PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783584}

Zagubieni w kosmosie

Lost in Space
6,6 18 450
ocen
6,6 10 1 18450
6,0 3
oceny krytyków
Zagubieni w kosmosie
powrót do forum serialu Zagubieni w kosmosie

Obejrzałem właśnie dwa pierwsze odcinki i ciężko mi jak na razie ocenić te produkcję pozytywnie.

Wszystko psują fatalnie napisani bohaterowie i relacje między nimi. W tej rodzinie wszyscy się nienawidzą, co kłóci się z retrospekcjami sprzed wylotu, gdzie wszyscy rzucali się sobie na szyję. Jedyna w miarę normalna relacja to relacja ojca z synem (Will daje radę). Wiem, ze w pisaniu najtrudniejsze jest właśnie tworzenie postaci, ale to kluczowa sprawa, aby film był w dobrze odebrany przez widownię.

Sprawy nie ułatwiają nielogiczności, jak ta z zamarzającym lodem – woda zamarzła w kilka sekund i uwięziła dziewczynę w lodzie, bo nastała noc i –60 st. Celsjusza, ale matka z drugą córką siedzą nad tym lodem z gołymi głowami (!). O ile sposób zamarzania wody (tu krystalizuje ona jednocześnie w całej objętości) można zaakceptować, bo nie mamy pewności, że gdzieś w kosmosie tak się nie dzieje, o tyle dobrze wiemy, że człowiek bez czapki w – 60 st C. po minucie będzie w hipotermii. A one tak siedzą z gołymi głowami pół nocy na dworze (a za nimi namiot, otwarty na oścież, pewnie żeby w środku się za ciepło nie zrobiło).

No i to Oreo. Ludzie ratunku!...



ocenił(a) serial na 6
Sony_West

Jestem po 7 odcinku 1 sezonu i mogę powiedzieć, że serial jednak da się lubić. Mimo wciąż obecnych absurdów, fabuła jest coraz ciekawsza, więc te absurdy da się wybaczyć. Aktorstwo tez jest lepsze - być może wynika to z faktu, że po którymś odcinku aktorzy i ekipa na planie zdążyli się już zaprzyjaźnić i lepiej im się współpracuje, co widać na ekranie. Jestem nieco bardziej na tak.


ocenił(a) serial na 6
Sony_West

Dobra. machnąłem cały pierwszy sezon (takie uroki chorobowego - się leży i ogląda). Rozczarowanie pierwszymi odcinkami minęło - gdzieś od połowy się rozkręciło. A zakończeniem pierwszego sezonu scenarzyści postawili sobie wysoko poprzeczkę. Teraz naprawdę muszą dać z siebie wszystko, pisząc scenariusze kolejnych odcinków.
Myślę, że warto czekać na kolejny sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones