierając głównie potomstwo tak samo zepsute, chociaż jak widać zdarzył się wyjątek córki Fredericka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones