PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 48 089
ocen
8,1 10 1 48089
7,3 9
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

Stawiam flaszkę!

ocenił(a) serial na 7

Policzyłem wszystkie trupy (morderstwa) z pierwszego i drugiego sezonu. Kto zgadnie ile wyszło wygrywa zero pięć czystej. Wysyłka pocztą.

P.S. Enoch "Nucky" Thompson to największy przekręt jakiego poznałem.

ocenił(a) serial na 6
gondola_84

Dla takiej nagrody chyba nie chce mi sie sięgać po wszystkie odcinki by policzyć morderstwa :) Ale sam jestem ciekaw ile ich było :-)

ocenił(a) serial na 7
mariusz690

Blisko, coraz bliżej....

Rince_fw

Aż tyle...? No dobra, to strzelam: 177. Lubię siódemki.

Okej, w takim razie następny konkurs organizuję ja. Tylko muszę zliczyć wszystkie fajki wypalone w obydwu seriach. A do wygrania będą "Popularne" bez filtra.

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 10
opakowaniepomleku

hehehe ten konkurs to nie lada wyzwanie ;) a wygrana ...cóż ...bezcenna;D

MrsDean

158

ocenił(a) serial na 10
gondola_84

166......może jakiś przeciek kto jest najbliżej ;)

ocenił(a) serial na 7
MrsDean

Cóż mogę rzec...
W tym konkursie nie ma "kół ratunkowych" z uwagi na bardzo rzeczową wygraną :)

gondola_84

50? :P

ocenił(a) serial na 10
gondola_84

w pierwszym sezonie - 9 odcinku na samym końcu był zamach na Nucky'ego w wyniku, którego strzała dostała spacerowiczka ale nie wiadomo czy została trupem czy nie :)

ocenił(a) serial na 9
KingPaulus

Zmarła. Rozmawiali o tym

ocenił(a) serial na 10
varon

nie rozmawiali tylko ktoś z ludków spytał się czy nie żyje .. to nie było twierdzenie tylko pytanie i odpowiedzi nie było ;)
my możemy się domyślać, że zmarła ale równie dobrze mogła jakimś cudem przeżyć :)
taaa wiem szczegóły :D
pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 10
KingPaulus

Jeśli dobrze pamięta, w którymś z następnych odcinków padło zdanie, że niewinna turystka została zabita, więc raczej trzeba ją doliczyć do ogólnej sumi:)

ocenił(a) serial na 10
Cycson

a faktyczne :) to zaliczamy jej do ofiar :)
dzięki Sherlock ;)

ocenił(a) serial na 10
KingPaulus

Biję się w pierś, bo obejrzałem 10 odcinek 1 sezonu i mówi o tym jedynie A.R. opieprzając Doyle'a i braciszków D'Alessio. "A woman is shot, an innocent tourist...?" Nie można, więc z tego ocenić czy zmarła. W polskich napisach przetłumaczono to jako "Zastrzelona kobieta", ale "shot" może też oznaczać postrzał. Myślę, że kobietę możemy liczyć za 0,5 ofiary :)

ocenił(a) serial na 10
Cycson

ciekawe co na to gondola_84 :)

ocenił(a) serial na 7
KingPaulus

Podoba mi się Wasze podejście. Ja także jestem bardzo skrupulatny. Pani o której mowa w moich przeliczeniach figurowała jako +1 :)

ocenił(a) serial na 7
gondola_84

Nie wiem, czy mam liczyć psa czy nie. W końcu został otruty. :P

renakey

122

ocenił(a) serial na 10
gondola_84

ciężko powiedzieć jednoznacznie, gdyż:
nie wiadomo czy postrzelony ochroniarz burdelu (1sezon 4 odcinek) zmarł czy się wykurował :)
nie wiadomo co się stało z trzema członkami KKK, którzy zostali dostarczeni do Chalkiego - możemy się spodziewać, że nie przeżyli tej wizyty :)
jest jeszcze jeden postrzelony ze wspomnień Jimmiego, kiedy ten odchodził z tego padołu ale go chyba nie ma sensu wliczać do ogólnej liczby dlatego to pomijam :)

przyjmując, że te ww. osoby zmarły (bez żołnierza ze wspomnień) i dodając do tego zgon ojca Nuckiego i Eliasa wychodzi 52 ..

ps. osobiście czekam już na jesień bo co ta Irlandka od@#$%ła za manianę to jestem ciekaw co Nucky wymyśli :)

ocenił(a) serial na 9
KingPaulus

{SPOILER}
No przepisała autostradę na kościół!! Nuck ją rozjedzie walcem :P (były już wtedy walce?).
Serial mistrz, czekam na dalsze dzieje...

Tylko Jimmy'ego trochę żal, chlip;(

ocenił(a) serial na 10
Slimak_KissMyAss

James "Jimmy" Darmody nie żyje .... ogromne zaskoczenie szkoda naprawdę dużo wnosił do serialu ... a Nucki ją naprawdę ukatrupi .... masakra szkoda że dopiero w wrześniu 3 sezon ...ale to juz niedługo........... a wracając do wątku morderstw to cekawi mnie ta liczba i to bardzo .......

ocenił(a) serial na 7
gondola_84

Już niebawem rozwiązanie konkursu :)

ocenił(a) serial na 10
gondola_84

Ponieważ mamy czas sesji na studiach, to postanowiłem sobie trupki przeliczyć. Uwzględniłem tylko zgony/trupy, które można było "zobaczyć". Wyszło ich 49, aaaaale s01e01 widać w kostnicy zwłoki kobiety, jednak nie zamordowanej na ekranie, więc z nią byłoby 50 oraz gdyby uznać, że dziennikarz s01e02 został pobity na śmierć to będzie 51. Do tej liczby uwzględniłem też:

SPOILER,SPOILER,SPOILER, SPOILER SPOILER,SPOILER,SPOILER, SPOILER
psa Komandora, poparzonego agenta z s2 (mówili, że "dużo czasu mu nie zostało", czyli wnioskuje, że przed końcem sezonu zdążył zejść), + poronienie Margaret z 1. odcinka.
Nie liczyłem śmierci o których się tylko mówi, typu żona Nucky'ego, jego dziecko, pierwsze poronienie Margaret przed przybyciem do USA.

No, udowodniłem jaki ze mnie nerd i nolife, ale wszystko byleby się do egzaminów nie uczyć :)

ocenił(a) serial na 10
Bauer0

Poprawka, jeśli uznać moje powyższe wątpliwości, to będzie ich w sumie 55.

Bauer0

Tylko tyle?! Nie może być...

ocenił(a) serial na 8
opakowaniepomleku

Uznam to za podchwytliwe pytanie i napiszę, że żadnego.

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
Slowianin

hm ode mnie niech bedzie 57

ocenił(a) serial na 10
gondola_84

Chyba sam wypił tą flaszkę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones