PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005539}

Zagłada domu Usherów

The Fall of the House of Usher
7,0 13 260
ocen
7,0 10 1 13260
6,7 7
ocen krytyków
Zagłada domu Usherów
powrót do forum serialu Zagłada domu Usherów

To jakiś żart.

ocenił(a) serial na 1

Rozumiem, że twórczość E.A.Poe można umieścić we współczesnych realiach, tyle, że poza tytułem trudno znaleźć podobieństwo pomiędzy tym "dziełem filmowym" a literaturą. W oryginale mieliśmy mroczny, oniryczny klimat powolnej destrukcji z wątkami metafizycznymi, a to coś o tym samym tytule kojarzy mi się jedynie z pobudzonymi Hindusami (starszym - wydziaranym i młodszym-niewidziaranym) , nie wiem czy z powodu ADHD czy po jakichś specyfikach (nie znam scenariusza i może lepiej). Ciężko traktować to jako coś innego niż pastisz. I nawet świetne zdjęcia, scenografia czy kolory niewiele są w stanie zmienić.

ocenił(a) serial na 1
MarcinKaer

<<W oryginale mieliśmy mroczny, oniryczny klimat powolnej destrukcji z wątkami metafizycznymi, a to coś o tym samym tytule kojarzy mi się jedynie z pobudzonymi Hindusami.>>

Zrobiłeś mi dzień :D

ocenił(a) serial na 1
MarcinKaer

O, ironio w obsadzie mamy ulokowanego Hindusa... Brakuje tylko Chińczyków.

Dramat

Przecież są Chińczycy!?

MarcinKaer

Przecież w tym serialu właśnie jest mroczny klimat powolnej destrukcji? Choć oczywiście nie jest to oniryczny klimat....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones