PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005539}

Zagłada domu Usherów

The Fall of the House of Usher
7,0 13 260
ocen
7,0 10 1 13260
6,7 7
ocen krytyków
Zagłada domu Usherów
powrót do forum serialu Zagłada domu Usherów

Wystarczył mi pierwszy odcinek, gdzie od początku mamy wszelkie możliwe formy LGBT i na tym koniec. Wykorzystywanie do propagowania LGBT nawet Poego jest w dodatku profanacją wielkiego poety, pisarza i krytyka literackiego. To dobitnie pokazuje jaki jest poziom moralny tęczowej degeneracji.

Tyle w temacie.

mordachamordasinski

A co jest złego w byciu LGBT? Ilu słynnych autorów to osoby bi lub homo? Nie szukając daleko, Oscar Wilde choćby. Przedstawianie innych orientacji/kolorów/narodowości nie ma na celu wykluczenia osób hetero czy zniszczenia rodziny, jest to za to szansa dla osób, które są same ze swoją tożsamością na utożsamienie się z kimś, pokazanie, że nie jesteś jedyny. Zamiast więc oceniać serial na podstawie orientacji bohaterów, zwróciłabym uwagę na fabułę, ścieżkę dzwiękową i inne równie istotne kwestie związane z kinem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
mordachamordasinski

i żesz na twojej wsi jest internet, dziwny istotnie jest ten swiat... . Ciekawy jestem czy tobie staje do tego hejtu ktory sie na ciebie wylewa, walisz sobie? Naprawde jestes idiota czy tylko marnym trollem? Jesli idiota to dzisiaj jest idealny dzien aby zaglosowac przeciwko wszystkiemu co soba reprezentujesz

ocenił(a) serial na 1
sobanek

Przeciwko wysokiej kulturze osobistej? Jego wypowiedź jest merytoryczna i elegancka. Co potrafisz jej przeciwstawić oprócz sterty obelg i zarżniętych znaków polskich?

ocenił(a) serial na 7
Dramat

aa to jak ktos mi nasra na dywan i poprosi o papier swiadczy o jego kulturze osobistej? Wam sie poodklejalo we lbach od tego hwjtowania otaczajacego swiata. Tak bo swiat nie jest hmofobiczny i jednowymiarowy ale w tym celu aby sie o tym przekonac trzeba ruszyc dupe poza swoja wies...

ocenił(a) serial na 1
sobanek

Nie hejtujemy świata ani ludzi. Wyrażamy tylko obawy, że sytuacja zmierza w niebezpiecznym kierunku. Nauczeni doświadczeniem historycznym wiemy do czego zdolna jest grupa prześladowana, która dorwie się do władzy. Dzieci wybierające sobie płeć w przedszkolu to groza, która czycha za rogiem.

ocenił(a) serial na 7
Dramat

a mnie to sie kojarzy z katolickim talibem... jestem za swobodami obywatelskimi...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Sol89

Są adekwatne do "elegancji" dewiacji. W porównaniu do "merytorycznej elegancji" Strajku Kobiet i równie wulgarnych Parad Równości - to ja piszę wręcz czule.

ocenił(a) serial na 1
Sol89

Ach, widzę, że usunąłeś mój oryginalny wpis, ale nie przeszkadza Ci jego publikowanie ;). W całości wyraża moją szczerość i odczucia wobec LGBT. W dodatku nie ma w tym nic obraźliwego. To tylko krytyka, wolność słowa w podobno demokratycznym świecie, który pozwolił Wam się rozepchać z tymi totalitarnymi tęczowymi doktrynami jak w III Rzeszy, w której stworzyliście NSDAP.  

Sol89

Między gejem a pedofilem jest taka sama różnica jak między "stosunkowaniem się" z kobietą a z dziewczynką. Chyba nie powiesz, że to jedno i to samo, gdyż każda z tych osób ma jednakową płeć?

ocenił(a) serial na 6
kaoru

A dlaczego kierujesz ten komentarz do mnie? W swoim poprzednim komentarzu zacytowałam wypowiedzi mordachamordasinski, które nijak nie są zbieżne z moimi.

Sol89

Jeśli zaadresowalam błędnie to mam nadzieję, że wlasciwą osoba też to przeczyta/przeczytała.

ocenił(a) serial na 1
kaoru

Przeczytałem, spoko. Napisałeś to trochę dwuznacznie. Jaśniej, jeśli możesz, bo mam wrażenie, że nie jesteś szczery. 

mordachamordasinski

skomentować twoje wypociny można tylko tak: dopóki nie było internetu, tylko rodzina wiedziała, żeś debil

Wiadomo, że z takimi poglądami nie istniejesz w społeczeństwie, więc nikt by się o twoim istnieniu nawet nie dowiedział. Niestety, użytkownicy filmwebu, chcący się dowiedzieć czegoś o omawianym tytule, mogą się nadziać na twoje komentarze, tym bardziej odbijając się od tego portalu (który już ma wyjątkowo słabą reputację).

ocenił(a) serial na 1
michal_krakow7

Póki co na Filmwebie akurat ludzie mogą w miarę swobodnie wyrażać swoje poglądy. Większość portali społecznościowych praktycznie zamknęła wolność słowa. Sam jestem zdziwiony, ale filmy zawsze były forum politycznym i światopoglądowym. I ten film LGBt jest takim właśnie filmem. Z całą premedytacją. I taka będzie słuszną reakcja wolnego człowieka na takie propagandowe "dzieła". Nawet gdybym miał o tym pisać z getta.

mordachamordasinski

tak bardzo "Większość portali społecznościowych praktycznie zamknęła wolność słowa", że gdzie nie wejdę, tam same urojenia prawakoidalne. Z getta nie będziesz nadawał (chyba że twoi koledzy faszole będą przy władzy), ale z pokoju bez klamek - już prędzej.

ocenił(a) serial na 1
mordachamordasinski

Nic dodać, nic ująć. Dla mnie, w skali społecznej, tęczowa lewica jest żałosnym zwyrodnieniem, które wyparło lewicę prawdziwą - antykapitalistyczną.

Pride_1725

To dobre LGBT które stało za prawami homoseksualistów już dawno się skończyło. Zainteresuj się sytuacją w USA i zobaczysz, że z prawami homoseksualistów to już niewiele ma wspólnego. Powstają nawet stowarzyszenia "homosexuals against LGBT". Homoseksualistom należą się prawa do normalnego i godziwego życia, ale w dzisiejszych czasach należy odróżnić jedno od drugiego.

Pride_1725

zlego nic, o ile nie ma falszowania proporcji i braku sensu w fabule, a tylko wsadzanie na sile by zadowolic wojujacych rewolucjonistow bez potrzeby. Ale chyba wyszlo im odwrotnie, bo wychodzi na to, ze cala ta rodzinka, to obraz wszelkiego rodzaju degeneratow, zboczen, grzechow, brakow moralnosci i o dziwo 90 procent z nich jest homo albo bi, a ci hetero w tym okazuja sie moralniejsi i jacysz bardziej w porzadku na poczatku niz inni bohaterowie... Chyba nie bez powodu pierwszy dzieciak jest nazywany Kaligula, nie grzeszy zadnym rozumem, refleksja, umiejetnosciami, jest takim glupim Goffreyem, z ktorego smierci sie cieszymy, a za szczyt pomyslowosci i zylki do interesow uwaza zarobienie paru milionow na streczycielstwie, bordello, wylegarni salmonelli, hiva i zoltaczki... Kolejny bi jest paskudnym narkomanem, erotomanem, niewiernym i do tego robi krzywde kotu... A idz pan w ch... z takimi homo :P

mordachamordasinski

Wtf przeczytałam ten komentarz przed obejrzeniem pierwszego odcinka. Jestem aktualnie świeżo po i nie mam pojęcia na czym ci się dupa piecze... Że dźwięk dziewczyny są parą? W jakim ty świecie żyjesz ?

naka1234

Dwie *

naka1234

Zostaw go, to jest chory psychicznie, oderwany od rzeczywistości świr, który wszędzie pedofilów widzi xD taki śmieszny błazen, z dziurami w mózgu, w zwyczaju nazywający wszystkich na tym portalu ateuszami albo pedofilami, nie ma co dyskutować z dziwolągiem z faszystowskimi i nazistowskimi zapędami :D który dodatkowo, zarzuca innym bezpodstawnie pedofilię, co jest poważnym oskarżeniem i takie pomówienia podpadają pod paragraf, z drugiej strony prawdopodobnie sam ma jakieś zapędy obleśne, bo skoro typ pod serialem One Piece pisze że serial promuje pedofilię i w dorosłych widzi dzieci, to naprawdę coś tu jest nie tak i aż strach się bać żeby takie indywiduum spotkać na ulicy, co gorsza żeby taki ktoś miał styczność z biednymi dziećmi.

ocenił(a) serial na 1
KennyDeath

Ciekawe, że kiedy kiedy wyrażam swoją krytykę wobec LGBT, zaraz wyskakujesz z mordą pełną piany. A jeszcze ciekawsze jest to, że zawsze LGBT tak agresywnie broni się przed zarzutami o pedofilię, choć przecież skoro gej ma to w genach, to pedofil ma w genach pedofilię. Obie te tendencje mają więc podłoże genetyczne - więc są tożsame. Ktoś, kto brzydzi się homoseksualizmem, brzydzi się też innymi dewiacjami. Bo jest to człowiek cywilizowany, współczesny. Istota zacofana, wstecznie do czasów dzikich małp bonobo, oczywiście będzie gryźć ludzi jak w "Planecie Małp", bo nie jest w stanie zrozumieć czym się różni cywilizacja ludzka od małpiego instynktu. Nadążasz w ogóle? :)

ocenił(a) serial na 6
mordachamordasinski

Skoro "gej ma to w genach, to pedofil ma w genach pedofilię", w takim razie tak samo osoba heteroseksualna "ma to w genach" - więc również jest z nimi tożsama. Argumentacja kompletnie pozbawiona logiki, brawo.

ocenił(a) serial na 1
Sol89

Zgadzam się z Tobą całkowicie :D. Dlatego idę na Paradę Równości :D.

naka1234

Może o to go dupka piecze, że bardzo dużo osób które tak jadą po LGBT to ukryci homoseksualiści którym wstyd się do tego przyznać i dlatego atakują społeczność LGBT żeby się dowartościować tak jak w jego przypadku

ocenił(a) serial na 1
azazel79

No oczywiście, ale w takim razie mam pytanie do gejów i gejofilów. Mogę? Czy jako kryptohomoseksualista mieszczę się w gronie tolerancji LGBT? Czy raczej będę prześladowany za swój kryptoseksualizm?" :D

ocenił(a) serial na 6
mordachamordasinski

Czyli uważasz, że sam możesz okazywać osobom LGBT pogardę, ale oni w zamian powinni być wobec ciebie tolerancyjni? :D

ocenił(a) serial na 1
Sol89

No tak. Przecież to ja jestem nietolerancyjny, a Wy tą tolerancję macie na sztandarach :D.

azazel79

Jak krytykuję zoofilii to jestem zoofilem? Wy lewacy na swój jedynie słuszny sposób postrzegacie logikę. Ale cóż lemingi tak mają.

ocenił(a) serial na 1
naka1234

Cóż no... Żyję w świecie w którym, nie jest mi obojętne do czego służy płeć męska i do czego żeńska w przyrodzie. Być może, gdybym był zarodkiem krokodyla, byłoby mi to obojętne. Wydaje mi się jednak, że trochę różnie się od gada. Ale przecież... jesteś wolna. Możesz się uważać nie tylko zarodek gada, ale nawet wybrać sobie dowolna płeć i jeszcze jej orientację przed wykluciem.

ocenił(a) serial na 1
naka1234

Wybacz, że odróżniam 64 płci i chyba setek orientacji :D.

naka1234

Te dwie kobiety (i później dwaj mężczyźni) to nic. W tym serialu jest masa innego zwyrolstwa. Pozostaje mieć nadzieję, że to jedynie po to żeby pokazać totalne zepsucie tego rodu.

naka1234

normalnym, w przeciwienstwie do scenarzystow, prowcow netflixa i ciebie, ktorym sie wydaje, ze 9 na 10 osob nie jest hetero...

ocenił(a) serial na 1
mordachamordasinski

Mi wystarczyło kilkadziesiąt sekund. Oprócz BLM jest tam jeszcze LGBT?!

ocenił(a) serial na 1
Dramat

Tylko po co? Film mógł być może nawet całkiem dobrym horrorem, a ktoś zrobił z niego film o LGBT i MLM. Nie można zrobić horroru bez ideologii?

ocenił(a) serial na 1
mordachamordasinski

Najlepsze, że zawsze widać, kiedy jest to ideologia, a kiedy normalne kino. Przecież nie mam nic przeciwko czarnoskórym aktorom, ani homoseksualizmowi w filmach, ale to nie może być ładowane na siłę. Poza tym horror to bardzo konserwatywny gatunek i dlatego to szczególnie razi.

ocenił(a) serial na 1
mordachamordasinski

Widzę, że chcesz obejrzeć "Samotnego mężczyznę". To właśnie przykład normalnego kina, mimo, że bohaterem jest gej. Albo "Uciekaj!" To świetny thriller, w którym czarny główny bohater jest po prostu niezbędny. Przykłady można mnożyć. Z kolei w tym nowym brytyjskim horrorze "Men" czarny został umieszczony na siłę i nie pasuje.

ocenił(a) serial na 1
Dramat

"Samotnego..." nie oglądałem, może mi ktoś polecił, ale ja generalnie nie przepadam za filmami obyczajowymi. Natomiast "Uciekaj" oceniłem na 7, bo był to dobry film i wątki "nowoczesnych" trendów ideologicznych mnie nie przytłoczyły jak tutaj. Jak ktoś już chce zamieszczać w swoich filmach święcie obowiązujące populistyczne ideologie, to niech to robi jakoś z wyczuciem i inteligencją. A jak robi to nachalnie, to niech się nie dziwi, że taki film traktuję jak kino radzieckie. Tak samo rewelacyjna "Gra o Tron", gdzie wątki rozmaitych seksualnych upodobań nie odbiera się jako "lokowanie" współczesnych trendów.

mordachamordasinski

Zgadzam sie. Ale nie sa one populistyczne, bo nie spelnia oczekiwan ludu, calego spoleczenstwa, a nawet nie mniejszosci, ale tej normalnej, nie wpadajacej w przesadyzm i nie machajacych sztandarami, a jedynie wojujacych organizacji i mini grup, ktore dbaja o siebie, wlasna popularnosc, a nie tych, ktorych powinny reprezentowac i sa skrajnie agresywne, odwracajac bieguny i sytuacje, a nie dazac do wreszcie rownosci i postrzegania normalnosci, a nie innosci. Jak ktos jest taki jak wszyscy, jak ja, to nie zabiega o pokazywanie jaki to jest inny, niezwykly, indywidualby i rozniacy sie ode mnie, ja widzac go na uliczy nie powinnam miec o tym zadnego pojecia.

ocenił(a) serial na 7
Dramat

idealna ksywka dla twoich pogladow z dupy... istotnie dramat

mordachamordasinski

Weź synku zamknij się w kiblu i nie wychodź. Będziesz zdrowszy. A i odłącz Netflixa bo się nabawisz nerwicy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
danglan

trzeba istotnie miec ostro zryty leb aby w tym calym gownie jakie soba reprezentuje rodzinka z piekla rodem akurat przyyebac sie do tego ze sa dwie pary homoseksualne XD

ocenił(a) serial na 1
sobanek

W tym rzecz. To nie pasuje, zgrzyta i jest niepotrzebne. To jakbyś do nutelli dodał śledzie.

sobanek

Przecież to kolejne zboczenie... więc warto zwrócić na to uwagę.

ocenił(a) serial na 7
Ksenofobiczny76

glupi sie urodziles czy cos sie wydarzylo w twoim zyciu, ze jestes idiota?

sobanek

Zabolało:) z tyłu?

ocenił(a) serial na 7
Ksenofobiczny76

dzban, nie przekladaj na innych swoich skrzetnie chowanych marzen...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones